Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

MONETA Money Bank sníží do roku 2020 svoji uhlíkovou stopu o 35 procent

6.8.2018
Praha [MONETA Money Bank ]
Autor: Tomáš Weiss, tel: +420 732 755 484

MONETA Money Bank si dala závazek výrazně snížit svoji uhlíkovou stopu1. Banka plánuje, že do roku 2020 dosáhne poklesu emisí ekvivalentu oxidu uhličitého (CO2e) o 35 procent, a to díky zavedení pěti konkrétních opatření. Snižování uhlíkové stopy je součástí strategie udržitelného rozvoje MONETA Money Bank, která je s milionem klientů čtvrtou největší bankou v zemi.

Úvodní analýza emisí ukázala, že jejich hlavními zdroji v MONETA Money Bank jsou spotřeba elektřiny, produkce tepla a spotřeba paliv u firemních vozidel (benzín a diesel). Aby banka snížila svoji uhlíkovou stopu, rozhodla se zavést pět klíčových opatření. Těmi jsou postupné zavedení zelené elektřiny na všech více než dvou stovkách poboček, nákup zelené elektřiny pro centrály v Praze a Ostravě, snižování počtu poboček vytápěných pevnými palivy, snížení celkového množství automobilů ze současných pěti set a nahrazení většiny vozidel s naftovým motorem elektromobily, kterých banka uvedla do běžného provozu již skoro dvacet z dosud objednaných 150 kusů.

„Cítíme zodpovědnost za environmentální dopad našich aktivit, a proto hledáme možnosti inovativních řešení i v této oblasti. Rovněž podporujeme zodpovědný přístup k životnímu prostředí mezi našimi zaměstnanci, dodavateli a také klienty,“ řekl Tomáš Spurný, generální ředitel a předseda představenstva MONETA Money Bank.

Závazek MONETA Money Bank o třetinu snížit svoji uhlíkovou stopu do roku 2020 je součástí její strategie udržitelného rozvoje. „Udržitelný rozvoj chápeme rovněž jako jistou konkurenční výhodu a investici do budoucnosti. Chceme vytvářet hodnotu pro naše zákazníky a zároveň zajistit dlouhodobý udržitelný růst společnosti, včetně stabilního přínosu pro akcionáře,“ uvedl Tomáš Spurný.

Měření uhlíkové stopy MONETA Money Bank a dalších společností patřících do Skupiny MONETA2 probíhá v souladu s mezinárodním protokolem GHG. Ten poskytuje účetní a výkazní standardy
a výpočetní nástroje pro firmy a vlády, kterým měří množství skleníkových plynů vyplývajících z činnosti
a který v případě MONETA Money Bank pokrývá měrné emise skleníkových plynů v rozsahu oblastí
Scope 1 (přímé emise) a Scope 2 (nepřímé emise z energie).


1 Uhlíková stopa je nepřímým ukazatelem spotřeby energií, výrobků a služeb. Měří množství skleníkových plynů, které odpovídají aktivitám či produktům firmy. Uhlíkovou stopu tvoří více skleníkových plynů, proto slouží oxid uhličitý jako společný jmenovatel. Jiné plyny mají jinou účinnosti, co se týče jejich příspěvku ke globálnímu oteplování Země. Metan je 25krát účinnější než CO2, musí se tedy jeho množství vynásobit 25 a pak přičíst k CO2. Výsledek je poté vyjádřen v tunách CO2e (ekvivalentů CO2).

2 Skupina MONETA zahrnuje společnosti MONETA Money Bank, MONETA Auto, MONETA Leasing a Inkasní Expresní Servis.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz