Econnect - zpravodajství

Zprávy

Pere Ubu představí na koncertě nové album

22. 5. 2018 - PRAHA (Econnect ) - Po loňském koncertě v sestavě Pere Ubu - Moon Unit přiváží David Thomas plnokrevný garážový rock v sestavě: Robert Wheeler, Michele Temple, Gary Siperko, Steve Mehlman a samozřejmě sám osobně David Thomas. Koncert se uskuteční 27. května v pražském Paláci Akropolis a Pere Ubu na něm představí nové album nazvané 20 Years In A Montana Missile Silo.

Jedna z nejvýznamnějších alternativních kapel vůbec. I když se zpočátku někteří snažili o jejich zařazení jsou dnes považováni za exklusivní sílu směru AVANT GARAGE : věčný průlom do nových teritorií, mimo žánry i mimo mediálně vytvářené škatulky.

Pere Ubu vznikli v roce 1975 v Clevelandu v Ohiu. Jejich sestava se postupně proměňovala a jediným stálým členem je charismatický David Thomas. Jejich hudební inspiraci tvořila musique concrete, 60´s rock, performance art a industriální prostředí amerického Středozápadu.

Jejich tvorba měla silný vliv na post-punkovou scénu, ačkoliv David Thomas punkem pohrdal a považoval ho za příliš dětinský a nedospělý. Kapela nikdy nedosáhla významnějšího komerčního úspěchu, nicméně vždy představovala jeden z klíčových souborů hudebního undergroundu.


-red-

Grafická verze tohoto článku