Econnect - zpravodajství

Zprávy

Výstava s příběhy míst, která zachránili dobrovolníci

23. 2. 2020 - BRNO (Econnect / Hnutí Brontosaurus ) - Tato unikátní výstava zachycuje místa, o která se dlouhodobě starají dobrovolníci. Komise v soutěži Příběhy nadšení – příběhy míst vybrala z desítek inspirativních míst 12 nejzajímavějších. Jejich příběh zpracovali přímo lidé, kteří na jednotlivých místech pomáhají. A všechny tyto příběhy vám přináší právě putovní výstava, kterou nyní můžete navštívit v Brně. O dalších zastaveních budeme informovat na stránkách www.pribehy-nadseni.cz, kde také všechny příběhy najdete v online podobě.

Slavnostní zahájení putovní výstavy

Vernisáž, které se zúčastnilo na 70 lidí, navštívili i významní hosté. Program zahájil doc. Karel Ctibral – vedoucí katedry Environmentálních studií na FSS a Ceny Brontosaura pak předával předseda Jihomoravské rady dětí a mládeže Michal Truhlář a předsedkyně Hnutí Brontosaurus Kristina Studená. Ke slavnostně uvolněné atmosféře vernisáže přispěla kromě desítek dobrovolníků z oceněných lokalit i Neoveská cimbálová muzika.

Děkujeme všem, kteří pomohli svou prací na konkrétních lokalitách. A děkujeme i finančním podporovatelům včetně partnera projektu - Jihomoravského kraje.

I vy můžete pomáhat na místech s příběhem

Hnutí Brontosaurus právě zahájilo svou sezonu jarních zážitkových a dobrovolnických akcí, na které se můžete přihlásit. A tyto „víkendovky“ pořádáme i na většině míst z výstavy. Můžete si vybrat na www. brontosaurus.cz.


Fotky z vernisáže naleznete na: http://bit.ly/Vernisaz_Pribehy_nadseni


-red-

Grafická verze tohoto článku