Zpět na uvodní stranu


AUTORSKÁ PRÁVA

ã Nadace Partnerství (Environmental Partnership for Central Europe), 1999


Nadace Partnerství udržuje tuto stránku pro zlepšení dostupnosti materiálů "Právo na informace", který se mimo jiné snaží zlepšit přístup veřejnosti k informacím o zavádění Integrovaného registru znečištění PRTR v České republice.

Reprodukování informací je povoleno, pokud neslouží komerčním účelům, za předpokladu uvedení zdroje ("Program PRÁVO NA INFORMACE Nadace Partnerství")COPYRIGHT NOTICE

ã Nadace Partnerství (Environmental Partnership for Central Europe), 1999


The EPCE maintains this page to enhance public access to information about its initiatives and Community Right to Know (CRTK) and Pollutant Release and Transfer Register (PRTR) programmes.

Reproduction is authorised, except for commercial purposes, provided the source is acknowledged.


Information on our CRTRK/PRTR programme pages does not necessarily engage the responsibility of the EPCE. While our goal is to keep this information timely and accurate, we cannot guarantee either. If errors are brought to our attention, we will try to correct them.


Some of the documents and multimedia sequences on this server might contain references, or pointers, to information maintained by the organisations. Pleace note that we do not control and cannot quarantee the relevance, timeliness or accuracy ot these outside materials.


*********************************************************************************************************