Econnect - zpravodajství

Zprávy

Smutný trend prudkého nárůstu HIV v ČR pokračuje. ROZKOŠ bez RIZIKA nabídne v Jihlavě testování zdarma ve své sanitce

20. 5. 2016 - PRAHA (ROZKOŠ bez RIZIKA ) - Kdy a kde testování probíhá:
• sanitka R-R zaparkovaná u City park Jihlava, (zadní vstup z ulice U Dlouhé stěny)
• 23. května od 14 do 18 hod. Plakát a více informací na: http://rozkosbezrizika.cz/akce/jihlava-bezplatne-testovani-na-hiv

Ohledně nových případů HIV infekce podle regionu patří Kraj Vysočina k nejméně problematickým. Za tento rok zde byly zachyceny 4 případy HIV. Při přepočtu na jednoho obyvatele za posledních 12 měsíců je Kraj Vysočina třetím nejlepším za Zlínským a Karlovarským krajem. Celkově bylo od roku 1985 ke konci března 2016 pozitivně diagnostikováno na HIV 35 lidí, kteří měli bydliště v Kraji Vysočina.

Na přání se lidé mohou nechat otestovat anonymně. Výsledky se dozví do 15 minut. Testování je bezplatné a není potřeba se nikde objednávat. R-R dále nabídne poradenství o pohlavně přenosných infekcích a bezpečnějším sexu. Více informací na telefonu 722 938 044 nebo pište na brno@rozkosbezrizika.cz.
Kdo by měl jít na testy?

Na testy doporučujeme jít každému, kdo si není jistý svým zdravím. Využít bezplatné testování by měli i lidé, kteří jsou na začátku nového partnerského vztahu. Testování má ale smysl až po dvou nebo lépe tří měsíční době od rizikového chování. Do té doby je infekce neprůkazná. Výsledky testu také může ovlivnit léčba antibiotiky, takže je vhodné přijít dva týdny po jejich dobrání.

ROZKOŠ bez RIZIKA existuje přes dvacet let. Cílem sdružení je prevence, diagnostika a léčba sexuálně přenosných infekcí a snížení negativních sociálních důsledků spojených s provozováním prostituce. Cílovou skupinou jsou osoby s rizikovějším sexuálním chováním a životním stylem. Jedná se převážně o ženy poskytující placené sexuální služby. V současné době má R-R tři pobočky, devět týmů pracujících ve dvanácti krajích České republiky a k dispozici mobilní ambulanci s malou gynekologickou ordinací. Sdružení pravidelně pořádá akce pro veřejnost, např. AIDS DAY, kdy nabízí testování na HIV zdarma, připravuje besedy, ale i divadelní představení. Více: www.rozkosbezrizika.cz


-red-

Grafická verze tohoto článku