Econnect - zpravodajství

Zprávy

Do Kyšic přijedou náctiletí dobrovolníci z celé Evropy

23. 8. 2016 - PRAHA (Econnect/INEX - Sdružení dobrovolných aktivit ) - Do Kyšic u Plzně dorazí 24. srpna mladí dobrovolníci ve věku mezi 15 a 17 let z Itálie, Turecka, Česka, Slovenska, Francie, Německa a Ruska. „Dobrovolníci budou obci pomáhat s pracemi na obecních pozemcích, organizováním dne pro děti a zároveň si připraví 2 mezinárodní večery, kde představí svá města a regiony,“ říká vedoucí workcampu Michaela Löfflerová.

Dobrovolníci v Kyšicích popáté

Kyšice mají s pořádáním workcampů bohaté zkušenosti. Ten letošní je již pátým v řadě, což lze u obce s 900 obyvateli považovat za velmi vysoké číslo. Kyšice se snaží žít komunitním životem a v průběhu celého roku pořádají pro své obyvatele mnoho akcí.

Dobrovolníci se v prvním týdnu zapojí do práce v lese nedaleko Kyšic a také přímo v obci, kde budou v zahradě MŠ natírat herní prvky. V druhém týdnu se zaměří na přípravu zábavného odpoledne pro místní děti, které se odehraje předposlední den workcampu, tedy 3. září. Ve volném čase dobrovolníci navštíví místní pekárnu a zapojí se do tradice sbírání příběhů z jejich měst. Zároveň jsou pro dobrovolníky připraveny různorodé sportovní aktivity a výlety.

Organizace se dobrovolnictví věnuje čtvrt století

INEX-SDA, pod jehož záštitou budou dobrovolníci na místě pomáhat, je neziskovou organizací, která v oblasti dobrovolnictví působí již od roku 1991. „Zprostředkováváme dobrovolnické projekty po celém světě a pro zahraniční zájemce též organizujeme pobyty na území České republiky, jako je tento. Každým rokem vysíláme na krátkodobé či dlouhodobé projekty do zahraničí kolem 700 dobrovolníků a pro 400 zahraničních zajišťujeme program v ČR tak, aby pomáhali, kde je třeba, a aby vyvíjenou činností přispěli nejen k dobré věci, ale obohatili i sebe samotné,“ představila INEX-SDA ředitelka Martina Ekrtová.


-red-

Grafická verze tohoto článku