Grafická verze

ECONNECT - zpravodajství

Zprávy


Druh:    zprávy | komentáře | tiskové zprávy
Oblast: životní prostředí | lidská práva | sociální oblast | gender | regionální rozvoj | kultura | občanský sektor | internet

Počet nalezených článků: 206

The Document Foundation vydává LibreOffice 7.1 Community
4. 2. 2021 - BERLÍN (The Document Foundation ) - LibreOffice 7.1 Community, dobrovolníky podporovanou verzi nejlepšího svobodného kancelářského balíku pro desktop, lze stáhnout na stránce https:/cs.libreoffice.org/download. Označení „Community“ zdůrazňuje, že tato verze není určena pro podnikové nasazení a ani pro ni není poskytována tomu odpovídající podpora.


Nominujte největšího slídila za rok 2018 na cenu Big Brother Awards
14. 11. 2018 - PRAHA (Iuridicum Remedium / Econnect ) - Od středy 14. října 2018 jsou oficiálně spuštěny nominace na čtrnáctý ročník Big Brother Awards (Cena Velkého bratra) a veřejnost tak nyní může do poloviny ledna posílat přes web www.bigbrotherawards.cz své tipy na nejvlezlejší úřady, firmy nebo technologie.


Zavedení plošné cenzury internetu chystanou autorskoprávní směrnicí bude i v rukou českých europoslanců.
13. 6. 2018 - PRAHA (Econnect / Iuridicum Remedium ) - Ve středu a ve čtvrtek, 20. a 21. června, bude výbor pro právní záležitosti (JURI) Evropského parlamentu, kterému předsedá europoslanec Pavel Svoboda, hlasovat o návrhu kontroverzní směrnice o autorském právu a jednotném digitálním trhu (EDSM). Směrnice má provést nezbytnou reformu autorského práva, nicméně přináší i řadu kontroverzních opatření prolobovaných držiteli autorských práv, která mohou mít velmi nepříjemné dopady. Asi tím nejdůležitějším je článek 13 návrhu, jehož důsledkem by bylo zavedení masivní cenzury na internetu ve jménu ochrany autorských práv.


Vláda ignoruje neústavnost plošného uchovávání dat o elektronické komunikaci. Počty žádostí o poskytnutí dat přitom raketově rostou. IuRe chystá ústavní stížnost.
23. 8. 2017 - PRAHA (Econnect/Iuridicum Remedium, z. s. ) - Jak vyplývá z dat poskytnutých ze strany Českého telekomunikačního úřadu nevládní organizaci Iuridicum Remedium, tak v roce 2016 bylo zažádáno o poskytnutí provozních a lokalizačních údajů pouze o používání mobilních telefonů v celkem 472 522 případech, což je více než dvojnásobek počtu z roku 2015 (219 070 žádostí) či 2014 (173 087 žádostí). Jde o data o tom, kdo komu či odkud telefonoval. Obrovský meziroční nárůst žádostí ještě prohlubuje problém, že naše právní úprava, která uchovávání dat upravuje, zřejmě odporuje evropskému právu, neboť Soudní dvůr EU opakovaně jasně deklaroval, že plošné a dlouhodobé ukládání metadat o elektronické komunikaci každého z nás je v rozporu s Listinou základních práv EU. Přesto tato praxe trvá a dle vyjádření Ministerstva průmyslu a obchodu se žádná novelizace zákona o elektronických komunikacích, který plošné shromažďování dat upravuje, nechystá.


Dají poslanci zelenou plošnému sledování internetové komunikace vojenskými zpravodajci?
27. 6. 2017 - PRAHA (Econnect/Iuridicum Remedium ) - Na schůzi Poslanecké sněmovny, která bude zahájena v úterý 27.6. je na pořadu jednání i kontroverzní bod týkající se významného posilování pravomocí zpravodajských služeb při monitorování, ale i aktivního zasahování do elektronické komunikace. To vše za velmi neprůhledných podmínek. Podle plánu by se k sněmovnímu tisku č. 931 měli poslanci dostat ve středu odpoledne.


Program Pomáhej podpoří dobročinné aktivity dětí a mládeže
7. 9. 2015 - PRAHA (Econnect/Nadace VIA ) - ČSOB a Nadace VIA vyhlašují třetí ročník grantového programu Pomáhej zaměřeného na rozvoj filantropie a dobročinných aktivit dětí a mládeže. Program oceňuje kreativitu, iniciativu a dobrovolnou činnost dětí a mladých lidí, kteří pomáhají měnit věci ve svém okolí k lepšímu.


Veřejnost může nominovat úřady do 12. ročníku soutěže OTEVŘENO x ZAVŘENO
1. 7. 2014 - PRAHA (Econnect/Otevřená společnost, o.p.s. ) - Soutěž Otevřeno x Zavřeno, která hodnotí české úřady z hlediska kvality poskytování informací občanům, přijímá nominace do letošního 12. ročníku. Soutěž pořádá projekt Otevřete.cz neziskové organizace Otevřená společnost o.p.s.


Člověk v tísni: Nominujte svého kandidáta na cenu Gratias Tibi
20. 3. 2014 - PRAHA (Člověk v tísni/Jeden svět na školách/Econnect ) - Znáte někoho, komu je do třiceti a pozitivně ovlivňuje život v komunitě nebo celé společnosti? Pak jej nominujte na cenu Gratias Tibi za občanskou aktivitu, postoj nebo počin mladých lidí. Nominovat jednotlivce a skupiny ve věku žáků základní školy, střední školy a starší (do 30ti let) může již od 1. března kdokoliv (jednotlivec, organizace, zájmový klub, oddíl, škola).


Vzdělávání SocialWeb – SocialWork: téměř 100 % zúčastněných sociálních pracovníků by jej doporučilo kolegům
18. 3. 2014 - PRAHA (Econnect/Národní centrum bezpečnějšího internetu ) - Úterý 18. března 2014 bylo vyhlášeno Světovým dnem sociální práce. Ten by měl upozornit především na přínos sociální práce pro společnost. Její nedílnou součástí je práce s mladými lidmi, s přihlédnutím k jejich potřebám a novým způsobům komunikace. Evropský projekt SocialWeb – SocialWork (SW – SW) bude 8. 4. 2014 v Berlíně uzavřen závěrečnou konferencí, která se zaměří na pozitivní vliv sociální práce na děti a mládež ohroženou v online prostředí.


Pět projektů z České republiky bylo nominováno do mezinárodní soutěže SozialMarie 2014
6. 3. 2014 - PRAHA (Econnect/SozialMarie ) - Pět projektů z České republiky má šanci uspět v mezinárodní soutěži o cenu za sociální inovace SozialMarie 2014. Nominovány byly projekty: In Justice, Mental Power Prague Film Festival, Patron, Papuče patří domů a projekt 3 minuty stačí a změníš jejich život. Vítěz a držitelé všech ocenění budou vyhlášeni na slavnostním udílení cen 1. května 2014 v prostorách rakouského ORF ve Vídni. Za Českou republiku se aktivní záštity SozialMarie 2014 ujal ekonom Tomáš Sedláček.


Česká wikikonference popáté: 30. listopadu proběhne setkání světa Wiki
29. 10. 2013 - PRAHA (Econnect/Wikimedia Česká republika ) - Pátá česká wikikonference naváže na tradici a nabídne příjemnou kolegiální atmosféru setkání, v němž se kombinuje oficiální program přednášek a workshopů s neformálními diskuzemi v předsálí. Místem konání se letos stane sídlo Přírodovědecké fakulty UK v Praze na Albertově.


Zoner, první český dárce v programu TechSoup Česká republika
4. 6. 2013 - PRAHA (Econnect/TechSoup ČR ) - Neziskové organizace mohou nyní přes TechSoup ČR žádat o software na zpracování digitálních fotografií Zoner Photo Studio. Zoner Photo Studio reflektuje potřeby, které má řada neziskovek pracujících s fotografiemi. Pokrývá celé fotografické workflow, od stažení fotek do počítače, vyspělou organizaci, snadné úpravy až po sdílení s klienty či spolupracovníky.Co všechno byste měli vědět o své uklízečce (a nechcete se zeptat)
16. 4. 2013 - PRAHA (Econnect / Sdružení pro integraci a migraci / Člověk v tísni ) - „Já jsem původně učitelka v mateřské školce. Nejsem uklízečka, mám řádné vzdělání. Ale když jsem přišla do Čech, tak jsem nejdříve sháněla práci. Dělala jsem v kuchyni restaurace... Časem jsem začala s úklidem po rodinách. Zařídila jsem si živnostenské oprávnění a myslela si, že jsem svobodnější. Není to ale tak jednoduché, jak jsem si představovala…,“ vypráví jednatřicetiletá Nina z Ukrajiny. Nina nechala doma na Ukrajině malou dceru, o kterou se nyní starají její příbuzní. Podobných příběhů se ovšem v našich domácnostech odehrává mnohem více. Dočíst se o nich můžete například na webu www.pracovnicevdomacnosti.cz.


Informační portál propaguje inkluzívní vzdělávání
16. 10. 2012 - Praha (Econnect/Rytmus ) - Inkluzívní vzdělávání, neboli společné vzdělávání, je založeno na principech, že všichni žáci mají právo být vzděláváni ve skupinách se svými vrstevníky a mohou mít, anebo mají prospěch s výukou ve školách v místě svého bydliště. Portál www.INKLUZE.cz podporuje rozvoj inkluzívního vzdělávání tím, že přináší nové informace, inspiraci a příklady osvědčených metod nejen pro vyučující, rodiče, ale i širší veřejnost.


Den bezpečnějšího internetu 2012 - Objevujte digitální svět spolu... bezpečně!
7. 2. 2012 - PRAHA (Econnect ) - Národní centrum bezpečnějšího internetu organizuje s podporou mezinárodní sítě Insafe a svých partnerů Den bezpečnějšího internetu 2012. Aktivita se už tradičně koná na počátku února a jejím cílem je připomenout důležitost zásad bezpečného a zodpovědného chování v prostředí online.


Týden Globálního rozvojového vzdělávání oslaví žáci diskusí o hrdinech
14. 11. 2011 - PRAHA (Econnect ) - Učitelka Zuzana Kruťová byla jako dobrovolnice v Indii loni v létě. Učila tam žáky na základních škol a ukazovala učitelům, jak mohou učit jinak, zábavněji. Své zážitky a zkušenosti pak v září tlumočila svým sedmákům, které nadchla tak, že se společně rozhodli zapojit do projektu partnerství mezi školami.


Divadelníci a mentálně postižení společně tvoří v Neratově
11. 8. 2011 - PRAHA (Econnect/Jiné jeviště ) - Jedinečná a v českém prostředí nepříliš častá spolupráce profesionálních umělců s mentálně postiženými přinesla výsledek! V sobotu 13.8. 2011 se v rámci Neratovských poutních slavností odehraje představení, kde budou účinkovat právě mentálně postižení lidé.


Kentico Software zasadí strom za každou chybu v programu
30. 3. 2011 - BRNO (Econnect ) - Společnost Kentico Software, dodavatel publikačního systému Kentico CMS, oznámila obnovení své iniciativy “Stromy za chyby“. Ve spolupráci s Nadací Partnerství vysází strom za každou programovou chybu nalezenou v poslední verzi svého produktu. Společnost se zároveň zavázala opravit všechny chyby do sedmi dnů po jejich ohlášení.


Chcete stavět vzdušné zámky? S Akcí cihla On Line můžete
28. 3. 2011 - PRAHA (Econnect/Portus Praha, o.s. ) - Známou benefiční Akci cihla, při které si občané kupují cihly a staví z nich věže v centru Prahy či jiných měst nyní doplňuje nový druh sbírky, při které již můžete dát naplno průchod svým stavitelským ambicím. Z virtuálních benefičních cihel, které si můžete koupit za 100 korun na internetové stránce www.akcecihla.cz, totiž můžete postavit skutečné vzdušné zámky.


Článek nenalezen
22. 7. 2010 - (Econnect ) -


Den bezpečnějšího internetu se zaměřuje na ochranu osobních údajů
9. 2. 2010 - PRAHA (Econnect ) - Sedmý ročník Dne bezpečnějšího internetu se koná v úterý 9. února 2010 ve více než 60 zemích celého světa. Letošním hlavním tématem je ochrana osobních údajů pod heslem "Víš, co posíláš? Mysli!" (Think B4 U post!).


Maminky se budou učit pracovat s počítačem
6. 1. 2010 - ČESKÉ BUDĚJOVICE (Econnect ) - "Ne vy pro počítač, ale počítač pro vás". To je mottem nového typu kurzu nazvaného ICT efektivně v životě matky, který začal v prvním lednovém týdnu v Uhlířských Janovicích. Zúčastní se ho 12 maminek -- úspěšných absolventek našich rekvalifikačních kurzů, které skončily v polovině prosince.


Junior Internet již pojedenácté odrazovým můstkem pro mladé talenty
30. 12. 2009 - PRAHA (BMI sdružení ) - Až do 15. února 2010 se mohou mladí talentovaní lidé přihlašovat se svými webovými stránkami, internetovými projekty, grafickými pracemi či esejemi o internetu do internetových soutěží projektu Junior Internet. V březnu pak budou moci porovnat své schopnosti se svými vrstevníky z ČR i dalších zemí Višegrádské čtyřky na mezinárodním sympoziu Junior Internet, které letos proběhne na Slovensku v Bratislavě. Jedenáctý ročník Junior Internetu přináší také řadu zajímavých novinek.


Svitavy otvírají novou bezbariérovou knihovnu
10. 6. 2008 - SVITAVY (Econnect ) - Svitavy mají novou moderní knihovnu, která se stala součástí vzdělávacího a kulturního centra Fabrika Svitavy. Vybudování nové knihovny ve Svitavách navazuje na trend výstavby knihoven v posledních 10 letech, který souvisí s nárůstem významu informačních služeb ve společnosti. Knihovny v současnosti poskytují velký potenciál. Boom výstavby nových knihoven lze ilustrovat na příkladu Prahy, Brna, Liberce, Ostravy či Hradce Králové.


Sdružení LORM zpřístupňuje fond své odborné knihovny hluchoslepým
1. 4. 2008 - PRAHA (Econnect / Lorm ) - Novou službu nabízí svým klientům občanské sdružení LORM – Společnost pro hluchoslepé, a to díky projektu tzv. digitalizace klasické černotiskové knihovny. Lidé s hluchoslepotou a se zrakovým postižením si dnes mohou z odborné knihovny sdružení zapůjčit vybrané tituly, které byly z tištěné knižní předlohy převedeny do elektronické podoby – tzv. digitální knihy. V této podobě si mohou titul „přečíst“ pomocí počítače, jenž je softwarově patřičně vybaven, ať už hlasovým či hmatovým výstupem, zvětšovacími programy s hlasovou podporou a podobně.


Virtuální protest pro svobodu slova a internetu
17. 3. 2008 - PRAHA (Econnect/RSF ) - Organizace „Reportéři bez hranic“ (Reporters without Borders) zahájila novou kampaň, ve které vyzývá sympatizanty, aby se připojili k boji proti cenzuře na internetu a proti pronásledování webových autorů v některých zemích světa. Zároveň tím začala novou tradici výročního dne za svobodu projevu „Online Free Expression Day“, který se koná 12. března.


Konference INSPO 2008 bude také pro ohluchlé
3. 3. 2008 - PRAHA (BMI sdružení/Econnect ) - Převratnou novinku přináší ve svém 8. ročníku konference INSPO – Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami. Její program bude v sobotu 8. března v Kongresovém centru Praha poprvé tlumočen i do psaného textu promítaného na plátno. To umožní účast i těm neslyšícím, kteří ohluchli většinou v dospělosti a kvůli neznalosti znakového jazyka byli dosud z obdobných akcí prakticky vyloučeni.


Cyber-terorismus: reálné nebezpečí?
4. 2. 2008 - PRAHA (Econnect/E-žurnál ) - Americká agentura CIA přiznala, že cyber-teroristé způsobili přinejmenším jeden výpadek elektřiny, který poškodil několik měst mimo Spojené sáty. S odkazem na čelního analytika CIA Toma Donahue to uvedl Alan Paller, ředitel výzkumu v institutu SANS, v pátek 18. ledna na konferenci v New Orleans, které se účastnili mezinárodní vládní činitelé, inženýři a bezpečnostní manažeři ze severoamerických energetických společností.


Lidem, kteří se starají o blízké, pomáhá Pečující on-line
17. 1. 2008 - PRAHA (Econnect ) - Novou podobu má informační webový portál Pečující on-line. Stránky, které pomáhají neprofesionálním pečovatelům, jsou inovovány a nabízejí mnoho užitečných informací. "Naším přáním je, aby informace, které zde budeme zveřejňovat, pronikly k těm, kterým jsou určeny – pečovatelům, obvykle rodinným příslušníkům starajícím se o starší dlouhodobě nemocné," uvádí editorka stránek Tamara Tošnerová z Ambulance pro poruchy paměti Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.


Ženy do IT - projekt motivující ženy k práci v oboru informačních technologiích
18. 12. 2007 - PRAHA (Econnect ) - Na konci listopadu uspořádala Asociace pro progresivní komunikaci (APC – Association for Progressive Communications Women’s Program) v Praze dva kulaté stoly, na nichž se diskutovaly možnosti zapojení dívek a žen do stále převážně mužského oboru informačních a komunikačních technologií (IT).


Na celém světě se bude demonstrovat za propuštění egyptského bloggera, v Praze také
8. 11. 2007 - PRAHA (Econnect / Amnesty International ) - Celosvětová iniciativa za propuštění uvězněného egyptského bloggera Karíma Ámera pořádá další sérii protestů na připomenutí jednoho roku, který uplynul od jeho uvěznění. K protestům se připojí také pražská skupina Amnesty International. Demonstrace před egyptským velvyslanectvím se uskuteční zítra v poledne.


Nové možnosti outdoorového internetu
31. 10. 2007 - PRAHA (NaKole.cz ) - V říjnu 2007 vzniklo a zahájilo spolupráci volné nezávislé sdružení internetových informačních portálů zaměřených na aktivní pobyt v přírodě, které spojuje internetové čtenáře od Aše po Vihorlat, od velehor až k řekám, od cykloturistiky po outodorové vybavení.


Independent: Ve Walesu chtějí omezit používání wi-fi ve školách
25. 9. 2007 - PRAHA/LONDÝN (EcoMonitor ) - V Británii se chystají zavést bezpečnostní směrnice pro používání wi-fi ve školách. Úřady hrabství Carmarthenshire v západním Walesu minulý týden oficiálně vyjádřily obavu z jeho možného vlivu na dětské zdraví, napsal deník Independent.


Kdo ovládá minulost… CIA a FBI přepisuje Wikipedii
4. 9. 2007 - PRAHA (E-žurnál ) - Lidé používající počítače CIA a FBI editovali hesla otevřené internetové encyklopedie Wikipedia. Terčem jejich oprav byly především položky jako válka v Iráku či vězení na Guantanámu. Odhalil to nový program WikiScanner. Změny, které do hesel zanesli, mohou porušit principy encyklopedie ohledně střetu zájmů, uvedla mluvčí encyklopedie.


Bulharská policie nutí blogery, aby cenzurovali svoje vlastní blogy
7. 8. 2007 - PRAHA (Econnect ) - Bulharská policie vyvíjí nátlak na blogery, aby přestali psát o současné vlně environmentálních protestů. Web designer Michel Bozgounov, který je zaměstnanec organizace BlueLink, jež patří do sítě Association for Progressive Communications (APC) stejně jako Econnect, byl vyslýchán policií a bylo mu “přátelsky” doporučeno, aby se přestal věnovat blogování o ekologických aktivitách.


Internetová síť Pilsfree registruje přes 4000 členů
9. 7. 2007 - PLZEŇ (Econnect ) - Občanské sdružení PilsFree, které buduje a provozuje komunitní počítačovou síť v Plzni a blízkém okolí, představuje alternativu ke komerčním poskytovatelům internetu. V loňském roce zrealizovalo čtyři granty Ministerstva informatiky ČR, díky nimž byly do sítě připojeny odlehlé oblasti Plzeňska - lokality, které nejsou pro komerční poskytovatele internetu zajímavé.


Uprchlíky podpoří nový zdroj informací
19. 6. 2007 - (Amnesty International / Econnect ) - Při příležitosti Mezinárodního dne uprchlíků zahajuje česká pobočka Amnesty International provoz internetové databáze informací o stavu lidských práv v zemích, ze kterých přicházejí uprchlíci. Spolehlivý monitoring mohou využívat žadatelé o azyl, pracovníci ministerstva vnitra, kteří o azylu rozhodují, soudci, advokáti, ale také veřejnost. Od 20. června bude databáze dostupná na adrese www.amnesty.cz/zeme.


České rodině chybí otec, říkal už Masaryk
18. 5. 2007 - PRAHA (Econnect / Žába na prameni ) - A ve veřejném životě chybí zase ženy, dodává občanské sdružení Žába na prameni. V svých rámci projektů "Ženy pro občanskou společnost: nové ženy" a "Muži pro rodinu: noví muži" proto spustilo internetové stránky www.novezeny.eu a www.novimuzi.eu.


Novinka Pražské organizace vozíčkářů: Kurzy pro mě i mou káru
17. 4. 2007 - PRAHA (Econnect / Pražská organizace vozíčkářů ) - V dnešní době se každý potřebuje vzdělávat, a to nejen před začátkem své profesní kariéry, ale během celého svého života. Někteří ovšem potřebují pro své vzdělávání speciální podmínky. Jednou z těchto skupin jsou lidé na vozíku. Vzniká proto databáze vzdělávacích kurzů přístupných všem, tedy i vozíčkářům.


ProFem otevírá bezplatnou poradnu proti diskriminaci na trhu práce
4. 4. 2007 - (Econnect / proFem ) - Téměř každý již slyšel o diskriminaci v pracovněprávních vztazích a mnozí ji zažili či právě zažívají na vlastní kůži. Nyní je tu ale zákonná norma, která před diskriminací ochrání. „Plánujete další dítě?“ „Máte stálého partnera?“ „Kdo bude hlídat Vaše dítě v případě, že bude nemocné?“ „Jak chcete skloubit svůj profesní a rodinný život?“ - takové a podobné otázky jsou nejen nemorální, ale dnes už i protiprávní. Přesto se s nimi běžně setkáváme, a to nejen u soukromých subjektů, ale i ve státních institucích či na městských úřadech. Pomoci má nová poradna společnosti proFem.


Český západ nabízí na internetu výrobky romských žen
12. 3. 2007 - DOBRÁ VODA (Econnect / Český západ ) - Občanské sdružení spustilo Český západ internetový obchůdek nabízející ručně vyráběné výrobky romských žen z Dobré Vody u Toužimi. Tři romské ženy z Dobré Vody získaly plnohodnotné zaměstnání jako šičky a tkadleny v dílně umístěné v sídle občanského sdružení a jejich ručně vyráběné výrobky se prodávají nejen na trzích, ale i v nově spuštěném internetovém obchůdku na webových stránkách sdružení.


Egypt: Vláda zavřela do vězení blogera za jeho názory
23. 2. 2007 - PRAHA (Econnect/HRW ) - Egyptská vláda odsoudila do vězení blogera za jeho názory, které zveřejnil na internetu. Přestože již dříve zadržela několik osob v souvislosti se šířením kritických názorů na internetu, jedná se nyní o první případ, který skončil nepodmíněným trestem. Podle Human Rights Watch (HRW) tím egyptská vláda ohrožuje svobodu projevu v prostředí internetu.


Uzávěrka literární soutěže Internet a můj handicap se blíží
7. 2. 2007 - PRAHA (BMI sdružení / Econnect ) - Žijí s roztroušenou sklerózou, hluchoslepotou, nebo třeba se svalovou dystrofií, jedno však mají společné. Ve svém příspěvku, který již poslali do třetího ročníku literární soutěže Internet a můj handicap, velmi přesvědčivě popisují, jak jim pomáhá internet vyrovnat se s jejich postižením. Ostatním, kteří by se chtěli svěřit, jak internet ovlivňuje jejich život, zbývají už jen dva necelé týdny do uzávěrky.


Írán: Před soud patří mučitelé, nikoliv blogeři
19. 12. 2006 - PRAHA (HRW/Econnect ) - Íránská justice by měla před soud postavit zástupce státu zodpovědně za svévolné zadržení a údajné mučení několika blogerů v roce 2004. Zatím však blogery pronásleduje kvůli tomu, že veřejně říkají své názory. Uvedla to organizace Human Rights Watch (HRW).


Ochočte si technologie: Internet pomáhá v boji proti násilí na ženách
7. 12. 2006 - PRAHA (Econnect ) - Stovky žen v Indii zveřejnily ve virtuálním deníku (tzv. blogu) "Blank Noise Project Blogathon" svoje osobní zkušenosti s pouličním sexuálním obtěžování. Další internetový projekt "Domestic Violence Virtual Trial" zase pomáhá soudcům a zaměstnancům soudů ve Spojených státech, aby se dozvěděli více o tématice a problémech v kauzách týkajících se domácího násilí proti ženám a mohli porovnat rozsudky se svými kolegy. V Jižní Africe ženy, které prošly nejrůznějšími formami násilí, sdílejí svoje zkušenosti a poskytují si vzájemnou pomoc prostřednictvím zdigitalizovaných příběhů a výpovědí.


Služba Press servis pro neziskové organizace má novou tvář
7. 12. 2006 - Praha (Econnect ) - Nevíte jak snadno a rychle rozeslat tiskovou zprávu do médií? Nemáte potřebné kontakty na novináře a nevíte jak zprávu napsat? Se všemi těmito problémy vám může pomoci služba Press servis (http://press-servis.ecn.cz) pro neziskové organizace, kterou provozuje občanské sdružení Econnect. Press servis se právě nyní dočkal několika zásadních zlepšení a změn. Zcela novou součástí se stává manuál „Jak spolupracovat s médii“. Jeho zveřejňování začíná právě dnes.


Európsky parlament sa zaoberal situáciou ľudí so zdravotným postihnutím
5. 12. 2006 - BRUSEL (Changenet ) - Poslanci Európskeho parlamentu schválili iniciatívnu správu o situácii zdravotne postihnutých ľudí v EÚ. Správa zdôrazňuje, že pre ľudí s postihnutím je nesmierne dôležitý prístup k verejnej doprave, ako aj prístup k informáciám a komunikačným technológiám. V tejto súvislosti parlamnet vyzýva EÚ a členské štáty na podniknutie nevyhnutných krokov. Okrem toho požaduje vypracovanie Európskej charty kvality podpory pre ľudí so zdravotným postihnutím.


Vietnam: Vláda pronásleduje uživatele internetu
24. 10. 2006 - PRAHA (Econnect/Amnesty International ) - Připojit se na internet ve Vietnamu a svobodně vyjádřit svůj názor na politické dění znamená riskovat pronásledování nebo věznění. Lidé ve Vietnamu mají strach publikovat informace on-line a poskytovatelé internetových služeb musí „donášet“ na své zákazníky. Výsledkem je rozsáhlá autocenzura.


Nízkoprahový klub: bezpečný prostor po volný čas a nápady vašich dětí
16. 10. 2006 - PRAHA (Econnect / Česká asociace streetwork ) - V České republice se rozvíjí nové metody sociální pomoci, zcela odlišné od klasického institucionálního modelu sociální práce. Jde o streetwork, tedy terénní sociální práci a o nízkoprahové kluby - nízkoprahová zařízení pro děti a mládež. Nízkoprahové služby jsou preventivní sociální služby určené pro ty, kteří nemohou, nechtějí nebo se vyhýbají běžným formám sociální péče. Osvětovou kampaň na podporu nízkoprahových klubů pro děti a mládež dnes zahauje Česká asociace streetwork.


Nové stránky Ekobrána.cz chtějí podpořit zapojování veřejnosti v Jihomoravském kraji
11. 10. 2006 - BRNO (Nesehnutí / Econnect ) - Od minulého týdne mají občané z Jihomoravského kraje možnost hlouběji se informovat a zapojit do rozhodování o projektech, které mohou zásadním způsobem ovlivnit jejich životní prostředí. Umožňuje jim to internetová stránka EKOBRANA.cz, kterou provozuje Nesehnutí Brno.1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Další