Grafická verze

ECONNECT - zpravodajství

Zprávy


Druh:    zprávy | komentáře | tiskové zprávy
Oblast: životní prostředí | lidská práva | sociální oblast | gender | regionální rozvoj | kultura | občanský sektor | internet

Počet nalezených článků: 13628

Přátelé přírody: Doubrava objevil Ameriku
29. 1. 1999 - Ústí nad Labem (Přátelé přírody ) - Senátor Doubrava podobně jako řada jiných zřejmě dosud nepochopil, o čem ministerstvo životního prostředí rozhoduje.


Vzdají se Němci energie z jádra?
29. 1. 1999 - Praha (EkoList ) - Spory o rychlost a způsob odstoupení Německa od jaderné energetiky rozdělují bonnskou vládní koalici sociálních demokratů (SPD) a Zelených.


MIROSLAV TÁBORSKÝ ZÍSKAL GOYOVU CENU
28. 1. 1999 - Praha (Divadlo v Dlouhé ) - Člen Divadla v Dlouhé Miroslav Táborský jako vůbec první cizinec získal jednu z Goyových cen, které se ve Španělsku každoročně udělují v oblasti kinematografie.


Vlajkové lodi se potápějí, záchranu platí občané
27. 1. 1999 - Bratislava (Greenpeace SR ) - Slová ministerky financií Brigity Schmögnerovej (SDĽ) potvrdzujú argumenty organizácie Greenpeace o dlhodobo nesystematickom, nekoncepčnom prístupe k riešeniu problémov v energetike. Organizácia Greenpeace víta vyhlásenie ministerky financií zo dňa 25. januára 1999, že predchádzajúca vláda svojou nepremyslenou politikou urobila vážne chyby v cenovej politike v oblasti elektrickej energie a hrubo zanedbala základné pravidlá refinancovania vodných diel.


Vyhlášení ankety ROPÁK '98 a výrok ZELENÁ PERLA 98
27. 1. 1999 - Praha ( ) - Děti Země vyhlašují již 7.ročník světově ojedinělé ankety o titul "Ropák roku".


Otázka dálnice D3 znovu na stole
26. 1. 1999 - Praha (EkoList ) - Poslanec František Vnouček (ČSSD) inicioval na 25. ledna seminář na téma dálnice D3. Hlavním cílem setkání bylo dostat zpátky do projednávání řešení dopravní sítě na pravém břehu Vltavy a spojení Prahy s Českými Budějovicemi s výstupem na hraniční přechod Dolní Dvořiště.


Prezident chce podporovat životní prostředí
26. 1. 1999 - Praha (EkoList ) - Prezident Václav Havel dnes přijal na Pražském hradě ministra životního prostředí Miloše Kužvarta (ČSSD).


Kolik bude Liberec stát kandidatura na MS 2005?
25. 1. 1999 - Liberec (Děti Země ) - Při neuspěšné kandidatuře měst a obcí Liberecka a Jablonecka na pořádáni MS v klasickém lyžování v roce 2003 si Svaz lyžařů vzal půjčku od ministerstva financí na složení kauce. Kandidoval Liberec, ale půjčku ve výši 6 miliónů Kč na Ministerstvu financí vyřídil bývalý předseda Pěnička jménem Svazu lyžařů ČR. To byl jeden z důvodů, proč se Svaz lyžařů dostal do nezáviděnihodné situace, kdy se loni na podzim jeho dluhy pohybovaly okolo 10 miliónů Kč a Svaz lyžařů byl nucen omezit čerpání peněz pro přípravu lyžařů.


Děti Země a Přátelé přírody k dálnici D8
25. 1. 1999 - Ústí nad Labem (Děti Země ) - Občanska sdružení Děti Země a Přátelé přírody jako účastníci správního řízení na udělení výjimky zezákona č. 114/1992 Sb. pro průchod dálnice D8 přes CHKO České středohoří odeslaly minulý týden ministrovi životního prostředí Miloši Kužvartovi (ČSSD) rozsáhlá vyjádření, v nichž mu doporučily, aby neudělení výjimky odborem ochrany přírody MŽP ČR ze dne 20.11.1998 potvrdil.


Pralesy hořely kvůli lidem
22. 1. 1999 - Praha (EkoList ) - Exkluzivní rozhovor o příčinách loňských požárů v Jihovýchodní Asii poskytl EkoListu Christopher Lom z mezinárodní ekologické organizace Worldwide Fund for Nature (WWF).


Udělování cen internetového společenství ERICA
22. 1. 1999 - ( ) - Počínaje 11. lednem 1999 nabízí globální datová a telekomunikační společnost LM Ericsson neziskovým organizacím z celého světa 250 000 $...


Hudebníci hrají pro planetu Zemi
22. 1. 1999 - Praha (Děti Země ) - Hudebníci často čerpali inspiraci v přírodě. Z našich skaladatelů lze připomenout Leoše Janáčka. Je proto pochopitelně, že jim leží na srdci osud Země. Řada známých hvězd rockové a populární hudby často aktivně vystupuje na ochranu životního prostředí. Například Paul Mc Cartney anebo Sting.


Představení výsledků projektu Centra čistší produkce
22. 1. 1999 - Praha (CPC ) - Na Vysoké škole chemicko technologické v Praze proběhlo ve čtvrtek 21. ledna 1999 slavnostní zakončení kursu čistší produkce "PRAHA 1998". Byly představeny výsledky šesti demonstračních projektů v českých průmyslových podnicích.


Greenpeace věří, že vláda SR neprodlouží provoz V-1 v JE Jaslovské Bohunice
18. 1. 1999 - Bratislava (Greenpeace SR ) - "Organizáciu Greenpeace neprekvapuje vyhlásenie predstaviteľov Svetovej asociácie prevádzkovateľov jadrových elektrární (WANO) o bezpečnosti atómovej elektrárne V-1.


Začátek konce dioxinů v Čechách?
18. 1. 1999 - Ostrava (Děti Země ) - V letošním, desátém roce své existence se ekologické sdružení Děti Země soustředí na celostátní kampaň za zvýšení čistoty našeho ovzduší a snížení emisí dioxinů. "Je to náš příspěvek k připravované mezinárodní dohodě o perzistentních organických znečišťujících látkách."


Za smog mohou nejvíce auta
15. 1. 1999 - Praha (EkoList ) - Podle zprávy Světové banky má 3% úmrtí v naší zemi na svědomí "jedovatý vzduch".


Přátelé přírody chtějí, aby se MŽP omluvilo za svá minulá rozhodnutí
15. 1. 1999 - Ústí nad Labem (Přátelé přírody ) - Občanské sdružení Přátelé přírody podalo na MŽP vyjádření k rozhodnutí o neudělení výjimky stavbě dálnice D8 po trase, protínající Českým středohořím.


Ochránci přírody a lesáci chtějí spolupracovat
15. 1. 1999 - KONOPIŠTĚ (EkoList ) - Deklaraci o vzájemné spolupráci před novináři dnes podepsali generální ředitel s.p. Lesy ČR ing. Jiří Oliva a předseda ÚVR ČSOP PhDr. Petr Dolejský.


Lesy ČR nesouhlasí s vládním návrhem parku
15. 1. 1999 - KONOPIŠTĚ (EkoList ) - Nesouhlas s vládním návrhem zákona o vyhlášení NP Českosaské Švýcarsko, který má nyní projednávat parlament, vyjádřil dnes na Konopišti generální ředitel s.p. Lesy ČR (LČR) ing. Jiří Oliva.


Výstava
14. 1. 1999 - Ostrava (Děti země ) - Ostrava bude prvním místem, kde Děti Země nainstalují svoji novou putovní výstavu "Konec dioxinů v České republice?".


Němečtí Zelení proti saské dálnici A17
12. 1. 1999 - Praha (Děti Země ) - Po ostré diskusi uvnitř německé strany Zelení/Aliance 90 bylo na konci prosince 1998 potvrzeno, že němečtí Zelení jsou proti výstavbě dálnice A17 od Drážďan směrem na Prahu.


Zlatokopové přišli o povolení
11. 1. 1999 - Praha (EkoList ) - TVX Bohemia Důlní přišla 9. prosince 1998 o povolení k vyhledávání a průzkumu ložisek zlatonosné rudy v Kašperských Horách.


Protne dálnice České středohoří?
11. 1. 1999 - Praha (EkoList ) - 26. listopadu 1998 Ministerstvo životního prostředí (MŽP) oznámilo své rozhodnutí nepovolit výjimku ze zákona k vedení dálnice D8 přes území CHKO České středohoří.


Ministr Kužvart nechce diskutovat v Aréně
8. 1. 1999 - Praha (Česká televize ) - Česká televize se rozhodla zrušit Arénu-Speciál, která byla plánována na 28. ledna z Plzně. Diskuse v pořadu byla zamýšlena jako konfrontace názorů na trasu obchvatu kolem západočeské metropole.


Důkazy o černé skládce mizí
8. 1. 1999 - Praha (Děti Země ) - V posledních dnech roku 1998 zjistily Děti Země, že odpad z demolic Kralodvorské cementárny nejspíše skončil na černé skládce u Vráže u Berouna na pozemku Josefa Litowczyka.


Informace o ekologické legislativě na českém Internetu
8. 1. 1999 - Praha (BEZK ) - Od začátku letošního roku jsou na internetové adrese http://www.ecn.cz/ekolist/zakony.stm dostupné informace o ekologických zákonech.


Rozhodování o trase dálnice D8 přes CHKO je ve druhé fázi
6. 1. 1999 - Brno (Děti Země ) - Účastníci správního řízení o uděleni výjimky ze zákona č.114/1992 Sb. na průchod dálnice D8 v navržené trase byli na konci roku 1998 informováni, že rozhodování na MŽP ČR postoupilo do další fáze.


STUŽ k rozvoji dopravních sítí v ČR
5. 1. 1999 - Praha (STUŽ ) - Společnost pro trvale udržitelný život uvítala poslední vývoj dopravní politiky ČR, který se obrací k podpoře environmentálně šetrných druhů a způsobů dopravy.Předchozí | 1 | .. | 270 | 271 | 272 | 273