Econnect - zpravodajství

Zprávy

Organizace CARE reaguje na závěry Summitu OSN k udržitelnému rozvoji cílem posílit postavení 30 milionů žen

1. 10. 2015 - PRAHA (Econnect/CARE Česká republika ) - V souvislosti se závěry summitu OSN k udržitelnému rozvoji, k nimž patří 17 cílů udržitelného rozvoje, upozorňuje mezinárodní organizace CARE na svůj cíl, jímž je posílení 30 milionů žen v následujících pěti letech. CARE bude rozšiřovat své úspěšné programy, k nimž patří zakládání malých spořicích skupin. Jejich členové a členky střádají drobné částky a ze vzniklého fondu si berou půjčky, aby mohli začít s drobným podnikáním, zlepšit stávající podniky či investovat do budoucna. CARE do programu doposud zapojila 4,5 milionu lidí.

„Vítáme přijetí cílů udržitelného rozvoje. Uznávají totiž rovnost pohlaví a nutnost reagovat na klimatické změny. Také jasně formulují závazek přístupu k reprodukčnímu zdraví a ukončení hladovění a podvýživy. Nyní nás všechny čeká obrovský kus práce, aby se prostřednictvím cílů udržitelného rozvoje skutečně změnil svět. Tento proces začal na summitu OSN v New Yorku. CARE vyvine nejvyšší možné úsilí, aby k jeho uskutečnění přispěla,“ říká Jan Kejzlar, ředitel pobočky CARE Česká republika, mezinárodní humanitární a rozvojové organizace.

Cíle udržitelného rozvoje, které byly na summitu oficiálně přijaty, zavazují světové lídry k tomu, aby byla do roku 2030 odstraněna chudoba, a dále k boji proti nespravedlnosti, nerovnosti a důsledkům klimatických změn. CARE při této příležitosti žádá, aby česká vláda dodržovala svůj mezinárodní závazek vynakládat 0,7 procenta hrubého národního produktu na rozvojovou spolupráci. V roce 2014 činily tyto výdaje pouhých 0,11 procenta.

K tématu udržitelného rozvoje z globálního i místního pohledu a k dopadům klimatických změn na každodenní život pořádá česká pobočka CARE jednodenní diskuzní sympozium pro širokou veřejnost dne 15. října 2015 v Brně.


-red-

Grafická verze tohoto článku