Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Piráti a frakce Evropského parlamentu: Kam se chceme zařadit?

21.5.2019
PRAHA [Česká pirátská strana]

Piráti jsou středová liberální a proevropská strana. Podporujeme zachování EU, při vědomí nutnosti určitých změn a kroků, jako je vymýcení daňových rájů, udržitelně nastavená společná zemědělská politika a související systém dotací či obrana svobody Internetu. Zároveň jsme součástí rodiny pirátských stran se stejným hodnotovým a názorovým základem.

Je pro nás přirozenou volbou odpovídající liberální a proevropská frakce, která nám nejlépe umožní prosazovat náš program. V tuto chvíli takové existují dvě, Greens/EFA a ALDE, přičemž pirátští europoslanci (ze Švédska a Německa) byli uplynulé dvě období v Greens/EFA, a to především kvůli větší otevřenosti této frakce vůči návrhům Pirátů na reformu copyrightu. Čeští Piráti si nicméně frakci vybírají poprvé, a je tudíž přirozené zvažovat více možností a bavit se se všemi relevantními lidmi.

Jak určuje naše povolební strategie, po ohlášení výsledků voleb do Evropského parlamentu se nejprve setkáme s dalšími pirátskými europoslanci (šanci na úspěch mají Piráti minimálně v Německu, Lucembursku, Finsku či Slovinsku) a následně budeme vyjednávat o možnostech spolupráce s těmi frakcemi, které připadají v úvahu – což jsou dvě výše zmíněné, ale není vyloučená ani varianta nové frakce s ohledem na volební výsledky v dalších evropských zemích a změny ve složení europarlamentu.

Významný faktor ve vyjednávání bude i pozice hnutí ANO. Piráti nebudou v jedné frakci s hnutím ANO s ohledem na to, že řada našich priorit se týká nakládání s evropskými dotacemi a nehodláme v této věci bojovat s jinou českou stranou uvnitř vlastní frakce.

Přirozeně se setkáváme se zástupci frakcí již nyní, jak lze dohledat v našem transparentním registru kontaktů, abychom vzájemně zmapovali zájem a možnosti. Garantovat každopádně můžeme, že budeme součástí liberální, proevropské frakce, která bude brát vážně problematiku životního prostředí a současně bude respektovat Pirátské hnutí jako novou politickou sílu.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz