Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Fáma o vyhozených desítkách milionů korun na D1 0136 kvůli ekologům

23.11.2018
PŘEROV [Senátorka Jitka Seitlová]

Zemní práce na trase D1 0136 Říkovice - Přerov neukončili ekologičtí aktivisté, jednalo se o archeologický průzkum. Na základě nejasností, panujících mezi občany obcí na plánované trase dálnice D1 0136 nad důvody provedení zemních prací v úseku podél železniční tratě mezi Horní Moštěnicí a Říkovicemi, jsem kontaktovala Ředitelství silnic a dálnic (dále ŘSD) s prosbou o vyjasnění situace.

Obyvatelé dotčených obcí se domnívali, že skrývka půdy a zeminy a její následné zpětné navezení na původní místo je důsledkem podaného odvolání snad „Dětí Země“ proti územnímu rozhodnutí o stavbě. Rozhořčení občané rovněž získali informaci, že náklady na tyto, nejspíše zbytečné práce, dosáhly částky až 48 miliónů korun.

Pravdou však je, že se nejednalo o předčasně ukončené zahájení výstavby daného úseku dálnice, ale o běžný záchranný archeologický výzkum, který dle zákona o státní památkové péči musí ŘSD povinně provést. Jejich výstupem je dokument „Potvrzení o provedeném archeologickým průzkumu“, potřebný pro získání kolaudačního rozhodnutí po dokončení výstavby dálnice. Podle písemné odpovědi ŘSD provedení těchto prací takto v předstihu vede k časové úspoře až dvou let.

Veškeré práce v blízkosti železniční tratě Horní Moštěnice – Říkovice tedy nebyly ukončeny vnějšími obstrukcemi a ani se nestaly zbytečným výdajem. Právě naopak, mohou pomoci k rychlejší realizaci místního úseku dálnice D1.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz