Econnect - zpravodajství

Zprávy

Nejen na Den Země: Na přírodu nekašlu

22. 4. 2020 - BRNO (Econnect / Hnutí Brontosaurus ) - Hnutí Brontosaurus výzvou reaguje na aktuální situaci, která vede širší spektrum lidí do přírody. Na Den Země jsme aktivně připomněli cíle naší výzvy: aby si lidé uvědomili nejen hodnoty, které příroda přináší, ale také potřebu chovat se k ní s respektem a aktivně ji chránit.

“Lidé se na našem webu dozví například, jak vysadit keř, vysadit komunitní záhon, nebo vyrobit na zahradě hadník. A také, jak se do přírody, vypravit s respektem a dle pravidel, které zabrání jejímu poškozování.” říká Dalimil Toman, programový ředitel Hnutí Brontosaurus.

U příležitosti Dne Země tak Hnutí Brontosaurus lidem nabídlo novou sérii jednoduchých námětů, celá výzva však potrvá až do poloviny června.

Plnění výzvy je snadné. Lidé prostřednictvím hashtagu #naprirodunekaslu sdílí na sociálních sítích fotky toho, co pro přírodu vykonali a inspirují tím ostatní. Zároveň se lidé označením své fotky hashtagem jednoduše přihlásí do soutěže o hodnotné tematické ceny.

“Máme radost, že se schází první příspěvky, kdy lidé pro přírodu ve svém okolí něco sami prakticky dělají. Rádi bychom výzvu po Dne Země ještě více rozšířili, aby si více a více lidí uvědomovalo, že i oni mohou něčím přispět.” komentuje výzvu Dalimil Toman, programový ředitel Hnutí Brontosaurus. “Cílem je vzbudit zájem o ochranu přírody, ne vyřešit všechny problémy, co nás se v životním prostředí trápí - velké výzvy jako problém se suchem čekají na celou společnost. Je však třeba lidi do ochrany přírody vtáhnout i přes drobné aktivity.” dodává Toman.

“Prostřednictvím výzvy “Na přírodu nekašlu” reagujeme na skutečnost, že jsme aktuálně museli zrušit mnoho dobrovolnických víkendových akcí v různých přírodních lokalitách, které potřebují naší pomoc” říká Adam Schejbal, koordinátor programu Akce příroda. “Těšíme se však, že se nejpozději v létě opět setkáme v terénu” doplňuje Schejbal.


-red-

Grafická verze tohoto článku