Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Hnutí DUHA povede nová ředitelka Anna Kárníková

3.9.2019
PRAHA [Hnutí DUHA]
Autor: Aleš Miklík, tel: 604 131 131

Od září 2019 nastupuje do Hnutí DUHA nová ředitelka Anna Kárníková. Řízení této významné české ekologické neziskové organizace převezme téměř přesně k 30. narozeninám této organizace. Naváže tak na práci dosavadního programového ředitele Hnutí DUHA Jiřího Koželouha, který vedl organizaci od září 2014 a po pěti letech se rozhodl předat štafetu. Zůstává však jako vedoucí týmu zaměřeného na změny klimatu, modernizaci energetiky a odpadové hospodářství.

Anna Kárníková přebírá vedení Hnutí DUHA v intenzivní fázi kampaně Zachraňme lesy (www.zachranmelesy.cz), agenda organizace je však mnohem širší a zahrnuje úspěšně prosazované změny v energetice, odpadovém hospodářství či ochraně divoké přírody. Hnutí DUHA podporuje téměř 7000 dárců a dárkyň a pravidelně dokáže aktivizovat desítky tisíc lidí pro podporu svých návrhů pro čistší a chytřejší ekonomiku i zdravější krajinu.

Anna Kárníková, ředitelka Hnutí DUHA, řekla:
"V době prohlubující se environmentální krize hrají neziskové organizace, které jsou schopny předkládat řešení a mobilizovat pro ně lidi, klíčovou roli. Těší mě proto, že mohu nasadit své zkušenosti a spolu s týmem špičkových odborníků a odbornic přispívat k řešení nejpalčivějších problémů naší společnosti poháněných klimatickou změnou, jako je proměna energetiky, degradace půdy či obnova zničených lesů."

Jiří Koželouh, bývalý programový ředitel Hnutí DUHA, řekl:
"Jsem rád, že vedení naší organizace přebírá právě Anna Kárníková. Znám ji již řadu let a obstála v rozmanitých pracovních situacích jako tahounka týmu i expertka na environmentální problematiku. Má před sebou celou řadu nových výzev, ale má k sobě také skvělý tým lidí. Rád nadále zůstávám jeho součástí a zaměřím se na prosazování potřebných změn v energetice a odpadovém hospodářství. Česko musí rázněji odpovědět na prohlubující se změny klimatu a pokračující plýtvání přírodními zdroji."

Anna Kárníková je absolventka Evropských studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy a oboru politiky životního prostředí na britské London School of Economics and Political Science. Pracovala několik let na Úřadu vlády jako ředitelka Odboru pro udržitelný rozvoj a tajemnice Rady vlády pro udržitelný rozvoj.

Kontakty:
Anna Kárníková, ředitelka Hnutí DUHA, 773 768 769, anna.karnikova@hnutiduha.cz

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz