Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat27. 3. 2012 - Trest smrti 2011: popravuje méně zemí, zato s větší intenzitou

PRAHA [Econnect/AI] - Počet zemí, které stále popravují, klesl za posledních deset let o třetinu. V roce 2011 však výrazně narostlo množství poprav v zemích, které trest smrti uplatňují. Ve své výroční zprávě „Rozsudky smrti a popravy 2011” to dnes uvedla mezinárodní organizace Amnesty International (AI). Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat26. 3. 2012 - Chcete vědět, kdo vyrobil vaši outdoorovou bundu? Od českých firem se to nedozvíte

PRAHA [Econnect/NaZemi] - Zajímá české outdoorové firmy, za jakých podmínek vzniká jimi prodávané outdoorové oblečení? A dozví se něco o těchto podmínkách český zákazník? To jsou otázky, na které hledal odpověď právě zveřejněný výzkum společnosti NaZemi. V českém prostředí se jedná o vůbec první systematický výzkum svého druhu mezi českými výrobci. Být společensky odpovědný při výrobě svého zboží má zájem jen minimum outdoorových firem. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat20. 3. 2012 - Čeští umělci a aktivisté předají dopis za čínského právníka a za Falun Gong na velvyslanectví ČLR

PRAHA [Econnect] - Česká violová virtuoska Jitka Hosprová, herec Jan Potměšil, politička Kateřina Jacques, zástupci asociace Falun Gong ČR a další aktivisté se pokusí ve středu 21. března předat dopis čínskému velvyslanci v Praze. Předání proběhne na čínském velvyslanectví v Peléově ulici v 15:45. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat14. 3. 2012 - Charita Olomouc se i letos zapojila do boje proti diskriminaci a rasismu

OLOMOUC [Econnect/Charita Olomouc] - Středisko Khamoro pro etnické menšiny a poradenství Charity Olomouc se rozhodlo k příležitosti Mezinárodního dne za odstranění rasové diskriminace, který připadá na 21. března 2012, poukázat na tuto problematiku prostřednictvím několika aktivit. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat8. 3. 2012 - Evropa diskutuje o právu na sloučení rodin cizinců: co bude dál?

PRAHA [Sdružení pro integraci s migraci] - Před pár dny skočila veřejná konzultace k Zelené knize o právu na sloučení rodiny státních příslušníků třetích zemí, která probíhala z iniciativy Evropské komise v období mezi 15. listopadem 2011 a 1. březnem 2012. Komise touto cestou vyzvala všechny zainteresované subjekty – od členských států přes evropské a národní instituce až po nevládní organizace - k vyjádření svých postojů a poskytnutí dostatečných informací o implementaci směrnice o právu na sloučení rodiny příslušníků třetích zemí, kteří pobývají v EU (směrnice č. 2003/86/ES) v jednotlivých členských státech EU. Za Českou republiku se konzultace zúčastnili pouze vláda ČR a Sdružení pro integraci a migraci (SIMI) jako jediná česká nevládní organizace. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat7. 3. 2012 - 14. ročník festivalu Jeden svět se zaměří na protesty a revolty

PRAHA [Econnect] - Celkem 106 dokumentů z produkce 44 zemí uvede letošní ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který začal včera 6. března v Praze. Během deseti festivalových dní se pražské publikum bude moci podívat do 72 různých zemí světa a seznámit se s jejich situací v oblasti lidských práv. Vedle stálic, jakými je Afghánistán, Bělorusko, Barma nebo Čína nabídne Jeden svět 2012 i filmy z poměrně neobvyklých míst - například Salvadoru, Sýrie, Jemenu, Grónska či souostroví Maledivy. Celý text ::lidská práva, kultura::
 

Vybrat20. 2. 2012 - Sedmá generace 1/2012: Ve znamení krize

BRNO [Econnect/Sedmá generace] - V prvním letošním čísle společensko-ekologického časopisu Sedmá generace se mimo jiné dozvíte odpovědi na tyto otázky: Nastává konec světa tak, jak ho známe? Mají klimatické konference ještě smysl? Kdo bojuje v internetové válce konvergentů? Proč nám budou chybět Václav Havel a Richard Douthwaite? Kdo stojí v čele německé energetické revoluce? Existují horší stvoření než ekologičtí aktivisté? Můžeme při pasení koz najít poklad? Kdo je „časotvarem upředeným ze svého příběhu“? Proč jít na film Rodina je základ státu? Proč brát morální ohledy na přírodu? Bude letošek rokem zázraků? Celý text ::životní prostředí, lidská práva::
 

Vybrat17. 2. 2012 - Mezinárodní festival proti totalitě Mene Tekel zve na besedu a výstavu obrazů

PRAHA [Econnect] - VI. ročník mezinárodního festivalu proti totalitě, zlu a násilí, pro paměť národa Mene Tekel se uskuteční ve dnech 20. až 26. února 2012. V průběhu festivalu se uskuteční akce Den za svobodnou Čínu, v jehož rámci lze navštívit výstavu Neochvějná statečnost nebo besedu s čínskou vězenkyní svědomí. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat16. 2. 2012 - Štrasburský soud: smrt muže na brněnské policejní stanici nebyla řádně prošetřena

BRNO [Econnect/LLP] - Evropský soud pro lidská práva dnes rozhodl o tom, že české orgány nedostatečně prošetřily okolnosti, za kterých v červnu 2002 na policejní stanici v Brně zemřel třiadvacetiletý pan Pecha. Podle soudu navíc k úmrtí vůbec nemuselo dojít, pokud by jej policisté nevedli po schodišti, kde nejsou mříže na oknech nebo pokud by tohoto 58 kilogramů vážícího mladíka lépe hlídali. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat9. 2. 2012 - Oběť znásilnění lékařem se domohla u soudu důstojného odškodnění

PRAHA [Econnect/LLP] - Mladá žena z Mostu, kterou před třemi lety sexuálně obtěžoval její gynekolog, se u Krajského soudu v Ústí nad Labem domohla odškodnění 100.000 korun. I když byl lékař již dříve za znásilnění pravomocně odsouzen, musela se pacientka domáhat odškodnění zvláštní žalobou na ochranu osobnosti. Případ podle Ligy prokazuje pozitivní tendenci zvyšování odškodnění tak, aby jeho výše byla jednak důstojná a také aby od páchání protiprávní činnosti odrazovala. Do budoucna by se měly oběti trestných činů dočkat důkladnější ochrany jejich práv, i díky připravovanému zákonu o obětech trestných činů. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat2. 2. 2012 - Ekumenická akademie Praha zahajuje již třetí cyklus Pražské školy alternativ

PRAHA [Econnect] - V pondělí 6. února zahajuje Ekumenická akademie Praha již třetí cyklus Pražské školy alternativ, která nabízí pravidelné přednášky, semináře a workshopy k aktuálním politickým, kulturním, ekologickým a ekonomickým tématům. Na projektu spolupracují také Masarykova demokratická akademie, Socialistický kruh, Alternativa zdola, Centrum globálních studií, Eurosolar, ProAlt a Socialistická solidarita. Celý text ::životní prostředí, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat27. 1. 2012 - Již 13 zemí ohlásilo protesty proti zadržování advokáta Kao Č’-šenga a pronásledování Falun Gongu

PRAHA [Econnect] - Nedávno čínský režim prozradil místo věznění čínského advokáta Kao Č'-šenga, jeho podporovatelé v zahraničí žádají jeho propuštění. Čínský obhájce Kao Č'-šeng byl již několikrát unesen a mučen komunistickou tajnou policií. V roce 2010 zmizel beze stopy, teprve nedávno oznámila agentura Reuters, že jeho bratr dostal od úřadů informaci o místě jeho zadržování. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat19. 1. 2012 - AI: USA už deset let porušují lidská práva ve věznici Guantanámo

PRAHA [Econnect/AI] - Selhání vlády Spojených států při zavírání vazební věznice v zátoce Guantánamo již deset let zamořuje úsilí o dodržování lidských práv, prohlásila Amnesty International u příležitosti 10. výročí převozu prvních zadržených do tohoto nechvalně známého amerického detenčního centra. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat18. 1. 2012 - Cenu Big Brother Awards za dlouhodobé slídění získalo ministerstvo zdravotnictví

PRAHA [Iuridicum Remedium/Econnect] - Výsledky sedmého ročníku soutěže pro narušitele soukromí Big Brother Awards (Ceny Velkého bratra) byly dnes vyhlášeny na slavnostním večeru v Divadle Archa. Odborná porota letos vybírala výherce z více jak 120 nominací zaslaných veřejností. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat18. 1. 2012 - Divadlo Archa uvede divadelní reportáž o domácím vězení v současném Bělorusku

PRAHA [Econnect] - Divadlo Archa uvede 29. a 30. ledna autentickou divadelní reportáž o domácím vězení v současném Bělorusku. Inscenaci Dva v Tvém domě v Arše uvede renomovaný moskevský soubor Teatr.Doc. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat10. 1. 2012 - AI: Deset let porušování lidských práv ve věznici Guantanámo

PRAHA [Econnect/AI] - Selhání vlády Spojených států při zavírání vazební věznice v zátoce Guantánámo již deset let zamořuje úsilí o dodržování lidských práv, prohlásila Amnesty International u příležitosti 10. výročí převozu prvních zadržených do tohoto nechvalně známého amerického detenčního centra. Amnesty International ve zprávě Guantánamo: Desetiletí poškozování lidských práv, zveřejněné před tímto výročím, upozorňuje na nezákonné zacházení s vězni na Guantánamu a uvádí důvody, proč tato vazební věznice i nadále představuje útok na lidská práva. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat5. 1. 2012 - Ve jménu bezpečnosti: příběhy ze Saúdské Arábie

PRAHA [Econnect/AI] - Vláda Saúdské Arábie reagovala na vlnu protestů v severní Africe a na Blízkém východě zesílením represí vůči politické opozici a obhájcům lidských práv. Ve své výroční zprávě týkající se lidských práv v Saúdské Arábii „Útlak ve jménu bezpečnosti" to dokumentuje Amnesty International (AI). Zpráva je volně dostupná na stránkách AI. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat4. 1. 2012 - Za video o toleranci mezi spolužáky mohou školáci vyhrát smart phone

PRAHA [Econnect/LLP] - Až do konce února mohou žáci amerických a českých škol natáčet soutěžní spoty týkající se tolerance a diskriminace ve školním kolektivu. Autory nejlepších snímků vybere porota, v níž usedne bývalá tisková mluvčí a poradkyně ministra pro lidská práva Lejla Abbasová, herec Jiří Mádl a americký filmový producent Chuck Beatty. Hlavní cenou soutěže Zaostřeno na toleranci jsou chytré telefony pro každého člena vítězného týmu. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat2. 1. 2012 - LLP: Zdravotníci začnou více respektovat soukromý a rodinný život pacientů

PRAHA [Econnect/LLP] - Pacienty a rodiče čeká v novém roce nejen tolik diskutované zvýšení regulačních poplatků, ale i větší respektování jejich soukromého a rodinného života. Změnu v přístupu zdravotníků přinesou nové zákony, které vstoupí v platnost od 1. dubna 2012. Zdravotníci již nebudou moci nadále omezovat nepřetržitý kontakt rodičů a dětí, ani vyžadovat peníze za doprovod rodičky u porodu. Nové zákony ale obsahují i řadu nejednoznačných ustanovení, která mohou být podle expertů zneužita v neprospěch pacientů. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat2. 1. 2012 - Iuridicum Remedium vyhlásí 18. ledna vítěze Big Brother Awards 2011

PRAHA [Iuridicum Remedium/Econnect] - Víte kdo se vám šťourá v soukromí? Slavnostní ceremoniál předávání sedmého ročníku Big Brother Awards, soutěže pro největší slídily v našem soukromí, proběhne ve středu 18. ledna 2012 od 19.30 hod. v Divadle Archa. Udělení sedmi anticen pro největší slídily v našem soukromí a pozitivní ceny pro ty, kdo se zasloužili o jeho ochranu proti některé z mnoha dnešních hrozeb se odehraje formou „zábavné show“. Celý text ::lidská práva::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | .. | 131 | Další

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Tipy Econnectu pro oblast Lidská práva

Lidská práva v katalogu odkazů občanské společnosti KORMIDLO.cz
Infoservis společnosti Člověk v tísni
Infoservis
Migrace on line - vše o mezinárodní migraci

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz