Econnect - zpravodajství

Zprávy

Internetový prohlížeč Firefox si stáhlo už 25 milionů lidí

25. 2. 2005 - MOUNTAIN VIEW (Mozilla Foundation ) -

Nezisková organizace Mozilla Foundation oznámila, že její internetový prohlížeč Firefox si stáhlo více než 25 milionů uživatelů. Plná verze Firefoxu byla vydána zhruba před sto dny a tento prohlížeč se stal velmi rychle populární díky své koncepci vycházející vstříc běžným uživatelům. Mezi přednosti prohlížeče patří např. otvírání nových stránek v panelech, zabudované blokování nevyžádaných vyskakovacích oken a aktuální záložky.

Mozilla Foundation dále oznámila, že dobrovolnické sdružení Spread Firefox propagující používání tohoto prohlížeče po celém světě se rozrostlo na 70 tisíc členů. Sdružení Spread Firefox vzniklo na stejném základě jako „open source“ software prohlížeče – díky skupině aktivistických a talentovaných jedinců, kteří podporují projekt svojí jedinečnou a vlastní zkušeností.

„To, že si 25 milionů uživatelů stáhlo Firefox, představuje významný úspěch a tento počet stále roste,“ řekl prezident Mozilla Foundation Mitchell Baker. „Firefox začíná být rychle přijímán širokou veřejností, která jej považuje za uživatelsky více vstřícnější prohlížeč webových stránek.“

Dobrovolníci Mozilla Foundation lokalizovali program prohlížeče do 28 různých jazykových verzí, což zabezpečuje přístup uživatelů z celého světa.

Mozilla Foundation je nezisková organizace, jejíž členové usilují o zachování možnosti výběru a propagaci inovativních nástrojů pro práci s internetem. Nadace zajišťuje organizační, právní a finanční podporu pro vytváření open source softwaru Mozilla. Nadace sídlí v Mountain View v Kalifornii. Více o Mozilla Foundation se dozvíte na adrese http://www.mozilla.org.

Mozilla Firefox 1.0 lze stáhnout bez poplatku či zakoupit jako CD-ROM Edition včetně Firefox Guidebook od Mozilla Foundation - http://www.mozilla.org.


Tomáš Tetiva

Grafická verze tohoto článku