Econnect - zpravodajství

Zprávy

Zahraniční dobrovolníci rozšíří obzory dětem z tábora Lipanka

26. 6. 2006 - PRAHA (INEX / Econnect ) - Pět zahraničních dobrovolníků se v rámci dobrovolnického projektu v prvních dvou červencových týdnech zúčastní dětského tábora Lipanka, organizovaného pražským Centrem integrace dětí a mládeže. Pražské děti se tak v městečku Lipová – Lázně nesetkají pouze s nádhernou přírodou a bohatým programem her, ale i s pěti mladými studenty z Austrálie, Ruska, Polska, Švýcarska a Koreje, kteří se budou starat o hladký průběh tábora.

Dobrovolníci se s dětmi prostřednictvím písní a her podělí o tradice a zvyky svých zemí. Jejich svěřenci se tak nenásilnou formou dozvědí o způsobu života za našimi hranicemi a naučí se toleranci.

Dobrovolníci naopak využijí svého pobytu v České republice k poznání naší kultury a historie. "Svůj volný čas budou trávit výlety po okolí, nevynechají návštěvu blízkých Priessnitzových lázní či výstup na Praděd. Zbyde jim však dostatek času i na poznání druhých a určitě si z naší země odvezou více než jen pár českých slovíček a suvenýrů," uvádějí pořadatelé.

INEX – sdružení dobrovolných aktivit, pod jehož záštitou budou dobrovolníci na místě pomáhat, je neziskovou organizací, která se dobrovolnictvím zabývá již od roku 1991. INEX – SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na krátkodobé i dlouhodobé projekty u nás a stejně tak umožňuje českým dobrovolníkům vyjet za dobrovolnictvím do zahraničí. Cílem projektů v České republice je podpora rozvoje venkova, pomoc místním komunitám, řešení ekologických problémů nebo pomoc při rekonstrukci historických objektů.

Centrum integrace dětí a mládeže je humanitární občanské sdružení, které pomáhá od roku 1990 vytvářet lepší podmínky integrace pro zdravotně a sociálně znevýhodněné děti a mládež – zejména pro atopiky, psoriatiky, ekzematiky a děti s s výukovými problémy. Jeho činnost je rozsáhlá a bohatá : poradenská, terapeutická, osvětová, vzdělávací, klubová s volnočasovými aktivitami, soutěžemi a tradičními akcemi. Zahrnuje také pořádání ozdravných pobytů a integrovaných táborů, vedení odborných praxí studentů a absolventů, práci s dobrovolníky a nezaměstnanými.


-red-

Grafická verze tohoto článku