Econnect - zpravodajství

Zprávy

Komunitní centrum na pražské Kampě oživí dětské kresby netopýrů

15. 10. 2018 - PRAHA (Econnect / Česká společnost pro ochranu netopýrů ) - Nejen účastníci letošní výtvarné a literární soutěže, pořádané Českou společností pro ochranu netopýrů, ale i všichni ostatní zájemci jsou zváni na zajímavou akci na pražské Kampě. V domečku Salla Terrena, který je součástí místního Komunitního centra, se ve středu 17. října 2018 od 17:30 hod. uskuteční vernisáž výstavy dětských kreseb a maleb s názvem „Blízká setkání s netopýry“. Výtvory žáků z pražských mateřských a základních škol zde budou následně k vidění až do poloviny listopadu.
Součástí vernisáže bude slavnostní vyhlášení výsledků a ocenění autorů vítězných děl. „V letošním roce využilo možnost umělecky vyjádřit své pocity a zážitky související s netopýry celkem 105 dětí z jedenácti pražských škol. Vybrat nejlepší díla nebylo vůbec jednoduché, rozhodli jsme se proto udělit kromě prvních tří míst v každé věkové kategorii také několik speciálních cen,“ říká Eva Cepáková z ČESON.
„Návštěvníci vernisáže se mohou těšit setkání s ochočenými handicapovanými netopýry, ale také povídání o životě těchto létajících savců a promítání filmu z dílny předních českých tvůrců. Za dobrého počasí se vydáme také na malou večerní vycházku s ultrazvukovým detektorem po Kampě a budeme sledovat netopýry, kteří v parku loví hmyz,“ doplňuje Cepáková.
Soutěž a výstava jsou realizovány v rámci projektu podpořeného Hlavním městem Prahou. Výstava je organizována ve spolupráci s Komunitním centrem Kampa.


-red-

Grafická verze tohoto článku