Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Výzva k žádosti o podporu Záchranné stanice v Jaroměři

5.9.2018
JAROMĚŘ [ZO ČSOP Jaro Jaroměř]

Vážení příznivci, podporovatelé a přátelé Záchranné stanice Jaroměř, bohužel vás musíme informovat, že naše záchranná stanice i s jejími zvířecími pacienty je ve vážném ohrožení, kdy možná k 1. 1. 2019 budeme muset ukončit naši činnost z důvodu dlouhodobého nedostatku financí.

Po naději, že konečně po 20 letech naší existence získáme důstojnější finanční příspěvek od Královéhradeckého kraje na provoz a údržbu záchranné stanice, se musíme opět smířit s tím, že Královéhradecký kraj nám v naší žádosti o navýšení rozpočtu nechce příliš vyhovět. A my tak stojíme před rozhodnutím, zda má ještě vůbec cenu v činnosti za těchto těžkých podmínek pokračovat.

Poslední šancí, jak kraj můžeme přesvědčit, je ukázat jim, že za námi stojí spousta lidí, kteří si naší práce váží a vidí rizika, která se dostaví, pokud se činnost

stanice opravdu ukončí. O našem osudu rozhodnou krajští zastupitelé již 10. 9. 2018.

Pokud se nechcete dočkat okamžiku, kdy se dveře záchranné stanice zavřou, můžete to sami nemálo ovlivnit. Zásadně může pomoci, když se přidáte jako jednotlivci či organizace k naší výzvě. Petici můžete podepsat zde.

Záchranná stanice pro zraněné živočichy v Jaroměři se každý rok potýká s velkými problémy sladit stupňující se náklady (dané zvyšujícími se cenami a vzrůstajícím množstvím zvířat v nouzi) s víceméně stejně vysokými příjmy z dotací a sponzorských darů, proto opakovaně žádá Krajský úřad Královéhradeckého kraje o navýšení příspěvku. V loňském roce stanice od KÚ získala na celoroční provoz pouze 300 000,- Kč, v letošním roce se příspěvek snížil ještě na 150 000,- Kč. Pro srovnání ostatní stanice jsou svými kraji podporovány částkou 1 000 000,- Kč až 3 000 000,- Kč.

Jaroměřská stanice ročně poskytne pomoc více než sedmi stům volně žijících živočichům v celém Královéhradeckém kraji mimo Jičínsko a KRNAP. Přes polovinu pacientů se daří vracet zpět do přírody. Odchyty, dovoz, péči ale i komunikaci s nálezci pacientů a odborné poradenství (cca 3 000 telefonátů ročně) poskytuje nonstop, nevyjímaje víkendy a svátky. Stanice v nemalé míře vypomáhá policejním a hasičským jednotkám s odchytem, vyprošťováním a asistencí u zvířat v ohrožení či potenciálně nebezpečných občanům. Věnuje se také ekologické osvětě. Stanici ročně navštíví desítky mateřských, základních, středních i vysokých škol a odborní lektoři rovněž školy s výukovými programy navštěvují.

Všechny tyto služby stanice poskytuje z nemalé části dobrovolně, protože příjmy z dotací a sponzorských darů nestačí ani na minimální mzdy. Bohužel v důsledku špatného finančního ohodnocení kvalitní pracovníci odcházejí a to se v konečném důsledku projeví i na kvalitě péče o pacienty.

Za stávající velmi špatné finanční situace už není možné udržet provoz záchranné stanice. Pokud ale Jaroměřská stanice zanikne, není v Královéhradeckém kraji náhradní zařízení, které by plnohodnotně nahradilo všechny uvedené služby.

Předem všem děkujeme za vaši podporu a vstřícnost.

S pozdravem,
pracovníci, dobrovolníci a naši zvířecí pacienti ze Záchranné stanice v Jaroměři

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz