Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Do Senátu kandiduje David Smoljak. Chce více peněz pro městské části a méně pravomocí pro centrální orgány

14.3.2019
PRAHA [STAN]

David Smoljak, radní městské části Praha-Vinoř, občanským povoláním scenárista, publicista a režisér, kandiduje za hnutí STAN v doplňovacích volbách do Senátu v obvodu číslo 24.

David Smoljak se chce jako senátor zasadit o větší podíl malých obcí a jednotlivých městských částí na rozpočtovém určení daní. Chce, aby jednotlivé radnice nebyly jen odkázány na dotace z centra.

„Stále víc starostů a zastupitelů trápí, že nemohou plánovat a realizovat projekty, které potřebují, ale jen ty, na které se někde nahoře zrovna uvolní peníze,“ říká David Smoljak.

David Smoljak je také spoluzakladatel sdružení Svobodu médiím!, které nezávislost médií považuje za stěžejní pro udržení svobodných poměrů v zemi.

„Jsem hrdý na to, že máme nejlepší média veřejné služby ze všech zemí Visegradu, ale trápí mě, jak snadno a rychle o ně můžeme přijít,“ vysvětluje David Smoljak, pod jehož petici na obranu médií veřejné služby se podepsalo přes 16 tisíc respondentů.

Jako senátor se chce také věnovat výstavbě pražského okruhu. „Silniční okruh kolem Prahy je na mnoha místech spíše okruhem skrze Prahu. Doufám, že najdu dost spojenců na to, abychom přiměli stát vybudovat ještě skutečně tranzitní okruh. Praha se nesmí stát křižovatkou kamiónové dopravy z celé Evropy,“ dodává Smoljak.

1. místopředseda hnutí Starostové a nezávislí Vít Rakušan k tomu říká: „Senát má nepostradatelnou roli v českém ústavním systému a při tvorbě zákonů. Jsem rád že do Senátu kandiduje David Smoljak, který má zkušenosti z komunální politiky a tedy dobře ví, s jakými problémy se lidé v jeho senátním obvodu potýkají.“

Davida Smoljaka, syna herce a scenáristy Ladislava Smoljaka, přišel na tiskovou konferenci podpořit i Zdeněk Svěrák.

„Znám Davida od malička. Jestli za někoho můžu dát ruku do ohně, tak je to právě on. Když se dá do nějakého spolku, tak to určitě nebude Bratrstvo Kočičí pracky, ale Rychlé šípy,“ vyjadřuje svou podporu známý český herec a scénárista.

První kolo doplňovacích senátních voleb v obvodu č. 24, tedy v městských částech Praha 9, Praha 14, Praha 19, Praha 20, Praha 21, Praha-Běchovice, Praha-Dolní Počernice, Praha-Klánovice, Praha-Koloděje, Praha-Satalice a Praha-Vinoř se bude konat již 5. a 6. dubna. Druhé kolo pak o týden později 12. a 13. dubna.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz