Grafická verze

ECONNECT - zpravodajství

Zprávy


Druh:    zprávy | komentáře | tiskové zprávy
Oblast: životní prostředí | lidská práva | sociální oblast | gender | regionální rozvoj | kultura | občanský sektor | internet

Počet nalezených článků: 13693

Premiéra v Dlouhé
3. 2. 1999 - Praha (Divadlo v Dlouhé ) - Ve dnech 5.2.,8.2 a 9.2.1999 v 19.00 hodin uvádí Divadlo v Dlouhé premiéru kabaretního večera s konzumací vybraných nápojů, šansonů a minidramat Kabaret Vian - Cami (B. Vian, P.-H. Cami, J. Borna a kol.)


Libor Ambrozek: ODS proti parku
2. 2. 1999 - Praha (EkoList ) - EkoList přináší komentář Libora Ambrozka, poslance KDU-ČSL, k jednání Sněmovny o návrhu Zákona o vyhlášení Národního parku České Švýcarsko.


Zahájení 7.ročníku ankety o titul Ropák roku
2. 2. 1999 - Brno (Děti Země ) - Děti Země vyhlašují již 7.ročník ankety o titul "Ropák roku" a 4.ročník ankety o "Zelenou perlu roku". Návrhy kandidátů na ropáka i autorů antiekologických výroků může na adresu Dětí Země (Jakubské nám. 7, 602 00 Brno, tel./fax 05-42221743) zaslat do 22.3.1999 kdokoli.


Emisní limity platí už měsíc
1. 2. 1999 - Praha (EkoList ) - Od začátku ledna platí nové emisní limity pro látky znečišťující ovzduší. Je veřejným tajemstvím, že například armáda je neplní. Změní se někdy tento stav?


Nadace Charty 77 vyhlašuje Cenu J. Vavrouška
1. 2. 1999 - (Zelený kruh ) - Pokud jste schopni navrhnout kandidáta na tuto cenu, kontaktujte Zelený kruh."Cena J. Vavrouška se uděluje kandidátům, kteří aktivně prosazují strategii trvale udržitelného způsobu života a svou činností usilují o pozitivní řešení vzájemně spjatých ekologických, sociálních ekonomických i dalších problémů, před kterými dnes lidstvo stojí".


ČSOP: Podpořte vznik velké varianty národního parku
1. 2. 1999 - Praha (ČSOP ) - V současné době projednává Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky návrh zákona o vyhlášení Národního parku České Švýcarsko. Vyhlášení národního parku představuje završení mnohaletého úsilí odborné i laické veřejnosti, profesionálních a amatérských ochránců přírody i lesníků o existenci "českého protějšku" k Národnímu parku Saské Švýcarsko. Území tohoto čtvrtého českého národního parku patří k unikátním a geomorfologicky nejcennějším oblastem Evropy. Na velké ploše se zde nacházejí původní ekosystémy, zejména v méně přístupných oblastech.


Náhoda nebo vydírání vlády SR přes jadernou energetiku?
1. 2. 1999 - Bratislava (Greenpeace SR ) - Organizácia Greenpeace odmieta nemorálny ekonomický nátlak koncernu Siemens na vládu Slovenskej republiky pri presadzovaní dostavby 3. a 4. bloku rozostavanej JE Mochovce.


OKAMRK
1. 2. 1999 - (Centrum neziskových organizací Plzeň ) - Dne 6. března 1999 proběhne v Plzni Druhá oborová konference aktivit místních, regionálních a komunitních (OKAMRK). Tato konference proběhne pod patronací Centra neziskových organizací Plzeň.


Akta Y
1. 2. 1999 - Praha ( ) - Novou knihu o drogách Akta Y s podtitulem Drogový problém versus rodina vydává nakladatelství Votobia.


30 dnů pro neziskový sektor
1. 2. 1999 - (Lidem ) - Kampaň "30 dní pro neziskový sektor" upozorňuje na význam nestátních neziskových organizací jako partnera pro sektor státní i soukromý prostřednictvím konkrétních akcí probíhajících po celé České republice od 1.února - 2.března 1999.


Slovenští ochranáři k odchodu Júlia Bindera
31. 1. 1999 - ŽILINA, Bratislava (Greenpeace SR ) - Schválením dokumentov k najaktuálnejším spoločenským a environmentálnym problémom sa včerauzavrelo jednodňové rokovanie Ekofóra v Žiline. Na ďalšom z tradičných celoslovenských stretnutí dobrovoľných ochrancov životného prostrediadiskutovali zástupcovia 30 mimovládnych neziskových organizácií z celého Slovenska.


Posezení U Libuše
31. 1. 1999 - (Fokus Praha ) - Navštivte Klub U Libuše, sociálně rehabilitační zařízení Fokusu Praha , které slouží duševně nemocným klientům jako zázemí, kde je možno posedět a popovídat si u kávy nebo čaje, ale také se zúčastnit strukturovaných programů. Jejich aktuální nabídku na zimu 99 naleznete v Aktualitách Fokusu Praha.


Za dárkem do chráněných dílen
31. 1. 1999 - (Fokus Praha ) - Pokud sháníte dárek, potřebujete opravit nábytek anebo se chystáte připravit raut, zkuste využít nabídky chráněných dílen Fokusu Praha. Vedle různých užitkových a dekorativních předmětů (ubrusy, dekorativní krabičky, hračky a puzzle ze dřeva, svícny, suché květy atd.) si můžete také objednat manuální práce - zahradnické, zednické, údržbářské, malířské a úklidové, či přípravu studeného občerstvení. To vše za velmi příjemné ceny.


Prezentace Denního sanatoria Fokus Praha
31. 1. 1999 - (Fokus Praha ) - Shlédněte PREZENTACI DENNÍHO SANATORIA v rámci výstavy Nan Goldin "Budu tvým zrcadlem", která probíhá v pražském Rudolfinu ve dnech 8.1. - 14.3.1999


Zanedbávanie životného prostredia sa nevypláca občanom ani vláde
31. 1. 1999 - ŽILINA, Bratislava (Greenpeace SR ) - Schválením dokumentov k najaktuálnejším spoločenským a environmentálnym problémom sa včerauzavrelo jednodňové rokovanie Ekofóra v Žiline. Na ďalšom z tradičných celoslovenských stretnutí dobrovoľných ochrancov životného prostrediadiskutovali zástupcovia 30 mimovládnych neziskových organizácií z celého Slovenska


Přátelé přírody: Doubrava objevil Ameriku
29. 1. 1999 - Ústí nad Labem (Přátelé přírody ) - Senátor Doubrava podobně jako řada jiných zřejmě dosud nepochopil, o čem ministerstvo životního prostředí rozhoduje.


Vzdají se Němci energie z jádra?
29. 1. 1999 - Praha (EkoList ) - Spory o rychlost a způsob odstoupení Německa od jaderné energetiky rozdělují bonnskou vládní koalici sociálních demokratů (SPD) a Zelených.


MIROSLAV TÁBORSKÝ ZÍSKAL GOYOVU CENU
28. 1. 1999 - Praha (Divadlo v Dlouhé ) - Člen Divadla v Dlouhé Miroslav Táborský jako vůbec první cizinec získal jednu z Goyových cen, které se ve Španělsku každoročně udělují v oblasti kinematografie.


Vlajkové lodi se potápějí, záchranu platí občané
27. 1. 1999 - Bratislava (Greenpeace SR ) - Slová ministerky financií Brigity Schmögnerovej (SDĽ) potvrdzujú argumenty organizácie Greenpeace o dlhodobo nesystematickom, nekoncepčnom prístupe k riešeniu problémov v energetike. Organizácia Greenpeace víta vyhlásenie ministerky financií zo dňa 25. januára 1999, že predchádzajúca vláda svojou nepremyslenou politikou urobila vážne chyby v cenovej politike v oblasti elektrickej energie a hrubo zanedbala základné pravidlá refinancovania vodných diel.


Vyhlášení ankety ROPÁK '98 a výrok ZELENÁ PERLA 98
27. 1. 1999 - Praha ( ) - Děti Země vyhlašují již 7.ročník světově ojedinělé ankety o titul "Ropák roku".


Otázka dálnice D3 znovu na stole
26. 1. 1999 - Praha (EkoList ) - Poslanec František Vnouček (ČSSD) inicioval na 25. ledna seminář na téma dálnice D3. Hlavním cílem setkání bylo dostat zpátky do projednávání řešení dopravní sítě na pravém břehu Vltavy a spojení Prahy s Českými Budějovicemi s výstupem na hraniční přechod Dolní Dvořiště.


Prezident chce podporovat životní prostředí
26. 1. 1999 - Praha (EkoList ) - Prezident Václav Havel dnes přijal na Pražském hradě ministra životního prostředí Miloše Kužvarta (ČSSD).


Kolik bude Liberec stát kandidatura na MS 2005?
25. 1. 1999 - Liberec (Děti Země ) - Při neuspěšné kandidatuře měst a obcí Liberecka a Jablonecka na pořádáni MS v klasickém lyžování v roce 2003 si Svaz lyžařů vzal půjčku od ministerstva financí na složení kauce. Kandidoval Liberec, ale půjčku ve výši 6 miliónů Kč na Ministerstvu financí vyřídil bývalý předseda Pěnička jménem Svazu lyžařů ČR. To byl jeden z důvodů, proč se Svaz lyžařů dostal do nezáviděnihodné situace, kdy se loni na podzim jeho dluhy pohybovaly okolo 10 miliónů Kč a Svaz lyžařů byl nucen omezit čerpání peněz pro přípravu lyžařů.


Děti Země a Přátelé přírody k dálnici D8
25. 1. 1999 - Ústí nad Labem (Děti Země ) - Občanska sdružení Děti Země a Přátelé přírody jako účastníci správního řízení na udělení výjimky zezákona č. 114/1992 Sb. pro průchod dálnice D8 přes CHKO České středohoří odeslaly minulý týden ministrovi životního prostředí Miloši Kužvartovi (ČSSD) rozsáhlá vyjádření, v nichž mu doporučily, aby neudělení výjimky odborem ochrany přírody MŽP ČR ze dne 20.11.1998 potvrdil.


Pralesy hořely kvůli lidem
22. 1. 1999 - Praha (EkoList ) - Exkluzivní rozhovor o příčinách loňských požárů v Jihovýchodní Asii poskytl EkoListu Christopher Lom z mezinárodní ekologické organizace Worldwide Fund for Nature (WWF).


Udělování cen internetového společenství ERICA
22. 1. 1999 - ( ) - Počínaje 11. lednem 1999 nabízí globální datová a telekomunikační společnost LM Ericsson neziskovým organizacím z celého světa 250 000 $...


Hudebníci hrají pro planetu Zemi
22. 1. 1999 - Praha (Děti Země ) - Hudebníci často čerpali inspiraci v přírodě. Z našich skaladatelů lze připomenout Leoše Janáčka. Je proto pochopitelně, že jim leží na srdci osud Země. Řada známých hvězd rockové a populární hudby často aktivně vystupuje na ochranu životního prostředí. Například Paul Mc Cartney anebo Sting.


Představení výsledků projektu Centra čistší produkce
22. 1. 1999 - Praha (CPC ) - Na Vysoké škole chemicko technologické v Praze proběhlo ve čtvrtek 21. ledna 1999 slavnostní zakončení kursu čistší produkce "PRAHA 1998". Byly představeny výsledky šesti demonstračních projektů v českých průmyslových podnicích.


Greenpeace věří, že vláda SR neprodlouží provoz V-1 v JE Jaslovské Bohunice
18. 1. 1999 - Bratislava (Greenpeace SR ) - "Organizáciu Greenpeace neprekvapuje vyhlásenie predstaviteľov Svetovej asociácie prevádzkovateľov jadrových elektrární (WANO) o bezpečnosti atómovej elektrárne V-1.


Začátek konce dioxinů v Čechách?
18. 1. 1999 - Ostrava (Děti Země ) - V letošním, desátém roce své existence se ekologické sdružení Děti Země soustředí na celostátní kampaň za zvýšení čistoty našeho ovzduší a snížení emisí dioxinů. "Je to náš příspěvek k připravované mezinárodní dohodě o perzistentních organických znečišťujících látkách."


Za smog mohou nejvíce auta
15. 1. 1999 - Praha (EkoList ) - Podle zprávy Světové banky má 3% úmrtí v naší zemi na svědomí "jedovatý vzduch".


Přátelé přírody chtějí, aby se MŽP omluvilo za svá minulá rozhodnutí
15. 1. 1999 - Ústí nad Labem (Přátelé přírody ) - Občanské sdružení Přátelé přírody podalo na MŽP vyjádření k rozhodnutí o neudělení výjimky stavbě dálnice D8 po trase, protínající Českým středohořím.


Ochránci přírody a lesáci chtějí spolupracovat
15. 1. 1999 - KONOPIŠTĚ (EkoList ) - Deklaraci o vzájemné spolupráci před novináři dnes podepsali generální ředitel s.p. Lesy ČR ing. Jiří Oliva a předseda ÚVR ČSOP PhDr. Petr Dolejský.


Lesy ČR nesouhlasí s vládním návrhem parku
15. 1. 1999 - KONOPIŠTĚ (EkoList ) - Nesouhlas s vládním návrhem zákona o vyhlášení NP Českosaské Švýcarsko, který má nyní projednávat parlament, vyjádřil dnes na Konopišti generální ředitel s.p. Lesy ČR (LČR) ing. Jiří Oliva.


Výstava
14. 1. 1999 - Ostrava (Děti země ) - Ostrava bude prvním místem, kde Děti Země nainstalují svoji novou putovní výstavu "Konec dioxinů v České republice?".


Němečtí Zelení proti saské dálnici A17
12. 1. 1999 - Praha (Děti Země ) - Po ostré diskusi uvnitř německé strany Zelení/Aliance 90 bylo na konci prosince 1998 potvrzeno, že němečtí Zelení jsou proti výstavbě dálnice A17 od Drážďan směrem na Prahu.


Zlatokopové přišli o povolení
11. 1. 1999 - Praha (EkoList ) - TVX Bohemia Důlní přišla 9. prosince 1998 o povolení k vyhledávání a průzkumu ložisek zlatonosné rudy v Kašperských Horách.


Protne dálnice České středohoří?
11. 1. 1999 - Praha (EkoList ) - 26. listopadu 1998 Ministerstvo životního prostředí (MŽP) oznámilo své rozhodnutí nepovolit výjimku ze zákona k vedení dálnice D8 přes území CHKO České středohoří.


Ministr Kužvart nechce diskutovat v Aréně
8. 1. 1999 - Praha (Česká televize ) - Česká televize se rozhodla zrušit Arénu-Speciál, která byla plánována na 28. ledna z Plzně. Diskuse v pořadu byla zamýšlena jako konfrontace názorů na trasu obchvatu kolem západočeské metropole.


Důkazy o černé skládce mizí
8. 1. 1999 - Praha (Děti Země ) - V posledních dnech roku 1998 zjistily Děti Země, že odpad z demolic Kralodvorské cementárny nejspíše skončil na černé skládce u Vráže u Berouna na pozemku Josefa Litowczyka.


Informace o ekologické legislativě na českém Internetu
8. 1. 1999 - Praha (BEZK ) - Od začátku letošního roku jsou na internetové adrese http://www.ecn.cz/ekolist/zakony.stm dostupné informace o ekologických zákonech.


Rozhodování o trase dálnice D8 přes CHKO je ve druhé fázi
6. 1. 1999 - Brno (Děti Země ) - Účastníci správního řízení o uděleni výjimky ze zákona č.114/1992 Sb. na průchod dálnice D8 v navržené trase byli na konci roku 1998 informováni, že rozhodování na MŽP ČR postoupilo do další fáze.


STUŽ k rozvoji dopravních sítí v ČR
5. 1. 1999 - Praha (STUŽ ) - Společnost pro trvale udržitelný život uvítala poslední vývoj dopravní politiky ČR, který se obrací k podpoře environmentálně šetrných druhů a způsobů dopravy.Předchozí | 1 | .. | 273 | 274