Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Je v pořádku splachovat pitnou vodou?

20.11.2023
Brno [ASIO NEW, spol s.r.o.]
Autor: Bc. Michal Plotěný, MBA, tel: 724 768 192

Prosplachujeme až 10x více vody, než vypijeme. A to při spotřebě 30 l za den na jednoho člověka může jen za rok udělat 10 950 l. Kolik to pak udělá litrů vody za celý život? A jak by se dalo ušetřit vodu až na 80 let? Řešením může být splachování dešťovou vodou.

Tuto dešťovou vodu je možné akumulovat a následně využívat v domácnosti. Sběr dešťové vody je vhodný zejména tam, kde při splachování WC nebo praní bez problémů nahradí pitnou vodu.

Michal Plotěný, jednatel firmy ASIO NEW, spol s.r.o. k tomu říká: „Hospodaření s dešťovou vodou a její recyklace obecně je velké téma nejen do budoucna. Pojďme se tomuto tématu společně věnovat. Většina lidí má stále pocit, že vody, hlavně pitné vody, je dostatek. Opak je pravdou, jen 1% vody na celé planetě, lze považovat za vodu pitnou, a to ještě po několika stupňovém čistění."

A to už je dostatečný důvod zamýšlet se nad recyklací, konkrétně nad recyklací šedé vody. Šedou vodou se zjednodušeně rozumí voda bez fekálií a moči, často označujeme jako vodu z koupelen (z osobní hygieny). Tuto vodu můžeme zachytávat a recyklovat ji pro další použití, především na splachování WC a zálivku zahrady.

Na 19.listopad připadá již od roku 2013 Světový den toalet. Zde si připomínáme nejen to, že 3,5 miliardy lidí stále žije bez běžných toalet.

Na základě toho v brněnské firmě ASIO natočili kontroverzní video, ve kterém chtěli poukázat nejen na paradox, kdy u nás naprosto běžně splachujeme toalety vodou vhodnou k pití a jinde ve světě se lidem této vody nedostává.

ASIO je česká inženýrsko-dodavatelská společnost s mezinárodní působností založená v roce 1993. Společnost pracuje v oboru vývoje, výroby a dodávek technologií pro čištění odpadních vod, úpravu vod a čištění vzduchu. V posledních letech se firma věnuje modrozelené infrastruktuře, do která spadá i hospodaření s dešťovou vodou.

Video ke shlédnutí naleznete zde: https://www.youtube.com/watch?v=S-7hOPFgyYc&ab_channel=ASIO%2Cspol.sr.o.

Stránka věnující se problematice: https://www.asio.cz/cz/news/je-v-poradku-splachovat-pitnou-vodou.1420


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz