1. 4. 2016 - Výzva iniciativy Vraťte nám stát! ústavním činitelům ohledně návštěvy čínského prezidenta v Praze
(Vraťte nám stát! ) - Prezident Miloš Zeman ve svém vánočním poselství silácky prohlašoval, že tato země je naše. Díky Pražským hradem iniciované a inscenované návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, která proběhla v minulých dnech v Praze, jsme však mohli po dlouhé době zakusit, že tato země není tak docela naše. Naši občané, kteří chtěli pokojně vyjádřit svůj kritický postoj vůči nedemokratickému čínskému režimu a proti pošlapávání lidských práv, jehož se tento režim dopouští, byli agresivně napadáni skupinami čínských občanů. Podle informací v médiích byly tyto „úderky“ dokonce organizovány a financovány čínským velvyslanectvím a snad i čínskými tajnými službami. Ulice Prahy tak ovládly skupiny příslušníků jiného státu, kteří se k našim občanům chovali nehorázným způsobem, jakoby zde nebyli hosty, ale pány. Čeští občané, kteří si dovolili vyjádřit svůj protest proti současnému čínskému režimu a jeho představitelům například vyvěšením tibetské vlajky, byli navíc popotahováni také policií České republiky, jako by byli nepřáteli státu., kteří se k našim občanům chovali naprosto nehorázným způsobem, jakoby zde nebyli hosty, ale pány. Čeští občané, kteří si dovolili vyjádřit svůj protest proti současnému čínskému režimu a jeho představitelům například vyvěšením tibetské vlajky, byli popotahováni policií České republiky, jako by byli nepřáteli státu., kteří se k našim občanům chovali naprosto nehorázným způsobem, jakoby zde nebyli hosty, ale pány. Čeští občané, kteří si dovolili vyjádřit svůj protest proti současnému čínskému režimu a jeho představitelům například vyvěšením tibetské vlajky, byli popotahováni policií České republiky, jako by byli nepřáteli státu.

10. 1. 2015 - Prohlášení muslimských organizací v ČR k teroristickým útokům ve Francii
(Všeobecný svaz muslimských studentů a mládeže ) - My, níže podepsaní zástupci muslimských organizací v ČR, jakož i zástupci české muslimské komunity, odsuzujeme co nejdůrazněji barbarský útok spáchaný ve středu v pařížském sídle satirického časopisu Charlie Hebdo.

8. 1. 2015 - Prohlášení protikorupčních iniciativ Vraťte nám stát! a Veřejnost proti korupci ke kauze „kancléře“ prezidenta republiky V. Mynáře
(Vraťte nám stát! & Veřejnost proti korupci ) - Vratislav Mynář je vysoce postavený státní úředník, vedoucí kanceláře prezidenta republiky, placený z daní občanů. Takovýto státní úředník by měl být příkladným veřejným činitelem. Skutečnost je však zcela jiná: Pan Mynář si aktuálně koupil vilu v Praze ve Strašnicích za cenu 5, 5 miliónu korun, dle vyjádření znalců v oboru realit výrazně pod cenou. Tuto vilu koupil od Víta Širokého, advokáta kontroverzního lobbisty Romana Janouška. Nemovitost byla v roce 2005 prodána podnikateli Radku Luňákovi s vazbami na dalšího kontroverzního lobbistu Tomáše Hrdličku, jak je možné se dočíst se v médiích. Nehledě na podivný prodej vily je existence spojovací linie Janoušek – advokát Janouška – Mynář – Hrad již sama o sobě důvodem ke značnému znepokojení.

17. 12. 2014 - Analýza: Evropské fondy nezajistí udržitelný rozvoj regionů
(CEE Bankwatch Network ) - Analýza mezinárodní nevládní organizace CEE Bankwatch Network ukazuje, že peníze v nových operačních programech nezajistí potřebný posun českých regionů k udržitelnosti. Místo investic do recyklace odpadů, šetrné dopravy nebo energetické soběstačnosti
budou u nás evropské fondy podporovat projekty velké infrastruktury s negativními dopady na životní prostředí. Podle studie operačních programů státy střední a východní Evropy plánují využít velkou část z alokace €350 miliard Eur na fosilní energetiku, znečišťující dopravu a spalovny odpadu. Plánem Evropské komise bylo transformovat evropskou ekonomiku a zbavit jí rostoucí spotřeby energie a surovin, s mnoha pozitivními dopady pro zaměstnanost i životní prostředí. Předložené operační programy
nových členských států míří opačným směrem.


12. 12. 2014 - Jak na kakaovou krizi? Férovou cenou pěstitelům!
(Fairtrade International ) - Potomci pěstitelů opouštějí kakaový byznys. Je třeba, aby zpracovatelé čokolády začali brát na vědomí tabu v podobě férových cen a tak zachránili celý sektor. Řešení hrozícího nedostatku čokolády totiž existuje: platit farmářům férovou cenu. Hrozba nedostatku čokolády se stala celosvětovým tématem. Hrůzostrašné prognózy předpovídají temnou budoucnost – takovou, ve které bude čokoláda, kterou si nyní užíváme, stejně drahá jako kaviár. Ostatní se budou muset spokojit s „čokoládou“, která obsahuje tak málo kakaa, kolik je jen možné. Jak můžeme zabránit tomuto katastrofickému scénáři, kterého by se nechtěl dožít žádný milovník čokolády?

8. 12. 2014 - Nekrolog za Marcelou Křížovou
(Ekolist ) - Když mi ve středu večer na obrazovce notebooku najednou vyskočila zpráva, že zemřela Marcela Křížová, měl jsem nejdřív tendenci tomu vůbec nevěřit. Taková hloupost! Marcela? Ta přece nikdy umřít nemůže! Znáte to, takový ten pocit malého kluka (nebo malé holky) že někdo, koho má rád a s kým už něco prožil (a kdo „tu“ byl už před ním) tu bude věčně. A pak to každému doklapne. I mě to došlo. Marcela Křížová v úterý 2. prosince 2014, ve svých 68 letech, opravdu zemřela. Opustila tento svět.

2. 9. 2014 - Člověk v tísni: ČR by měla podpořit kroky EU namířené proti ruskému vojenskému angažmá
(Člověk v tísni ) - Humanitární krize na Ukrajině se zhoršuje každým dnem. Tým Člověka v tísni pomáhá především na východě země těm nejvíce postiženým civilistům, kteří strádají v důsledku vojenských aktivit všech stran konfliktu. Humanitární pomoc bohužel ale nepřispěje k řešení konfliktu, může jen zmírnit utrpení lidí.

17. 7. 2014 - ČSOP: Lesní školky v ohrožení!
(Český svaz ochránců přírody ) - Ministerstvo práce a sociálních věcí přichystalo zákon o dětských skupinách. Důsledkem přijetí tohoto zákona bude zánik více než stovky tzv. lesních školek, protože zákon s podobnými uskupeními dětí, které tráví předškolní výchovu výhradně v přírodě, nepočítá. Přitom řada těchto školek před nedávnem vznikla s pomocí dotace státu. Návrh zákona bohužel již prošel Poslaneckou sněmovnou do Senátu. Český svaz ochránců přírody, který sám provozuje několik těchto školek, nyní žádá senátory, aby zákon vrátili zpět do sněmovny a dali tak lesním školkám šanci.

21. 2. 2014 - Podstatné je vytrvat: rozhovor s Miroslavem Patrikem
(Sedmá generace ) - Současně s uveřejněním filmu Dál nic o ostudné přípravě a výstavbě dálnice D8 přes České středohoří připravil časopis Sedmá generace velký rozhovor s Miroslavem Patrikem, zakladatelem a současným předsedou Dětí Země, který vyšel v č. 1/2014 právě dnes.

6. 1. 2014 - Naostro o hazardu: "Laický profesionál" Petr Verosta a tři aktivisté v jednom rozhovoru
PRAHA (Sedmička bez hazardu, o.s. ) - Petr Verosta patří k výrazným postavám, které se ve veřejném prostoru vyjadřují k problematice regulace hazardu. V našem rozhovoru došlo i na tvrdý střet. To když Petr Verosta odpovídal na ostré otázky, které mu prostřednictvím Sedmičky bez hazardu kladli jeho oponenti.

31. 10. 2013 - Demokratizace energetického sektoru
Kaplice (Slunce a svoboda ) - Energetický sektor setrvává na nastoupené cestě, a to i přesto, že je nyní zcela jasné, že není správná.

21. 8. 2013 - Autoborgové mezi námi
(Děti Země ) - Obsáhlý článek předsedy Dětí Země Miroslava Patrika o rozpínající se automobilové kultuře, kterou hájí a prosazují pozemští autoborgové a kterou naopak kritizují autofóbové, který vyšel dne 18.08.2013 v čísle 4. časopisu Sedmá generace, jenž se tomuto tématu široce a podrobně věnovalo.

28. 5. 2013 - Co je sociální bydlení a proč ho potřebujeme?
(Platforma pro sociální bydlení ) - Vznikla Platforma pro sociální bydlení, uskupení neziskových organizací, zástupců veřejnosti a odborníků. Platforma vychází z principů, které před rokem na Národním setkání lidí žijících v sociálních bytech definovali uživatelé sociálních bytů. Ty již nyní některé neziskové organizace bez podpory státu provozují. Platforma si klade za cíl v dohledné době v České republice definovat a zavést sociální bydlení. (Text vyšel ve zkrácené podobě pod názvem „Sociální bydlení není. A samo nevznikne“ v LN dne 25. 5. 2013).

29. 1. 2013 - Čezomatkodcera
ČESKÉ BUDĚJOVICE (OIŽP - Občanská iniciativa pro ochranu životního prostředí ) - ČEZ se díky investicím na Balkáně stal poměrně známou evropskou firmou. Bývalý ředitel Martin Roman před dvěma lety označil firmu jedničkou trhu střední a východní Evropy. Podle Romana teď mají přijít zisky z balkánských investic. Dnes ovšem v přeneseném významu „známou firmou“ se stává pro všechny, kteří sledují jeho aktivity a lapají teď po dechu, jak nekvalitně měla firma v Albánii vše ošetřeno a pod kontrolou.

30. 8. 2012 - Český helsinský výbor: Rozsudek Nejvyššího soudu ve věci Romana Smetany je pro nás zklamáním
(Český helsinský výbor ) - Český helsinský výbor (ČHV) podal letos dne 23. dubna podnět, jímž vyzval ministra spravedlnosti, aby podal Nejvyššímu soudu (NS) stížnost pro porušení zákona v trestní věci proti tehdy již odsouzenému Romanu Smetanovi. ČHV v něm vysvětlil, proč podle jeho právního názoru okresní soud v Olomouci (samosoudkyně Markéta Langerová) porušil zákon ve Smetanův neprospěch.

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 23 | Další