Econnect - zpravodajství

Zprávy

V pražské Stromovce bude možné zažít Indonésii na vlastní kůži. Výtěžek z benefiční „zero waste“ akce podpoří ochranu outloňů na Sumatře

22. 5. 2018 - PRAHA (Econnect / The Kukang Rescue Program ) - V neděli 3. června bude možné v pražské Stromovce zažít Indonésii na vlastní kůži. Česká nezisková organizace The Kukang Rescue Program pořádá benefiční akci „Sumatra v ohrožení“, jejíž výtěžek umožní vybavení kliniky záchranného centra pro outloně na Sumatře. Návštěvníci se budou moci těšit na indonéské tance a kuchyni či na přednášky o ochraně vzácných primátů a o bezodpadovém stylu života. V „zero waste“ duchu bude probíhat i samotná akce, čímž chce záchranný program Kukang poukázat na nutnost řešení celosvětového problému plastového znečištění. Vrcholem programu bude koncert slovenského rappera Suvereno.

V pražském parku Stromovka v Tiskárně na Vzduchu se v neděli 3. června 2018 od 16:00 hodin uskuteční jedinečná benefiční akce na podporu aktivit organizace The Kukang Rescue Program. Ta usiluje o ochranu outloňů a dalších druhů živočichů před ilegálním obchodem zejména na indonéském ostrově Sumatra, kde také provozuje záchranné a rehabilitační centrum pro outloně. Návštěvníci se mohou těšit na indonéský kulturní program – hudbu a tradiční taneční vystoupení skupiny Kintari Foundation a také na přípravu tradičních indonéských pokrmů. Vrcholem večera bude vystoupení slovenského rappera Suvereno. Chybět nebude ani představení aktivit záchranného programu The Kukang Rescue na Sumatře i v České republice a přiblížení problematiky ilegálního obchodu s outloni a dalšími zvířaty. Organizace Czech Zero Waste pak ve své přednášce o bezodpadovém (tzv. zero waste) stylu života nabídne rady a tipy, jak každý z nás může minimalizovat odpad ve svém každodenním životě, a tak šetřit přírodní zdroje a chránit životní prostředí.

Samotná benefiční akce se ponese v „zero waste“ duchu. Každý návštěvník v rámci zakoupené vstupenky obdrží znovupoužitelný kelímek na nápoje s motivem outloně a záchranného programu Kukang, který si bude moci po akci ponechat. Navíc každý, kdo si přinese vlastní krabičku, dostane slevu na zakoupené jídlo. „Tímto způsobem během akce zásadně snížíme množství odpadu v podobě jednorázového plastového nádobí. Věříme, že se jedná o cestu, kterou by měli pořadatelé velkých akcí typu koncertů či festivalů následovat,“ říká Barbora Tylová, členka organizace The Kukang Rescue Program, ošetřovatelka zvířat v Zoo Tábor a hlavní organizátorka benefiční akce. Záchranný program Kukang chce tímto způsobem upozornit na skutečnost, že Indonésie je jednou ze zemí s největším znečištěním životního prostředí. Zároveň se však organizace přímo na Severní Sumatře aktivně zapojuje do nového projektu třídění odpadu.

Výtěžek z benefiční akce „Sumatra v ohrožení“ pomůže vybavit kliniku v záchranném a rehabilitačním centru na severu ostrova Sumatra, kde dochází k ošetřování outloňů zachráněných z černého trhu. Partnery události jsou Bioobchod.cz, Econea, JAPŮ, Nebaleno, CK Go2 a t-shock.eu. Vstupenky je možné zakoupit na portálu Goout: https://goout.net/cs/listky/ohrozena-sumatra/phfc/.

Více informací na facebookové události https://www.facebook.com/events/202670253874498/.


-red-

Grafická verze tohoto článku