Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

STAN navyšuje prostředky na rozvoj infrastruktury, vzdělávání či boj se suchem

26.11.2019
PRAHA [STAN]

Jedním z nejočekávanějších témat 39. schůze Poslanecké sněmovny bude projednávání druhého čtení návrhu státního rozpočtu pro rok 2020.

V něm se bude diskutovat nad jednotlivými pozměňovacími návrhy, kterými se přesouvají finanční prostředky napříč kapitolami. Hnutí STAN proto na tiskové konferenci představilo 14 pozměňovacích návrhů, které odrážejí priority hnutí.

„V rámci státního rozpočtu budeme prosazovat naše dlouhodobé priority – Rozvoj a dostupnost vzdělávání, ochranu kulturních památek, modernizaci dopravní infrastruktury a občanské vybavenosti nebo boj proti suchu. Ačkoli se jedná o reálné problémy naší země, tak v těchto oblastech má současný návrh státního rozpočtu rezervy a z toho důvodu budeme prosazovat navýšení prostředků do těchto kapitol. Nezapomínáme však ani na kapitoly, které nejsou pro vládu prioritou, jako např. podpora výstavby a opravy místních komunikací, navýšení kapacit mateřských škol, protidrogová prevence nebo podpora skautů a horské služby,“ představuje rozpočet poslankyně Věra Kovářová.

Více o jednotlivých pozměňovacích návrzích naleznete zde: https://gallery.mailchimp.com/063406fd30abef48449de5790/files/454ac110-a67e-4cf8-8448-628e27e58088/Shrnut%C3%AD_PN_STAN_ke_st%C3%A1tn%C3%ADmu_rozpo%C4%8Dtu_2020.pdf

Vláda dlouhodobě blokuje projednávání opozičních návrhů. Hnutí STAN bude proto prosazovat zařazení 2 bodů na program aktuálního jednání Sněmovny.

„Příkopy v naší společnosti se prohlubují. Ekonomické i sociální rozdíly mezi centrem a regiony se zvyšují. Stále více studií upozorňuje, že to může být do budoucna zásadní problém. Mezi Prahou a Karlovarským krajem jsou trojnásobné rozdíly v počtu vysokoškoláků, podobný rozdíl je i v HDP a zároveň se snižuje dostupnost služeb na venkově. My jsme před třinácti měsíci předložili jediný skutečný návrh, s cílem zamezit trendu zvyšujících se rozdílů. Od té doby stále nebyl zařazen na program, proto chceme zařadit nyní a konečně otevřít diskuzi o této problematice,“ říká předseda poslaneckého klubu Jan Farský.

Druhým návrhem je zákon o vnitrozemské plavbě, který zamezuje splavnění Berounky. Zákon již jednou Sněmovnou prošel, ale po vrácení Senátem byl zamítnut, protože byl součástí návrhu, zabývajícím se mírou alkoholu cyklistů a vodáků.

„Na čtvrtek se nám podařilo zařadit návrh zákona o vnitrozemské plavbě, po kterém už téměř pět let volají starostové i obyvatelé z okolí Berounky. Cílem našeho návrhu je zachování krajiny podél řeky a přírodního dědictví nad možností splavnit řeku pro větší lodě, jejíž přínos není adekvátní, vzhledem k tomu, jakou škodu by mohl napáchat v krajině,“ upozorňuje autorka návrhu Jana Krutáková.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz