Econnect - zpravodajství

Zprávy

Dobrovolníci z celého světa míří na hrad Grabštějn

4. 7. 2016 - PRAHA (Econnect/INEX - Sdružení dobrovolných aktivit ) - Pokud člověk touží po dobrodružství, cestování, nových přátelích a poctivé práci, pak je pro něj dobrovolnictví jedinečná příležitost, jak svých cílů dosáhnout. Tuto formu prožití léta si uvědomila skupina zahraničních dobrovolníků, kteří přijedou v rámci projektu INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) pomoci na hrad Grabštějn ve dnech 11. až 23. července. Společně s českými dobrovolníky připraví zábavný program a
pomohou zkrášlit okolí hradu.

Skupina 9 dobrovolníků z různých koutů světa přijede v červenci na hrad Grabštejn. Náplní dobrovolnické práce bude úprava terénu kolem hradu a příprava zábavného programu pro místní obyvatele. Takzvané workcampy (dobrovolnické projekty) se na Grabštejně konají opakovaně. Každý takový workcamp ovšem přidá svým dílem trochu ke kráse tohoto místa.

Hrad, nebo zámek?

Grabštejn, dříve také Olsytz, Wlsitz nebo Grafenstein, je původně gotický hrad ze 13. století, který byl v 16. století přestavěn na výstavný renesanční zámek. Grabštejn leží v Čechách, při údolí Lužické Nisy, nad vesnicí Chotyně nedaleko Hrádku nad Nisou. Hrad je ve vlastnictví státu a je spravován Národním památkovým ústavem. Je přístupný veřejnosti.

Dobrovolníci z celého světa

Dobrovolníci se sjíždí ze Španělska, Ghany, Ukrajiny, Jižní Koreje, Ruska a Turecka. Celou tuto skupinu povedou dva vyškolení vedoucí z České Republiky. Cílem těchto dobrovolnických projektů je poskytnout účastníkům příležitost naučit se novým věcem, pracovat a prožít dva týdny v příjemném přátelském a respektujícím prostředí.


-red-

Grafická verze tohoto článku