Econnect - zpravodajství

Tiskové zprávy

Dobrovolnické rodiny z celého světa budou pomáhat v Přírodovědné stanici v Horažďovicích

16.8.2019 - Horažďovice (INEX - Sdružení dobrovolných aktivit ) - Od 17. do 25. srpna 2019 bude Envicentrum Proud a Přírodovědná stanice v Horažďovicích již podruhé hostit dobrovolníky z celého světa. Celkem přijede 7 rodin, nejvzdálenější účastníci přiletí až z Turecka. Jejich hlavní činností bude pomoc na výukovém statku, krmení zvířat i zvelebování areálu Přírodovědné stanice a tvorba výukových pomůcek. Dobrovolnický projekt proběhne pod záštitou neziskové organizace INEX-SDA.

Od 17. do 25. srpna 2019 bude Envicentrum Proud a Přírodovědná stanice v Horažďovicích již podruhé hostit dobrovolníky z celého světa. Celkem přijede 7 rodin, nejvzdálenější účastníci přiletí až z Turecka. Jejich hlavní činností bude pomoc na výukovém statku, krmení zvířat i zvelebování areálu Přírodovědné stanice a tvorba výukových pomůcek. Dobrovolnický projekt proběhne pod záštitou neziskové organizace INEX-SDA.

Dobrovolníci budou ubytovaní v Envicentru Proud. Téměř každý den budou pracovat 4 až 5 hodin, převážně v Přírodovědné stanici. Během týdne si budou i sami vařit, podívají se ale i na výlety v okolí Horažďovic, měli by navštívit např. hrad Rabí. 22. srpna proběhne mezinárodní večer, kdy se budou moci setkat s místní komunitou a představit dobrovolnictví jako takové.

Koncept tzv. Family workcampu tedy dobrovolnického projektu pro rodiče s dětmi je poměrně nový a není ve světě tolik rozšířen jako tradiční 2-3 týdenní projekty pro mladé lidi ve věku 18 – 30 let. „Většina našich účastníků už se na dobrovolnických činnostech podílela, teď chtějí podobnou zkušenost předat i svým dětem,“ uvedla Kateřina Trnková z Přírodovědné stanice.

INEX SDA je nevládní nezisková organizace, která se od roku 1991 zabývá mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním.
https://www.inexsda.cz/

Envicentrum PROUD je pobytové středisko environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty v jihozápadních Čechách, součást Domu dětí a mládeže v Horažďovicích.
https://www.envicentrum.eu/

Ilustrační fotografie (snímky z loňské realizace projektu):
https://drive.google.com/drive/folders/1j2e2ArCVtCGSYQo4QKOW2-pH9rcz1AhS?usp=sharing


Grafická verze tohoto článku