Econnect - zpravodajství

Zprávy

Férovou snídaní podpoříte férové obchodování

3. 5. 2017 - Praha (Econnect/Toulcův dvůr, z.s. ) - Férová snídaně je piknikový happening na podporu lokálních a fairtradovýc pěstitelů. Koná se při příležitosti Světového dne pro fair trade, což je svátek, který slaví druhou květnovou sobotu tisíce lidí po celém světě. Sami jej můžete podpořit v sobotu 13. května například piknikem na Toulcově dvoře ve středisku ekologické výchovy v Praze.

Fair trade dává pěstitelům ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Zemědělci dostávají za své kakao nebo kávu spravedlivě zaplaceno, pěstují vše s ohledem na životní prostředí a jejich děti mohou chodit do školy. „Za svou práci mají být lidé spravedlivě ohodnoceni a to, že by vše mělo být vše pěstováno také s ohledem na šetrnost k životnímu prostředí, by mělo být už automatické. Právě pro tyto dva důvody, jež tyto principy podporují, jsme se rozhodli podpořit tuto akci a uspřádat férovou snídani i nás na Toulcově dvoře,“ dodává Zuzana Hanušová, PR manažerka Toulcova dvora.

Fairtradový výrobek poznáte podle certifikační známky Fairtrade®. Na Toulcově dvoře si v rámci tohoto happeningu budete moci zakoupit nejen snídani, ale také faitradovou kávu. „Všechny srdečně zveme. Vezměte si deky, svou snídani, anebo si ji zakupte u nás, a přijďte si k nám odpočinout a podpořit tento happening,“ dodává Zuzana Hanušová.

Kolik lidí letos tento happening podpoří, není možné přesně odhadnout. V minulém roce v České republice snídalo na 161 místech přes 6500 lidí, a tak je možné doufat, že i letos bude účast minimálně stejně vysoká.


-red-

Grafická verze tohoto článku