Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Akcí Čisté Krkonoše se přidáváme ke Světovému dni životního prostředí

29.5.2023
VRCHLABÍ [Správa KRNAP]
Autor: Radek Drahný, tel: 737 209 900

Organizace spojených národů (OSN) pro letošní Světový den životního prostředí (5. červen) zvolila heslo „Porazíme plastové znečištění!“ (#BeatPlasticPollution). V Krkonoších se přidáváme tradiční úklidovou akcí Čisté Krkonoše v sobotu 3. června.

Akce Čisté Krkonoše je už řadu let tradiční příležitostí, kdy se spolu s vámi vydáváme na turistické trasy Krkonošského národního parku, abychom je společně zbavili povalujícího se odpadu, který tu zůstal po malém procentu nepořádných návštěvníků. „Při obrovské návštěvnosti Krkonoš ale i malé procento znamená velké množství,“ říká náměstek ředitele Správy KRNAP Jakub Kašpar a dodává, že „plastový odpad, ať už obaly od nejrůznějších tyčinek a sušenek, nebo PET lahve, tvoří významný podíl odhozených odpadků. Proto jsme se rozhodli letos komunikačně spojit Čisté Krkonoše s celosvětovým Dnem životního prostředí a na problém plastových odpadů tak znovu upozornit. Sbírat ale budeme pochopitelně všechen odpad.“

Všichni zájemci o účast na akci Čisté Krkonoše se sejdou ve Špindlerově Mlýně u Územního pracoviště (hájovny) Správy KRNAP (č. p. 275) mezi autokempem a restaurací Myslivna v sobotu 3. června v 9.00. Připraveny pro ně budou pytle na odpadky i pracovní rukavice a chybět nebude ani malé občerstvení jako poděkování za pomoc a práci pro krkonošskou přírodu.

Jak je již zvykem, den předem, tedy v pátek 2. června, se na jiná místa Krkonoš vydají zaměstnanci Správy KRNAP na zaměstnaneckou část Čistých Krkonoš. „S našimi zaměstnanci si můžeme dovolit každý rok zlikvidovat i nějakou z letitých černých skládek, které se dnes často skrývají schované pod hrabankou v krkonošských lesích,“ říká Jakub Kašpar.

Plastové odpady zůstávají v přírodě desítky až stovky let a ani poté úplně nezmizí – rozloží se na mikroplasty, jejichž částečky potom sami dýcháme nebo pijeme ve vodě. Plastové odpady se mohou stát osudnými živočichům, kteří je sežerou, nebo se do nich chytí jako do pasti. A velká část odpadů, které neprojdou recyklací, je nevyužitou surovinou, která zůstává nazmar. V neposlední řadě odpadky přírodu prostě hyzdí.

Akce Čisté Krkonoše není v našich horách jedinou úklidovou akcí – podobné akce pořádají také krkonošské obce či skiareály. A stovky, ne-li tisíce, milovníků krkonošské přírody „pořádají“ vlastní úklidovou akci při každé své krkonošské horské túře. Děkujeme za to!


Další informace:
https://www.krnap.cz/akce/ciste-krkonose
http://www.worldenvironmentday.global
https://www.unep.org/interactives/beat-plastic-pollution

#CisteKrkonose #LovciOdpadku #Odpadkousi #NeniZverJakoZver #BeatPlasticPollution #WorldEnvironmentday

Další informace o aktuálním dění na území Krkonošského národního parku i v jeho okolí najdete na facebookovém profilu http://www.facebook.com/spravakrnap

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz