Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Humanitární krize v Indonésii se zhoršuje, kolegové vyslali do oblasti lékařský tým

6.10.2018
JAKARTA/PRAHA [Charita ČR]

Charita Česká republika se jako jedna z prvních organizací celosvětové sítě Charit zapojila do mezinárodní pomoci, o kterou požádala indonéská vláda. Od vyhlášení sbírky zaslali dárci na sbírkový účet Charity pro Indonésii již více než čtvrt milionu korun. Sbírka dále trvá a probíhají také jednání o konkrétní podobě české pomoci. V kontaktu jsme také s kolegy z německé Charity, která už má od čtvrtka na místě svůj zdravotnický tým.

Zprávy z ostrova poničeného zemětřesením a následnou vlnou tsunami přinášejí stále se zvyšující čísla potvrzených obětí, v tuto chvíli víme o 1 424 mrtvých a 2 a půl tisících zraněných. Naši kolegové distribuují první pomoc v oblasti, kde bylo zničeno 70 tisíc příbytků. Odhaduje se, že humanitární pomoc nyní potřebuje 200 tisíc Indonésanů. S přibývajícím časem také klesá naděje, že záchranáři naleznou v troskách domů ještě nějaké přeživší.

První pomoc od místní Charity se podařilo dostat do postižené oblasti ve středu. Její pracovníci distribuovali zatím 7 tun rýže a 500 balíků pitné vody. Indonéská Charita rozdává v zasažených oblastech pokrývky, karimatky, celty, hygienické potřeby i oblečení. Doprava do těchto oblastí je ovšem velmi komplikovaná, překonat k nim vzdálenost 500 km obvykle trvá 9 hodin, ovšem cesty jsou teď poničené. Přerušeny jsou dodávky elektrického proudu i paliva. Zdroje pitné vody byly kontaminovány.

„Děkujeme českým dárcům za finanční podporu a jejich účast s oběťmi této přírodní katastrofy. Umožňují nám rychle se zapojit do celosvětové charitní pomoci a zareagovat na potřeby indonéských lidí,“ říká Lukáš Curylo, ředitel Charity Česká republika.

Naše partnerská Charita Německo, s níž jsme v kontaktu, vyslala ve spolupráci s místní univerzitou do města Palu, které leží v jedné z nejpostiženějších oblastí, lékařský tým. Více než 40 lékařů, zdravotních sester, asistentů a dalšího zdravotnického personálu pomůže ošetřit lidi, zraněné při zemětřeseních a tsunami, a to ve spolupráci s lékařskými zařízeními přímo v terénu a místními nemocnicemi.

V samotném Palu a jeho okolí zůstávají odříznuté oblasti, kam lze dodávky pomoci dopravit pouze pěšky. Některá tato místa jsou stále zcela nepřístupná a není jasné, jaká v nich panuje situace. Vše ještě komplikují nefungující komunikační sítě.

Je to týden, co indonéský ostrov Sulawesi (Celebes) postihlo zatím nejsilnější ze série zemětřesení, a to o síle 7,4 stupňů Richterovy škály a následně vlna tsunami a erupce vulkánu Soputan. V Indonésii česká Charita působila řadu let po úderu vln tsunami v prosinci 2004. Řídili jsme zde projekty na obnovu bydlení a zemědělství.


Konto pro Indonésii:
Charita vyhlásila sbírku, přispět je možné také prostřednictvím dárcovské SMS.
Sbírkový účet Charity Česká republika, číslo účtu 55660022/0800 u České spořitelny, variabilní symbol 115.

Dárcovská SMS:
Přispět je možné rovněž prostřednictvím dárcovské SMS na číslo 87 777: DMS CHARITASVET 30, 60 nebo 90
Cena jedné DMS je 30, 60 resp. 90 Kč. Službu provozuje Fórum dárců.

Na sbírkové konto a prostřednictvím DMS čeští dárci přispěli k 5. říjnu částkou přes čtvrt milionu korun.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz