Econnect - zpravodajství

Zprávy

Židovská obec v Praze pomáhá obyvatelům a rodinám, které zasáhlo ničivé tornádo

25. 6. 2021 - PRAHA (Econnect/Židovská obec v Praze ) - Židovská obec v Praze se rozhodla věnovat veškerý výtěžek ze vstupného do Staronové a Jeruzalémské synagogy, které vybere ve dnech od 28. června do 7. července, na pomoc obyvatelům a rodinám, které zasáhlo ničivé čtvrteční tornádo v oblasti Břeclavska a Hodonínska.

„Návštěvníci tak návštěvou v našich synagogách pomůžou těm, kteří to v současné chvíli nejvíce potřebují,“ řekl předseda Židovské obce v Praze František Bányai.

Staronová synagoga je nejstarší památkou pražského Židovského Města a zároveň je jednou z nejstarších dochovaných synagog v Evropě. Jeruzalémská synagoga je oproti tomu nejmladší pražskou synagogou, ve které se unikátně snoubí maurský styl se stylem vídeňské secese. Návštěvníci zde naleznou i expozice zaměřené na novodobé dějiny Židovské obce v Praze nebo na péči o dochované židovské památky.

Budou-li chtít návštěvníci přispět vyšší částkou, než je jednorázové vstupné, mohou si samozřejmě zakoupit i více vstupenek. Vstupenky je možné zakoupit i online prostřednictvím webu www.synagogue.cz

Po 7. červenci bude veškerý výnos ze vstupného za uvedené období poukázán prostřednictvím sbírky SOS MORAVA společnosti Člověk v tísni na nejvíce potřebná místa.


-red-

Grafická verze tohoto článku