Econnect - zpravodajství

Zprávy

Pomozte nám zdokumentovat dobu hazardní, foťte herny

18. 11. 2013 - PRAHA (Econnect/7 bez hazardu ) - Obrazovou galerii heren v sedmém pražském obvodě se rozhodlo vytvořit občanské sdružení Sedmička proti hazardu. Spoluautorem se může stát každý.
Z hlediska hazardu a s ním spojených rizik jako jsou kriminalita a distribuce drog patří sedmička k nejproblematičtějším částem hlavního města. V městské části dnes působí 51 heren a nový stav pražské vyhlášky zde zachová šestadvacet heren. Všechny dosavadní návrhy jak dosáhnout nulové tolerance koalice zastupitelů z ČSSD a ODS smetla ze stolu.

„Chceme vyvolat referendum o hazardu, aby se k problému mohli vyjádřit všichni občané a občanky Prahy 7,“ uvedl zastupitel za Stranu zelených a zmocněnec přípravného výboru referenda Ondřej Mirovský.

Referendum by se mělo uskutečnit příští rok současně s místními volbami. K jeho vypsání potřebují organizátoři nasbírat přes tři tisíce podpisů. Během prvního měsíce činnosti sdružení petici podepsalo přes pět set lidí.

„Rádi bychom do veřejné debaty o problematice hazardu zapojili co nejvíc obyvatel Prahy 7,“ vysvětluje Mirovský. Kromě kontaktní kampaně na ulicích sedmé městské části a aktivity na internetu chce sdružení do konce roku uspořádat otevřené setkání občanů s odborníky v oblasti hazardu.

„Už teď se ale každý může stát spoluautorem galerie hazardu na stránkách 7bezhazardu.com,“ říká koordinátor projektu Ondřej Fér. Stačí svoje fotografie s tématikou heren, hazardu a jejich vlivu na kvalitu života v městské části zaslat občanskému sdružení Sedmička bez hazardu.

„Jednou třeba někdo nebude chtít uvěřit tomu, že bylo možné, aby okolo škol a školních hřišť byla jedna herna vedle druhé. Chceme zdokumentovat současný stav se všemi negativními průvodními jevy,“ dodal Fér s tím, že se galerie stane součástí mapy hazardu na Praze 7.


-red-

Grafická verze tohoto článku