Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Studenti z Fridays For Future uvítali na ministerstvu životního prostředí Petra Hladíka. “Doufáme, že budete řešit klimatickou krizi,” vzkazují.

10.3.2023
PRAHA [Fridays for Future ČR]
Autor: Magdaléna Středová, tel: 705 106 103

V pátek 10. 3. studenti z klimatického hnutí Fridays For Future přivítali před ministerstvem životního prostředí bývalého náměstka a aktuálního ministra životního prostředí Petra Hladíka. Akce měla politikům připomenout, že mladá generace tu stále je a záleží jí na budoucnosti. Do jeho nové kanceláře mu donesli dárek, obraz s grafikou OZE. ,,Po několika deprimujících letech na ministerském postu snad bude sedět člověk, který to s budoucností naší generace myslí dobře,” zaznělo ze strany studentů. Obraz OZE, který studentstvo přineslo, má ministrovi připomínat, že přechod na ně představuje jeden z primárních kroků k řešení klimatické krize a je nutné urychleně začít s jejich výstavbou.

“Potýkáme se s klimatickou krizí a veřejnost projevuje zájem o to, aby byla urychleně řešena. Souběžně s popularizací této problematiky vzrostl i zájem o to, co se děje na ministerstvu životního prostředí. A my vnímáme, že se toho neděje dost. V minulých letech jsme na postu ministra životního prostředí neměli opravdového experta či člověka s aktivním zájmem o problematiku klimatické krize a doufáme, že s příchodem Petra Hladíka se tento status změní. Proto jsme ho dnes přišli přivítat před MŽP a připomněli mu, že je třeba klimatickou krizi bezodkladně řešit,” sdělila mluvčí FFF Magdaléna Středová.

Hnutí Fridays For Future již čtyři roky upozorňuje na klimatickou krizi a na její nedostatečné řešení ze strany politiků. Ochrana klimatu, která by měla být naší prioritou, je pro politiky spíše podřadným tématem. FFF aktivně apeluje na efektivní řešení klimatické krize a na nutnost přechodu na obnovitelné zdroje energie, společně s velkým důrazem na energetické úspory.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz