Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat3. 4. 2002 - eRecruitment aneb zaměstnání přes Internet

PRAHA [EBIZ] - eRecruitment představuje velmi efektivní metodu vyhledávání nových pracovních příležitostí pro uchazeče a získávání zajímavých lidí pro zaměstnavatele. Nabídka volných pracovních míst s poptávkou se střetává na personálním serveru. Celý text ::internet::
 

Vybrat27. 3. 2002 - Ropák má novou www stránku

PRAHA [Econnect/Děti Země] - Děti Země dnes, měsíc před vyhlášením Ropáka a Zelené perly roku 2001, zveřejnily novou internetovou stránku věnovanou těmto anketám. Stránka obsahuje "galerii ropáků" - vítězů ankety za deset let jejího trvání i přehled antiekologických výroků ankety o Zelenou perlu, která letos probíhá po sedmé. Na stránkách nejdete i "první zdokumentované vyobrazení Ropáka bahnomilného (Petroleus mostensis)," jehož autorkou je výtvarnice dokumentárního filmu Jana Svěráka Ropáci (1988) Barbara Šalamounová. Celý text ::životní prostředí, internet::
 

Vybrat15. 3. 2002 - Program prevence zneužívání syntetických drog

Brno [Econnect, Podané ruce] - Program prevence zneužívání syntetických drog, který realizuje brněnské Sdružení Podané ruce ve spolupráci s pražským sdružením Drogmem a ústavem farmakologie 3. lékařské fakulty UK, reaguje na nové trendy ve vývoji drogové problematiky. Jeho prvořadým úkolem je informovat uživatele o rizicích nových syntetických drog, jejich účincích, zdravotních následcích, možných interakcích a smrtelných nebezpečích. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat21. 2. 2002 - Zbrusu "nové" Děti Země na Internetu

PRAHA [Děti Země] - Internetová stránka na adrese www.detizeme.cz dnes zcela změnila svou podobu. Na této adrese již řadu let prezentuje svou činnost ekologické občanské sdružení Děti Země. Nové stránky jsou pozoruhodné jak obsahem, tak i grafickou a technickou podobou zpracování. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor, internet::
 

Vybrat11. 2. 2002 - Nízkoenergetické rodinné domy

PRAHA/ČESKÉ BUDĚJOVICE [EkoWATT] - Stavíte-li rodinný dům, mělo by vás zajímat i to, kolik peněz v něm během příštích let utratíte za vytápění. Chcete-li za energie platit málo, postavte si dům nízkoenergetický. Oproti "obyčejnému" domu pak spotřebujete třeba jen polovinu energie na vytápění. Navíc snížíte svou závislost na fosilních palivech i na jejich dodavatelích a také pomůžete životnímu prostředí. Celý text ::životní prostředí, internet::
 

Vybrat8. 2. 2002 - Nonstop české a slovenské literatuře ve světě

Praha [Správa českých center] - Nonstop české a slovenské literatuře ve světě je název 5. ročníku mezinárodního čtenářského maratonu přenášeného internetem, který proběhne na všech českých centrech ve dnech 31. 5. – 8. 6.2002. Čtena bude pouze česká a slovenská literatura vzniklá po roce 1918. Akce je organizována Jazzovou sekcí a Správou českých center. Zájemci o čtení se mohou přihlásit u organizátorů. Celý text ::internet, kultura::
 

Vybrat1. 2. 2002 - Nové stránky pro spotřebitele, kteří při nákupu myslí na přírodu

PRAHA [Econnect] - Jihočeská společnost pro ochranu přírody Rosa, která se od svého založení v roce 1991 postupně profiluje jako ekologická poradna, zveřejnila nové internetové stránky www.ekospotrebitel.cz. Určeny jsou všem, kteří si přejí svým nákupem ublížit přírodě co nejméně. Celý text ::životní prostředí, internet::
 

Vybrat9. 1. 2002 - Athinganoi má nové webové stránky

Praha [Athinganoi] - O.s. Athinganoi sdružující romské studenty středních a vysokých škol ajejich absolventy by tímto chtělo upozornit na své nové webové stránky, které můžete navštívit na adrese:www.athinganoi.cz . Mimo informace očinnosti tohoto sdružení zde naleznete užitečné odkazy týkající se romské problematiky, stručnou historii Romů vypracovanou PhDr. Janou Horváthovou, můžete si zde poslechnout jednu z verzí romské hymny či uvařit několikromských jídel podle receptu paní Libuše Oláhové. Celý text ::internet, občanský sektor::
 

Vybrat9. 1. 2002 - Athinganoi má nové webové stránky

Praha [Athinganoi] - O.s. Athinganoi sdružující romské studenty středních a vysokých škol a jejich absolventy by tímto chtělo upozornit na své nové webové stránky, které můžete navštívit na adrese: www.athinganoi.cz. Mimo informace o činnosti tohoto sdružení zde naleznete užitečné odkazy týkající se romské problematiky, stručnou historii Romů vypracovanou PhDr. Janou Horváthovou, můžete si zde poslechnout jednu z verzí romské hymny či uvařit několik romských jídel podle receptu paní Libuše Oláhové. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat8. 1. 2002 - www.itrainonline.org - Portál Internetových školení on-line

Praha [APC/Econnect] -
Sdružení Association for Progressive Communications APC (Jehož je Econnect členem), se sešlo s organizacemi Bellanet, IICD, IISD, INASP a OneWorld nad projektem ICT školení on-line. Jmenované organizace založily portál www.itrainonline.org, na kterém jsou shromažďovány školící materiály v oblasti využití internetových technologií nejen v angličtině a španělštine, ale vůbec ve všech jazycích v nichž taková školení přicházejí v úvahu. Celý text ::občanský sektor, internet::
 

Vybrat14. 12. 2001 - Hlasy žen získali Betiniho cenu za nejlepší využití komunikačních technologií

Zahraničí [APC/Econnect] - Redeemed Village a Mathare 3B jsou dva velké slumy na okraji Nairobi. Uboze postavené chatrče, splácané z bahna, kartonů a vlnitého plechu, se mačkají podél úzkých otevřených kanálů, sloužících k odvádění dešťové vody. Vodu a elektřinu zde má málokdo. Obyvatelé trpí kvůli vysoké násilné zločinnosti, nezaměstnanosti, vlivu drog a alkoholu a široce rozšířené infekci HIV/AIDS.
HLASY ŽEN - VIDEO INICIATIVA DÁVAJÍCÍ CHUDÝM ŽENÁM V KEŇSKÉM NAIROBI MOŽNOST PODÍLET SE NA UTVÁŘENÍ VEŘEJNÉ POLITIKY - ZVÍTĚZILA V SOUTĚŽI O APC BETINHO CENU ZA NEJLEPŠÍ VYUŽITÍ KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ. Celý text ::gender, internet, občanský sektor, sociální oblast::
 

Vybrat12. 11. 2001 - Nový odborný portál pro životní prostředí - www.enviweb.cz

Brno [EnviWeb] - V předminulém týdnu byl oficiálně představen projekt Enviweb, odborný server, který se systematicky věnuje problematice životního prostředí. Určen je především odborníkům - podnikovým ekologům, pracovníkům státní správy a samosprávy, studentům se zaměřením na životní prostředí, zástupcům odborných svazů atp. EnviWeb přináší informace z domova i ze zahraničí, členěn je do tématických sekcí. Naleznete zde adresář firem, oprávněných osob a institucí, archiv dokumentů, seznam odborné literatury, norem a právních předpisů z rezortu životního prostředí. Dále obsahuje i kalendář odborných akcí, bezplatnou inzerci a poradnu. Portál navazuje na předchozí projekt Odpadový server Skládka.Cz. Celý text ::životní prostředí, internet::
 

Vybrat9. 11. 2001 - Rozcestník po cyklojízdách

Praha [Kritická mez] - Rozcestník po cyklojízdách jsou nové internetové stránky, které propojují cyklojízdy v českých, moravských a slovenských městech. Zveřejnila je skupina pražských cyklistů, kteří organizují pravidelné "cyklojízdy za práva a bezpečnost cyklistů" v Praze. Iniciativy, které se nové stránky snaží propojit, mají totiž podobný cíl: snaží se upozornit na neuspokojivé podmínky pro cyklisty ve městě, podpořit rozvoj cyklistiky (zejména budováním cyklostezek) a její uznání jako alternativního způsobu dopravy. Podobné akce nejsou ničím neobvyklým ani ve světě, kde často doslova zaplavily ulice velkoměst. Celý text ::internet, životní prostředí::
 

Vybrat8. 10. 2001 - Archiv v Radiu Jelení

Praha [Rádio Jelení] - Na stránkách internetového rádia Rádio Jelení byl zveřejněn multimediální archív, obsahující odvysílané příspěvky a další záznamy.
Díky relativní (v současné době vlastně absolutní) nezávislosti na externích finančních zdrojích může RJ otevřít prostor pro vše, co se nevejde (ale spíš co není připuštěno) do komerčních médií, ať už se jedná o zvuk, obraz nebo text. Zároveň nabízí možnost archivace veškerých audio-video-textových souborů v archivu OMA, kde jsou kdykoli později přístupné pro všechny zájemce.Otevřený prostor pro hudbu, obraz, názor.. Všechno co má být viditelné, ale systém to vidět nechce.. Celý text ::internet, kultura::
 

Vybrat7. 8. 2001 - Projekt "Internet jako potenciální zdroj nových pracovních příležitostí pro neslyšící"

Praha [Deafnet] - Projekt Federace rodičů a přátel sluchově postižených si klade za úkol v mezinárodní spolupráci nejlepších odborníků v oblasti vad sluchu (z nichž řada je sluchově hendikepována) vytvořit a v praxi ověřit výukové programy jejichž absolventi by byli schopni uživit se s pomocí Internetu.V rámci tohoto projektu proběhne praktické ověření metodiky speciálních výukových programů na skupině 15 osob, které budou zastupovat různé typy sluchových vad. Toto školení bude trvat deset měsíců a bude zahájeno pravděpodobně v říjnu letošního roku. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat17. 7. 2001 - Zprovozněny nové www stránky k R43

Brno [NESEHNUTÍ] - Brněnské sdružení Nesehnutí zprovoznilo nové www stránky k diskutovanému návrhu rychlostní komunikace R43, která má vést v těsné blízkosti brněnské přehrady a přes sídliště Bystrc. Najdete zde informace o aktuální situaci kauzy, popis variant, argumenty, petici apod. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, internet::
 

Vybrat17. 7. 2001 - Propagace WWW stránek přátelských k nevidomým a slabozrakým

PRAHA [SONS] - Sjednocená unie nevidomých a slabozrakých otevřela internetový portál www.blindfriendly.cz. Cílem portálu je propagovat tvorbu takových stránek, jež se stanou, ať už díky velikosti písma, grafice, barvě či využití multimediálních prvků, přístupné nevidomým a slabozrakým lidem. Celý text ::internet, sociální oblast::
 

Vybrat2. 7. 2001 - Povinné cenzurování informací je krok zpátky

Jižní Korea [APC] - Sdružení APC, (mezinárodní společenství internetových provozovatelů se zaměření na práci s neziskovými organizacemi a očanskými aktivitami) obdrželo od partnerské korejské organizace JinboNet žádost o podporu pro třídenní "webovou stávku" od 29. června do 1. července. Tato akce je široce podporována mnoha organizacemi v Jižní Korei. Cílem je protestovat proti proti vládnímu nařízení o povinném filtrování informací v internetových kavárnách, školách a veřejných knihovnách.
Na seznamu tzv. "závadných" webových stránek je mimo jiné mnoho nejvýznamějších portálů věnovaných Gay & lesbian problematice. Lidé s homosexuální orientací mají v korejské společnosti tradičně obtížnou pozici a vládní nařízení směřuje k jejich státem posvěcené diskriminaci (anglicky). Celý text ::lidská práva, internet::
 

Vybrat22. 6. 2001 - 1STreet - netradiční komunitní projekt na internetu

Praha [1street] - 1street vzniká postupně od května roku 2000 ve spolupráci Nového Prostoru s britskou internetovou společností Pacificstream jako netradiční komunitní projekt, který spojuje lidi co nemají kde bydlet, ty co si od nich kupují časopis Nový Prostor a samozřejmě ty co "žijou" na Internetu. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat19. 4. 2001 - Ke Dni Země dostává český internet katalog ekologických odkazů

Praha [BEZK, Econnect] - K blížícímu se Dni Země dostávají uživatelé českého a slovenského internetu možnost využívat nový katalog ekologických odkazů EkoLink. Katalog v současné době obsahuje odkazy na více než 1 100 stránek zabývajících se přírodou a problematikou životního prostředí a každý den přibývají další odkazy. Celý text ::životní prostředí, internet::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 9 | 10 | 11 | Další

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Internetové tipy Econnectu

Blind Friendly Web: přehled stránek přátelských k nevidomým uživatelům.
Internet proti rasismu
IT právo: informační server o internetovém a počítačovém právu
Itrain-online: portál školících materiálů v oblasti využití internetových technologií v občanském sektoru
Rapid Response Network: asistence s mirrorováním ohrožených stránek

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz