Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Plzeňské farmářské trhy se v sobotu 7. září přesouvají na venkov…

3.9.2019
Plzeň [ENVIC, občanské sdružení]
Autor: Tomáš Popp, tel: 777 239 808

Tuto sobotu (7. září) přesouváme Plzeňské farmářské trhy mimořádně na farmu Moulisových do Milínova. Budeme slavit sklizeň a šikovné producenty fajnového jídla. Společně s Plzeňským krajem oslavíme Dožínky. Zhruba padesátka prodejců toho nejlepšího jídla, jaké produkují české farmy, pekařství, uzenářství, nabídne své pochoutky. Trhy začínají v 10 hodin a končí v 16 hodin. Pořádá je občanské sdružení ENVIC.

Tuto sobotu (7. září) přesouváme Plzeňské farmářské trhy mimořádně na farmu Moulisových do Milínova. Budeme slavit sklizeň a šikovné producenty fajnového jídla. Společně s Plzeňským krajem oslavíme Dožínky. Zhruba padesátka prodejců toho nejlepšího jídla, jaké produkují české farmy, pekařství, uzenářství, nabídne své pochoutky. Trhy začínají v 10 hodin a končí v 16 hodin. Pořádá je občanské sdružení ENVIC. „Trhy budou klasické, ale nebudou na náměstí Republiky, ale přímo na farmě u Pavla Moulise. Chystáme pro naše věrné zákazníky přepravu autobusy i vlakem. Bude to pro všechny hodně zajímavé“, říká Popp.

Plzeň žije jídlem
Další trhy 14. září se již vrátí na náměstí Republiky. Plzeňské farmářské trhy poběží až do 21. prosince.
Cílem sdružení ENVIC (pořadatel Plzeňských farmářských trhů) bylo a je, vytvářet prostor a podmínky pro prodej prvotřídních, tuzemských sezónních potravin. „Nechystáme v pořádání Plzeňských farmářských trhů žádnou revoluci. Držíme se svých zásad – důsledný výběr prodejců – výrobců, vytváření příjemné atmosféry, oživování centra města Plzně, podpora lokální ekonomiky, nabídka skutečného poctivého jídla.“, vysvětluje Tomáš Popp koordinátor Plzeňských farmářských trhů z občanského sdružení ENVIC.

Vaříme to Slow food…
14. září chystáme ve spolupráci s Plzeňským krajem mezinárodní kuchařskou soutěž středních škol. Přímo na trhu bude soupeřit sedm škol z Plzeňského kraje, Bavorska i Rakouska. Vařit se bude z produktů z našeho kraje – ryby z Klatov, sýr z farmy Dřevec, tvaroh z minimlékárny Joma, maso z farmy Čečkovice, zelenina z Mlýnu Podhora… Tématem soutěže je Slow food!

Více informací o prodejcích uveřejňujeme na www.plzensketrhy.cz.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz