Econnect - zpravodajství

Zprávy

Občanský pochod pro Aleppo vstupuje do ČR

8. 1. 2017 - PRAHA (Econnect/Civil march to Aleppo ) - V pondělí 9.1.2017 mezi 10.-12. hodinou vstoupí u obce Petrovice na území ČR mezinárodní Občanský pochod pro Aleppo. Jedná se o mezinárodní pochod občanů z mnoha zemí hlavně Evropy do Sýrie, jehož cílem a smyslem je inspirovat mezinárodní společenství k tomu, aby zabránilo vyvražďování civilního obyvatelstva v Sýrii; soustředit pozornost mezinárodního společenství na dění v Sýrii a vytvořit tlak na ty, kteří mají moc rozhodovat o záchraně životů v místech konfliktu; a v neposlední řadě, vyslat vzkaz Syřanům, že mezinárodnímu veřejnému mínění na jejich životech a osudech záleží. Pochod iniciovala polská novinářka Anna Alboth.

Pochod dorazí 15.1. do Prahy, kde projde za účasti místních občanů několika symbolickými místy. Ve stejný den se v klubu Meetfactory uskuteční v rámci pochodu veřejná panelová diskuze na téma pomoci Sýrii. V pondělí 16.1. se uskuteční shromáždění Svíčka pro Aleppo IV, které v rámci pochodu pořádá skupina Češi pro Aleppo na Hradčanském náměstí v 17:30. I zde budou mít Pražané možnost se potkat s účastníky pochodu. Stejně jako 17.1. kdy pochod vyrazí z Prahy od Muzea směrem na Moravu.

Do Brna pochod dorazí 28.1.2017 a republiku opustí dne 2.2.2017 u Mikulova, kdy přejde do Rakouska. Pochod do Prahy dorazí ve dnech výročí smrti Jana Palacha a jeho účastníci uctí i jeho památku. K účasti na pochodu v aspoň krátkém úseku se již přihlásily stovky občanů ČR. Organizátoři rovněž předpokládají účast českých občanů na zmíněných doprovodných akcích i setkání s občany během samotného pochodu.

Do akce se zapojila řada občanských a církevních organizací i jednotlivců, kteří pomáhají se zázemím pochodu a ubytováním účastníků. Symbolem pochodu se stala bílá vlajka, kterou účastníci v rámci pochodu nesou.
Akci pořádá Civil march to Aleppo. Českou část pořádá Civil march to Aleppo: Czech republic.


-red-

Grafická verze tohoto článku