Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Fakulta tropického zemědělství se připojuje ke kampani Meatless Monday, každé pondělí bude bez masa

28.11.2018
Praha [Česká zemědělská univerzita]
Autor: Jana Kašparová, tel: 703 182 901

Jsme si vědomi toho, jak významný je vliv stravování na životní prostředí? Fakulta tropického zemědělství České zemědělské univerzity v Praze ano, a proto si minulý týden odhlasovala připojení ke globální kampani Meatless Monday.

To, co již delší dobu tušíme ve vztahu k nadužívání přírodních zdrojů a nadměrné spotřebě, potvrdila i nedávná studie publikovaná v časopise Nature. Studie konstatuje, že současný globální potravinový systém a strava založená na konzumaci masa a živočišných produktů je jednou z hlavních příčin klimatické změny, ztráty biodiverzity, kontaminace zdrojů pitné vody a změny ve využívání půdy. Studie doporučuje výrazně snížit konzumaci masa, o 75–90 % a ostatních živočišných produktů o 60 %. „Současným životním stylem překračujeme hranice globálních ekosystémů, je tedy nejvyšší čas začít se učit být zodpovědným spotřebitelem a zamyslet se nad tím, co můžeme sami udělat proto, abychom zmírnili negativní dopady na životní prostředí,” říká děkan Fakulty tropického zemědělství docent Jan Banout.

Živočišná produkce je zásadní přispěvatel k celosvětové environmentální degradaci a klimatické změně. Navíc živočišný průmysl emituje obrovské množství skleníkových plynů, dokonce více než veškerá světová doprava dohromady.

Poslední suchá léta v ČR nám ukázala, že klimatická změna není pojmem, který se nás netýká, ale že může i nám v ekonomicky vyspělé Evropě nepříjemně ovlivnit životy. „A i to je jeden z důvodů, proč jsme se jako fakulta připojili k Meatless Monday a zaměstnanci se zavázali k tomu, že během pracovní doby nebudou konzumovat masné produkty,” dodává doc. Banout.

Změnit způsob našeho stravování a omezit konzumaci masa a masných výrobků je jedním z nejúčinnějších kroků, jak pozitivně ovlivnit běh věcí. Cílem celosvětové kampaně Meatless Monday (Pondělí bez masa) je upozornit na to, jak zásadní vliv má naše každodenní rozhodování o tom, co budeme a nebudeme konzumovat ve vztahu ke kvalitě a zachování životního prostředí ve kterém žijeme.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz