Econnect - zpravodajství

Zprávy

Fotbal je film: filmy, panelové diskuze a další na téma společnosti a fotbalu

2. 10. 2017 - PRAHA (Econnect/Fotbal pro rozvoj ) - Akci pořádá iniciativa Fotbal pro rozvoj. „Fotbal je každodenní součástí života mnoha lidí, má svou důležitost a společenský přesah. Promítá se do běžného života a naopak – to, co se děje na hřišti odráží i to, co se děje ve společnosti. V poslední době je ale fotbal spojován spíše s negativními aspekty. My však věříme, že může mít i pozitivní dopad.“, říká Štěpán Kyncl, koordinátor projektu Fotbal pro rozvoj.

Páteří celého festivalu bude několik bloků filmových projekcí představující snímky z různých koutů světa, které spojují fotbal se sociální tematikou. Vrcholem večera bude „klasika“ tohoto tématu The Other Final. Atraktivní podívanou však nabídne i politicky laděný Istanbul United.

Na programu bude také krátké divadelní vložka a herec David Novotný přečte ukázku z knížky „Já jsem Zlatan Ibrahimovič”.

Je dění ve fotbale zrcadlem většinové společnosti? Na podobné otázky, týkající se vztahu fotbalu a společnosti, budou hledat odpovědi osobnosti z profesionálního sportu či žurnalistiky během panelové diskuze.

Součástí celé akce bude i veřejný fair play fotbalový turnaj, jež propojí různé skupiny lidí, které by se za normálních okolností nesetkaly. Návštěvníci se můžou těšit také na výstavu fotografií, stolní fotbálky a zajímavé workshopy.

Partnerem festivalu je dnes už zavedená a prestižní akce “11 mm International Football Film Festival”.

Kompletní program najdete na stránkách projektu a v této Facebookové události. (www.facebook.com/events/1840024019345351/)


-red-

Grafická verze tohoto článku