Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Michal Berg odstoupil z funkce spolupředsedy Zelených po neúspěchu v eurovolbách

18.6.2024
PRAHA [Strana zelených]

Na úterním jednání předsednictva Strany zelených oznámil Michal Berg rezignaci na spolupředsednickou funkci. „Výsledek Zelených ve volbách do Evropského parlamentu je zklamáním a já za něj beru plnou odpovědnost. S kandidáty jako Johanna Nejedlová nebo Osamu Okamura jsme měli dosáhnout lepšího výsledku a jde plně za mnou, že se tak nestalo,“ vysvětlil důvod rezignace Michal Berg. Zelení v eurovolbách získali 1,55 % hlasů.

„Všechny osobnosti občanské společnosti, které jsme přizvali na kandidátku do eurovoleb, si zaslouží velké poděkování za odvahu vstoupit do politického souboje. Přestože ve spojení s jinou stranou by měli větší šanci uspět, velmi si cením toho, že se rozhodli kandidovat právě za Zelené, kteří jim jsou svými hodnotami a programem nejblíže. Jak volby ukázaly, jako strana jsme však nebyli v takovém stavu, abychom dokázali naplnit očekávání a potřeby, které úspěšná celostátní kampaň vyžaduje, především co do finančních, a s tím souvisejících lidských zdrojů. A za to mám jako spolupředseda, který evropské volby připravoval, osobní zodpovědnost,“ vysvětluje důvody rezignace Berg. „Věřím, že zkušenosti, které v této kampani všichni zúčastnění nasbírali, se jednou zúročí a Johanna Nejedlová nebo Osamu Okamura se v budoucnu v politice objeví. Oba tam bezpochyby patří,“ dodal Michal Berg.

Magdalena Davis ve funkci spolupředsedkyně zůstává se zodpovědností za senátní a krajské volby, v předsednictvu Berga dočasně zastoupí Ondřej Mirovský. „Chtěla bych Michalovi poděkovat nejen za práci a nasazení ve volební kampani, ale především za více než čtyři roky trvající spolupráci. Věnoval Zeleným obrovské množství času a energie, a z důvodu omezených finančních zdrojů zajišťoval exekutivně mnohé činnosti, které v jiných stranách zajišťuje celý aparát,“ uvedla Magdalena Davis, která se nyní se spolustraníky bude soustředit na senátní a krajské volby, ve kterých sama kandiduje jaké lídryně ve Středočeském kraji.

„Je potřeba vidět celkovou politickou situaci – špatně dopadly i další strany, které zastávají nám blízké hodnoty. To by měla být ta hlavní věc, kterou si z voleb odnášíme,” uvedla Magdalena Davis. „Zásadní je co nejdřív začít debatu o tom, jak bychom měli postupovat směrem ke sněmovním volbám v příštím roce. Je zjevné, že pokud chtějí progresivní a liberální strany, stejně jako osobnosti, které zatím třeba stojí mimo politiku, úspěšně reagovat na nástup protestních stran, které se často k moci dostávají populismem a lhaním, budou muset mnohem více spolupracovat. A tato vyjednávání budou muset být více o společných cílech a méně o egu,“ apeluje Magdalena Davis.

Michal Berg byl spolupředsedou Strany zelených od roku 2020. Spolu s Magdalenou Davis pak funkci obhájili v letech 2022 i 2024, v letech 2018–2023 byl také členem vedení European Green Party. Od roku 2014 je zastupitelem Vsetína, v regionu se mj. dlouhodobě aktivně zasazoval o potrestání viníků v kauze otravy Bečvy. „Členem Zelených zůstávám nadále, a pokud bude zájem, budu dál pomáhat tam, kde bude potřeba. Díky Zeleným jsem poznal stovky skvělých lidí v Česku i Evropě, které spojují společné hodnoty, s mnohými jsme se stali přáteli. Chtěl bych jim tímto poděkovat za spolupráci a podporu,“ vzkázal Michal Berg, který se vedle politického angažmá profesně věnuje inovacím v energetice. „V této oblasti se budu pohybovat i nadále. Ze všeho nejvíc se ale chci věnovat své rodině, která mě v politice vždy podporovala a teď je čas jí to vrátit,“ dodal Berg.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz