Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Brnotoč: NESEHNUTÍ a více než 700 lidí požaduje po kandidujících více investic do udržitelné dopravy

3.10.2018
BRNO [NESEHNUTí]
Autor: Hana Zoor Svačinková, tel: 777 625 360

Více než 700 lidí se připojilo svým podpisem pod otevřený dopis, jehož vznik iniciovala nezisková organizace NESEHNUTÍ. Dopis byl odeslán politickým uskupením s největším volebním potenciálem, která kandidují do zastupitelstva města Brna. Prostřednictvím dopisu veřejnost požaduje, aby se jednou z hlavních priorit budoucího volebního období stal rozvoj udržitelné městské dopravy v Brně.

Dopravní situace v Brně je i před volbami neutěšená a stala se také jedním z témat volebních kampaní. Nastávající brněnská koalice dostane v dalším volebním období příležitost podporovat udržitelná dopravní zlepšení. NESEHNUTÍ jim proto v otevřeném dopise nabízí řešení, která ulehčí pohyb pěším nebo lidem na kole, a pomůže řešit problém znečištění ovzduší.

S jednotlivými řešeními se mohli lidé seznámit na www.brnotoc.cz nebo si je vytočili na velkém kole dopravního štěstí v ulicích Brna. Řešení ukazují, jaká opatření je nutné přijmout, aby se radnice přiblížila cílům schváleného Plánu udržitelné městské mobility (www.mobilitabrno.cz). V něm se Brno zavázalo vydat se cestou zvyšování podílu udržitelných forem dopravy, zejména cyklistické a pěší, které jsou prostorově a investičně méně náročné než individuální automobilová doprava.

„Lidé pozitivně reagovali na navrhovaná řešení. Žáci a žákyně základních a středních škol, ale i lidé důchodového věku si přáli vytočit zejména chodníky bez aut, více přechodů, laviček a stromů v ulicích. Lidi trápí také neexistující bezpečná infrastruktura pro jízdu na kole do práce nebo do škol,“ shrnuje postřehy z oslovování lidí v ulicích Jakub Kriš, koordinátor kampaně Brnotoč.

„Věříme, že se nastávající brněnská koalice postaví k problémům v dopravě čelem a že je bude řešit komplexně. Vytváření prostoru, který zohledňuje potřeby všech a zároveň přispívá ke zmírňování dopadů klimatických změn, může mít pozitivní dopad na zdraví obyvatelstva. Brněnští politici a političky mohou hledat inspiraci v opatřeních jiných měst u nás i v zahraničí například na našem webu www.moudramesta.cz,” doplňuje Barbora Bakošová z NESEHNUTÍ.

Kontakty:
Jakub Kriš, koordinátor kampaně, tel. 608 380 489, jakubkris@gmail.com
Barbora Bakošová, NESEHNUTÍ, tel. 776 191 519, barbora.bakosova@nesehnuti.cz
Hana Zoor Svačinková, PR NESEHNUTÍ, tel. 777 625 360, hana.svacinkova@nesehnuti.cz

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz