Econnect - zpravodajství

Tiskové zprávy

Trojanův mlýn v Suchdole ožije hororovým příběhem

22.9.2011 - PRAHA (Tygr v tísni, o.s. ) - Divadelní soubor Tygr v tísni, tvořený především studenty DAMU, zve publikum na jediné pražské uvedení inscenace Vij: Requiem za čarodějku, které je zároveň derniérou.

Hororový příběh o zápasu muže a ženy, boha a ďábla, dobra a zla, řádů starých a nových se za doprovodu živé rockové kapely odehraje 30. září v 19 hodin v Trojanově mlýně v Suchdole.

Inscenace nazkoušená původně pro mlýn v jihočeské obci Zlatá Koruna bude adaptována do mlýna pražského, stejně starého a významného. Kulturní památka Trojanův mlýn stojí už od 12. století v místech, kudy vedla přemyslovská via magna (dlouhá cesta), která spojovala Pražský hrad s Levým Hradcem a byla obchodní tepnou do okolních zemí. V 70. letech se zde natáčel seriál Byli jednou dva písaři.

Dvůr mlýna se promění v kozácké hospodářství, v hospodu i kostel. Představení pod širým nebem odkryje všechna zákoutí a možnosti prostoru. Probudí genia loci a oživí zapomenuté mýty.

Hrají a tančí:
Matěj Anděl, Anna Forstová, Josef Vaverka, Jonáš Špaček, Matěj Nechvátal, Aleš Bílík, Kristina Sitková, Eva Josefíková, Martin Hýča, Michal Balcar, Filip Šebšajevič, Filip Kaňkovský, Antonín Týmal

Kapela:
bicí: Filip Šebšajevič
teremin: Jonáš Špaček
kytary: Aleš Bílík, Petr Filák
baskytara: Michal Balcar
klávesy: Filip Kaňkovský, Kristina Sitková
zpěv: Martin Hýča


režie : Ivo Kristián Kubák
scénář a dramaturgie : Marie Nováková
scénografie a kostýmy : Petr Novák
hudba: Petr Filák
choreografie: Halka Třešňáková
asistentka režie, lightdesign: Sylvie Rubenová
asistentka scénografie: Alena Peltanová
produkce: Jitka Vrbová, Radka Josková, Irene Porschmann, ad.
hlasová spolupráce: Eva Spoustová


Grafická verze tohoto článku