Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Konference Good Company Circle odpoví na otázky ohledně ESG reportingu i spolupráce komerčního a sociálního sektoru

20.11.2023
Praha [nedori]
Autor: Zuzana Kantorová

Konference Good Company Circle odpoví na otázky ohledně ESG reportingu i spolupráce komerčního a sociálního sektoru

Všech velkých firem obchodovaných na burze, bank a pojišťoven, a velmi brzy i všech malých a středních podniků se od ledna příštího roku týkají nová pravidla evropského reportingu o udržitelnosti. Nejen informace o tom, jak se na ESG reporting vhodně připravit, přinese první ročník konference Good Company Circle 2023, která se uskuteční ve čtvrtek 23. listopadu v Křižíkových pavilonech na Výstavišti v Holešovicích. Akce mimo jiné odpoví i na to, jak probíhá spolupráce komerčního a sociálního sektoru a jak se k takové kooperaci dvou světů staví stát.

Jak se pravidlech pro ESG reporting zorientovat? Stanou se dobrým pomocníkem pro rozhodování investorů? Jaké mají výhody a nevýhody společnosti, které prošly certifikačním řízením? Jaký podíl by takové firmy měly zastávat v ideálním portfoliu? Nejen o tom budou mluvit odborníci z řad investorů i zástupce burzy na summitu udržitelného rozvoje Good Company Circle 2023.

ESG ale není jen reporting. Základem je chování firemního sektoru vůči společnosti. O legislativním ukotvení společenské odpovědnosti firem promluví mimo jiné poslankyně Barbora Urbanová či šéfka poradců ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky Jana Skalková.

Když se mluví o sociální odpovědnosti firem, nelze vynechat Fórum dárců. Každoročně zveřejňovaná Mapa dárcovství ČR jasně ukazuje, že Češi jsou ochotní pomáhat. A týká se to jak soukromých osob, tak firem. Například v roce 2022 jsme věnovali na veřejně prospěšné účely téměř dvanáct miliard korun, skoro polovina této částky připadá na dary od firem.

Konference věnovaná udržitelnosti a sociální odpovědnosti by nebyla úplná bez přítomnosti zástupců firemního sektoru a nadací. Jak funguje spolupráce těchto dvou na první pohled neslučitelných subjektů v praxi? A jak si najít svého „sponzora“, respektive jak navázat úzkou spolupráci s firmou? A také jak postavit projekt, který dává smysl jednotlivci i celé společnosti?

Ať už jste investor, firma nebo nadace, pro vás všechny je určena konference Good Company Circle, která se koná 23. listopadu v pražských Holešovicích na Výstavišti v Křižíkových pavilonech. Vstupenku a podrobné informace získáte na adrese www.goodcompanycircle.com.DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz