Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Gepardí bratři Tomas a Toulous budou od víkendu blíže návštěvníkům

11.10.2018
DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM [Safari Park Dvůr Králové]
Autor: Andrea Jiroušová, tel: 499 311 299, 773 786 158

V pěší části safari parku budou od víkendu k vidění dvouletí bratři Thomas a Toulous, kteří byli od svého příjezdu v únoru 2018 umístěni v zázemí zahrady. Ve výběhu v návštěvnické části vystřídají samici Darili. Stěhování proběhlo v úterý odpoledne a trvalo pouhou hodinu.

"V chovu gepardů je pro úspěšné rozmnožování potřeba zajistit, aby před spojením samce se samicí byli oba jedinci umístěni v rámci zahrady co nejdál od sebe. Na konci příštího roku plánujeme jednoho z těchto samců spojit s mladou samicí Spirit Nameri, která v současné době obývá chovné centrum gepardů nacházející se právě v zázemí nedaleko od původní ubikace Tomase a Toulouse. Proto jsme se rozhodli samce přestěhovat přímo do areálu safari parku," popisuje zooložka Gabriela Linhart.

Bratři pocházejí ze švédské Zoo Boras a ve Dvoře se stanou hlavními chovnými samci. Po převozu do návštěvnické části je ošetřovatelé prozatím umístili do vnitřní expozice. Ve venkovním výběhu je návštěvníci uvidí až o víkendu. "Oba byli dosud zvyklí obývat prostor ohraničený pletivem, v nynějším místě jsou však skleněné bariéry. Proto musíme obě zvířata na tuto novinku postupně zvykat," vysvětluje zooložka důvod, proč jsou skla lehce zabarvena na bílo krmným vápencem.

V současné době chová zahrada osm gepardů, z nichž ti nejmladší, letošní čtyřčata, se narodila v březnu samici Spirit. Další samice, třináctiletá Darili, porodila svá poslední mláďata loni na jaře. V souvislosti s jejím vysokým věkem už do chovu nadále zapojována nebude.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz