Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat24. 9. 2012 - AI: Plyšoví výsadkáři žádají propuštění běloruských vězňů svědomí

BRNO [Amnesty International Brno] - Začátkem července dva členové švédské reklamní firmy přeletěli jednomotorovým letadlem z Litvy do Běloruska, kde na padáčcích shodili přibližně 800 plyšových medvídků nesoucích plakátky volající po svobodě projevu. Tímto se inspirovala Brněnská skupina Amnesty International. Teď se i váš plyšák se může stát symbolem svobody. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat20. 9. 2012 - Kytarová mírpárty uzavře Světové dny za mír a nenásilí

PRAHA [Econnect/Svět bez válek] - Dne 2. října se v Praze na Václaváku sejde rekordní počet hudebníků, aby společně zahráli a zazpívali legendární song Give Peace a Chance od Johna Lennona na podporu Mezinárodní kampaně za zákaz jaderných zbraní. Netradiční flash-mob nazvaný Kytarová mírpárty uzavře Světové dny za mír a nenásilí, během nichž se uskuteční také série diskuzních večerů prokládaných živou hudbou v Brně. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat4. 9. 2012 - LLP: Přihlaste svou diplomku do soutěže lidských práv

PRAHA [Econnect/LLP] - Po loňském úspěchu soutěže Lidskoprávní diplomka vyhlašuje Liga lidských práv letos její druhý ročník. Každý student/absolvent, který napsal a obhájil závěrečnou práci zaměřenou na lidská práva, může své dílo přihlásit, být ohodnocen odborníky a získat finanční odměnu. Bakalářská, diplomová, rigorózní či dizertační práce musí být úspěšně obhájena v období od 1. října 2011 do 30. září 2012 na některé z českých vysokých škol, ať už v oboru práva, sociologie, pedagogiky či v jiných humanitních oborech. Důležitý je praktický přesah práce a inovativní přístup autora. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat30. 8. 2012 - Nedostatek informací o důvodech odvolání policejního prezidenta podlamuje důvěru veřejnosti

PRAHA [Econnect/LLP] - Nevládní organizace ProPolice/Otevřená společnost, o.p.s. a Liga lidských práv vyzývají odpovědné činitele, aby neprodleně informovali veřejnost o detailech obvinění Petra Lessy a vyvrátili tak spekulace o jeho účelovosti. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat30. 8. 2012 - AI: 30. srpen - Mezinárodní den obětí násilného zmizení

PRAHA [Econnect/AI] - U příležitosti významného dne připomínajícího oběti násilného zmizení, napsala Amnesty International otevřený dopis vládě v Pákistánu. Žádá v něm, aby tamní výkonná moc vyřešila problém násilného mizení lidí teď a jednou pro vždy. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat6. 8. 2012 - Osobní údaje z většiny městských karet v ČR lze ukrást prostřednictvím jednoduché aplikace

PRAHA [Econnect/Iuridicum Remedium] - Čipy běžně používané v městských kartách dobře nechrání osobní data uživatelů. Jak snadno lze z karet, které používají zastaralé čipy, přečíst osobní údaje držitelů karet demonstovala prostřednictvím videa nevládní organizace Iuridicum Remedium na Plzeňské, Pardubické a Hradecké městské kartě. Problém se ovšem kromě zmíněných karet týká většiny městských karet i těch používaných ve veřejné dopravě. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat1. 8. 2012 - Světové mocnosti odložily zásadní rozhodnutí o obchodu se zbraněmi

PRAHA [Econnect/AI] - Zprávy ze Sýrie i nadále plní přední stránky novin, přesto Čína, Rusko a USA odmítly ukončit nezodpovědný obchod se zbraněmi a odložily rozhodnutí o Smlouvě o obchodu se zbraněmi (ATT). Amnesty International je zklamaná, ale věří v budoucí úspěch. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat30. 7. 2012 - Světové mocnosti odložily zásadní rozhodnutí o obchodu se zbraněmi

PRAHA [Econnect/AI] - Zprávy ze Sýrie i nadále plní přední stránky novin, přesto Čína, Rusko a USA odmítly ukončit nezodpovědný obchod se zbraněmi a odložily rozhodnutí o Smlouvě o obchodu se zbraněmi (ATT). Amnesty International je zklamaná, ale věří v budoucí úspěch. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat27. 7. 2012 - Sting koncertuje v Rusku a vzkazuje: Odsuzuji zacházení s Pussy Riot!

PRAHA [Econnect/AI] - Hudebník Sting se připojil k Amnesty International a odsuzuje zacházení ruských úřadů s Pussy Riot, tamní punk rockovou kapelou. Amnesty považuje tyto tři ženy za politické vězně zadržené pouze za pokojné a nenásilné vyjádření vlastního přesvědčení. Amnesty vyzývá ruské úřady, aby trojici žen okamžitě propustily. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat27. 7. 2012 - Podle názoru IuRe zřejmě porušuje problematický registr vozidel zákon o ochraně osobních údajů

PRAHA [Econnect/Iuridicum Remedium] - Podle informací z médií obsahuje centrální registr vozidel až milion chybných údajů, z nichž většinu bude možné považovat za údaje osobní. Podle názoru IuRe tím může ministerstvo dopravy porušovat zákon o ochraně osobních údajů, který mimo jiné požaduje, aby zpracovávané osobní údaje odpovídaly realitě. IuRe proto podalo podnět k prošetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat3. 7. 2012 - NESEHNUTÍ podpořilo šest občanských iniciativ na Kavkaze

PRAHA [Econnect/NESEHNUTÍ] - Finanční podporu ve výši 1 200 euro, zářijovou účast na stáži v České republice a možnost průběžných konzultací a poradenství dnes získaly tři občanské iniciativy z Gruzie a tři z Abcházie. Stejně jako aktivity NESEHNUTÍ se i podpořené projekty na jižním Kavkaze zaměřují na rozličná témata: jsou mezi nimi lidskoprávní, ekologické i sociální aktivity. NESEHNUTÍ tímto způsobem již druhým rokem podporuje občanskou angažovanost v postkonfliktních kavkazských regionech. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat6. 6. 2012 - 3 minuty stačí: Můžete pomoci zachránit člověka

PRAHA [Econnect/AI] - Za 3 minuty stačíte přečíst možná stránku či dvě z knížky. Anebo za 3 minuty pomůžete třem nespravedlivě vězněným lidem. Amnesty International (AI)totiž rozjíždí druhý ročník kampaně „3 minuty stačí“, která má za cíl pomoci třem nespravedlivě vězněným lidem. První akcí velké dlouhodobé kampaně AI bude akce Dopisy v ulicích v pátek 8. června. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat24. 5. 2012 - Rok 2011 v České republice z pohledu Amnesty International: bohatý na události, chudý na výsledky

PRAHA [Econnect/AI] - Amnesty International (AI) ve své Výroční zprávě o stavu lidských práv za rok 2011 kritizuje vládu za nedostatečné řešení segregace dětí ve vzdělávání, poukazuje na rostoucí extremismus v ČR a postavení migrantů v zemi. AI dále poukazuje na přetrvávající nezájem většiny členů vlády o lidská práva a rasistickou a protiromskou rétoriku mezi hlavními politickými stranami na národní i lokální úrovni. Vítá naopak jmenování zmocněnkyně pro lidská práva, očekává však výraznější aktivitu jejího úřadu. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat15. 5. 2012 - Odvrácená strana Olympijských her: kde se šije oblečení pro sportovce

PRAHA [Econnect] - Pracovní doba průměrně 12 hodin denně, nutnost pracovat přesčas, opakované zaměstnávání na krátkodobé smlouvy a mzda, která nestačí ani na jídlo. Taková je realita dělníků a dělnic v textilních továrnách v Číně, na Filipínách a Srí Lance, kde se šije oblečení pro sportovce na letošní Olympijské hry. Svou výrobu si v těchto továrnách zadávají firmy jako Adidas, Next, Nike, North Face či Speedo. K takovým zjištěním došel právě zveřejněný výzkum „Fair Games?“ provedený několika mezinárodními organizacemi v rámci britské kampaně Playfair 2012. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat4. 5. 2012 - Členové parlamentů čtyř desítek zemí volají po Blízkém východě bez zbraní hromadného ničení

VÍDEŇ [Econnect/Svět bez válek] - 270 členů parlamentů ze 42 zemí vydalo společné prohlášení na podporu vytvoření zóny bez jaderných zbraní a dalších zbraní hromadného ničení na Blízkém východě. Prohlášení, k němuž se připojilo i sedm českých zastupitelů, bylo představeno na zasedání Smlouvy o nešíření jaderných zbraní (NPT) ve Vídni. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat3. 5. 2012 - Šachový velmistr David Navara sehraje benefiční partii pro Amnesty International

PRAHA [Econnect/AI] - Dlouholetý podporovatel Amnesty International a šachový velmistr David Navara sehraje dne 26. května benefiční simultánní partii na podporu kampaně Amnesty International. Jeho protivníky budou hráči, kteří si troufají vyzvat jednu z největších postav světového šachu. Akce se koná pod záštitou Amnesty International ČR (AI ČR). V pražském Hotelu Golf se v sobotu 26. 5. 2012 odehraje jedinečná benefiční akce Táhni za lidská práva, kterou pořádá nezisková organizace Amnesty International ČR. Její dlouholetý podporovatel David Navara sehraje během jediného dne simultánní partii s celkem pětačtyřiceti hráči. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat12. 4. 2012 - V mezinárodní soutěži spotů o toleranci zvítězili gymnazisté ze Stříbra

PRAHA [Econnect/LLP] - Celkem 44 filmových týmů ze 27 škol z celé České republiky a Spojených států se zapojilo do mezinárodní soutěže Zaostřeno na toleranci. Jejím cílem bylo zmapovat pohled školáků na toleranci a diskriminaci ve školních kolektivech. Slavnostní vyhlášení proběhlo dnes odpoledne v Národní technické knihovně v Praze. Porota složená z Lejly Abbasové, Jiřího Mádla a filmového producenta Chucka Beattyho hodnotila především nápaditost a umělecké zpracování soutěžních spotů. Za vítěze označila jednohlasně gymnazisty ze Stříbra na Tachovsku. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat6. 4. 2012 - Liga připravila speciální velikonoční nadílku: web o férové policii

BRNO [Econnect/LLP] - V neděli 8. dubna spustí Liga lidských práv další ze svých „férových“ webů, tentokrát stránky Férové policie. Nabízejí stručné a přehledné informace o právech a povinnostech lidí, kteří se setkávají s policisty a strážníky. Návštěvníci zde najdou i postup, jak se bránit, když muži zákona jednají nezákonně, a mnohé další užitečné informace. Stačí kliknout na www.ferovapolicie.cz. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat30. 3. 2012 - Známé oděvní značky stále prodávají džínsy, které zabíjí

PRAHA [Econnect/NaZemi] - Džínsy známých značek jako H & M, Levi´s, Lee, Diesel, Esprit, Zara či C&A, které běžně kupují i čeští spotřebitelé, jsou stále bělené metodou pískování. Ta se používá k dosažení módního obnošeného vzhledu džín. Děje se tak navzdory tomu, že většina známých značek se v letech 2010 a 2011 zavázala, že tuto metodu již nebude využívat. Dělníci textilních továren jsou tak nadále vystaveni riziku smrtelného plicního onemocnění, které jemný písek způsobuje. Ukázal to včera zveřejněný výzkum britské organizace Clean Clothes Campaign, jenž proběhl mezi dělníky 9 velkých oděvních továren v Bangladéši. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat29. 3. 2012 - Co přinese zdravotnická reforma – přehledně na webu Férové nemocnice

PRAHA [Econnect/LLP] - V neděli 1. dubna 2012 vstoupí v účinnost zdravotnická reforma, která podstatným způsobem mění některé oblasti práv pacientů. Liga lidských práv při této příležitosti provedla kompletní aktualizaci obsahu internetových stránek projektu Férová nemocnice. Návštěvníci stránek zde najdou přehledný seznam hlavních změn ve zdravotnických zákonech a ucelené informace o právech pacientů. Liga také vydala desatero významných novinek v právech pacientů. Celý text ::lidská práva::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 131 | Další

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Tipy Econnectu pro oblast Lidská práva

Lidská práva v katalogu odkazů občanské společnosti KORMIDLO.cz
Infoservis společnosti Člověk v tísni
Infoservis
Migrace on line - vše o mezinárodní migraci

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz