Econnect - zpravodajství

Tiskové zprávy

Snažíme se vyjednat nejlepší volební spolupráci

11.1.2021 - PRAHA (Strana zelených ) - Minulý týden jsme zveřejnili zprávu o našem zájmu podpořit ve volbách do Poslanecké sněmovny koalici Pirátů a hnutí STAN, se kterými průběžně jednáme již od začátku listopadu 2020. “Vyjednáváme se třemi různými subjekty, ale varianta spolupráce s Piráty a STANem je pro naši členskou základnu preferovaná varianta. Pokud Piráti a STAN naši podporu odmítnou, budeme jednat dál s ostatními,“ říká spolupředsedkyně Zelených a starostka Mníšku pod Brdy Magdalena Davis.

Preference členské základny Zelených stanovily následující pořadí možností naší kandidatury:
1. spolupráce s Piráty a hnutím STAN
2. spolupráce s hnutím Lidé PRO Mikuláše Mináře
3. spolupráce s ČSSD
4. samostatná kandidatura

“Nejdále jsme byli v jednáních právě s Piráty a hnutím STAN, kde jsme se bavili o podpoře jejich projektu výměnou za cca 2 volitelná místa na jejich společné kandidátce. V tomto týdnu bychom snad měli mít jasno, jak se Piráti se STANem k této nabídce postaví,” říká k vyjednávání Michal Berg, spolupředseda Zelených. Koaliční smlouva mezi Piráty a STAN v bodě 8 možnost podpory a spolupráce předjímá a rozhodnutí musí odsouhlasit koaliční rada. “Pokud nás Piráti se STANem i přesto definitivně odmítnou, tak to zřejmě většinu členské základny nepotěší, ale zintenzivníme jednání s dalšími subjekty,” doplňuje Michal Berg.

Zelení se aktuálně v průzkumech volebních preferencích pohybují na úrovni 1,5 %. V očekávaném těsném volebním souboji letošních sněmovních voleb však může i takové množství preferencí sehrát významnou roli. “Zelená politika je politikou pro lepší život lidí. Pokud ji chceme dostat i do Poslanecké sněmovny, musíme do voleb připravit reálnou, životaschopnou variantu,” dodává Magdalena Davis.


Grafická verze tohoto článku