Econnect - zpravodajství

Zprávy

Oslavy Vegetariánského dne podpoří i dvoumetrový svalovec

29. 9. 2009 - PRAHA (Econnect ) - Na Vegetariánském dni v neděli 4. října vystoupí i mistr světa v thajském boxu, vegetarián Jan Müller. S výškou přes dva metry a se 130 kilogramy je dost pádným argumentem na panující mýty o tom, že vegetariáni jsou slabí a hubení.

Vegetariánský den proběhne v neděli 4. října od 11 do 19 hodin v ekologickém centru Toulcův dvůr v Praze. Je oslavou Světového dne vegetariánů a koná se již po šesté. Akci pro veřejnost pořádá Česká vegetariánská společnost a kromě zajímavých přednášek o zdravé výživě zde bude i kurz vaření, infostánky, ochutnávky a dvě vegetariánské restaurace.

„Jde nám o to ukázat vegetariánství a veganství jako zdravé životní styly atraktivní pro každého. Je zajímavé, kolik lidí si myslí, že vegetariánství je u nás novinka, proto budou některé přednášky zaměřeny i na historii a čtení ze 150 let starých knih o vegetariánství,“ říká dr. Jan Šťastný z pořádající České vegetariánské společnosti. „Chceme návštěvníkům nabídnout tento den kompletní ukázku vegetariánství – od ochutnávek a školy vaření, přes přednášky o výživě až po vegetariánské celebrity.“

„Stále se setkávám s lidmi, kteří tvrdí, že vegetariáni jsou slabí a nic nevydrží, když jim ale prozradím, že jsem také vegetarián, obvykle zůstanou jen šokovaně zírat“, uvádí dvoumetrový obr Jan Müller, který v roce 2003 obhájil titul mistra světa i mistra ČR v nejtvrdším sportu, thajském boxu. „Všechno je o tréninku a správné stravě, vegetariánství mi pomáhá být ve formě,“ dodává.

Na Vegetariánském dni je také každoročně udělován titul Vegetarián roku, Vegetariánská restaurace roku a Vegetariánská kniha roku, v minulosti byl takto oceněn například režisér Petr Vachler a vinohradská vegetariánská restaurace VegFood. Vegetariánský den je akce pro všechny zájemce o zdravé stravování, vstup je zdarma.


-red-

Grafická verze tohoto článku