Econnect - zpravodajství

Zprávy

Dá se fotbalem měnit svět k lepšímu? Přijďte se přesvědčit již tuto středu 5.7. na sportovně-kulturní akci Fotbalu pro rozvoj.

3. 7. 2017 - PRAHA (Fotbal pro rozvoj ) - Bohatý sportovně-kulturní program představí projekt Fotbal pro rozvoj se svým česko-keňským již ve středu 5.7. Těšit se můžete na dopolední fair-play fotbalový turnaj týmů neziskových organizací z Plzně a okolí a především bohatý odpolední hudební program na Náplavce k Světu, kde zahraje od 16:30 do 22:00 během odpoledne a večera až 5 kapel. Podrobný program akce je k nahlédnutí na Facebooku:www.facebook.com/events/702490529954224/.

Koordinátor projektu Štěpán Kyncl představuje projekt Fotbal pro rozvoj takto: „Usilujeme o fair play na hřišti, ale i v běžném životě. Stejně jako celá řada zahraničních iniciativ rozvíjíme přímo na hřišti u mladých lidí hodnoty jako respekt, schopnost dohodnout se a tolerance ve společnosti. Věříme, že fotbal jakožto nejpopulárnější sport na světě může adresovat důležité sociální problémy – a nezáleží na tom, jestli v České republice nebo v Keni, odkud část našeho týmu ambasadorů pochází.“

Fotbal pro rozvoj přitom tvoří platformu, v rámci které organizace z celého světa využívají konceptu férového fotbalu pro práci s dětmi a mládeží. Prostřednictvím netradičních fotbalových lig, turnajů a kulturních akcí umožňuje setkávání lidí, kteří by se za normálních okolností nesetkali. V plzeňském regionu se do projektu tradičně zapojují organizace Ponton a Selesiánské středisko mládeže Plzeň, ale i třeba fotbalový klub FC Viktoria Plzeň. Vrcholem letošních aktivit bude s doprovodným kulturním programem, který se odehraje 5.7. ve Štruncových sadech a následný doprovodný program.


-red-

Grafická verze tohoto článku