Econnect - zpravodajství

Tiskové zprávy

Dobrovolníci z celého světa přijeli zrekonstruovat kulturní centrum v obci Pravice

1.8.2019 - PRAVICE (INEX - Sdružení dobrovolných aktivit ) - Jihomoravská obec Pravice ve dnech 1. 8. – 14. 8. 2019 hostí skupinu dobrovolníků, kteří svou prací přijeli podpořit renovaci místního kulturního centra. Dvanáct mladých lidí z celého světa pomáhá v Pravici v rámci společného projektu INEX - Sdružení dobrovolných aktivit a místního partnera Okrašlovací spolek Pravice, z.s.

Hlavním cílem dobrovolníků je zrekonstruovat klasicistní budovu kulturního centra, a oživit tak kulturní dění v obci. Dalším cílem je také seznámení dobrovolníků s místní komunitou. V obci Pravice bude mezinárodní workcamp organizován poprvé.

Dobrovolníci budou pracovat na výměně podlahy a vymalování místního kulturního centra, dále budou pomáhat s prácemi na zahradě a s údržbou místního česko-německého hřbitova. Určitě se zde ale nebude jen pracovat. Pro dobrovolníky bude připraven i výukový program v muzeu Sudet, budou si moci jít zaplavat do vedlejší obce Hrušovany nad Jevišovkou či vyjet na výlet do Znojma a Mikulova.

Nezisková organizace INEX-SDA, pod jejíž záštitou je workcamp organizován, se mezinárodním dobrovolnictvím zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy, které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň ročně vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně cca tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo právě obnově kulturně-historických památek.

Ilustrační fotografie z obdobných dobrovolnických projektů (archiv INEX-SDA):
https://drive.google.com/drive/folders/1yhrXt3ebR_J5tLpApEQvvy5bF6_JWvtU?usp=sharing


Grafická verze tohoto článku