Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

V dvorském safari se to hemží mláďaty

12.6.2018
DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM [Safari Park Dvůr Králové]
Autor: Andrea Jiroušová, tel: 778 717 788

Malé zebry Böhmovy, mláďata pakoňů, watusi, přímorožců jihoafrických nebo antilop koňských, čtvrtých největších antilop na světě. To vše mají návštěvníci dvorské zahrady možnost potkat při procházce pěším safari nebo projížďkou v Africkém safari Josefa Vágnera.

Zvířata v Africkém safari, některá i v pěším safari, tráví hlavní sezonu venku celý den a zůstávají tam i přes noc. „Často se tak stává, že návštěvníci jsou přímo u toho, když mláďata přicházejí na svět. Tak tomu bylo například u letošních mláďat zeber Böhmových nebo pakoňů,“ říká zoolog Jiří Hrubý.

Africké safari, kam se návštěvníci dostanou jen automobilem, je od května do září domovem několika druhů antilop, zeber, pakoňů, žiraf a ptáků. Dosud do stád přibyla tři mláďata pakoňů modrých a dvě telata watusi, afrického skotu s výrazně dlouhými a silnými rohy. „Watusi jsou u afrických domorodců vysoce ceněnými zvířaty. Většina etnik je nechová na maso, ale jako výraz bohatství, případně je využívají ke svým rituálům,“ popisuje zoolog.

V Africkém safari rozkládajícím se na ploše přibližně 20 ha (30 fotbalových hřišť) žijí zvířata téměř bez zásahu ošetřovatelů. Na obhlídku tam však chovatelé jezdí každý den. „Zjistíme, kolik mláďat se narodilo a jestli je vše v pořádku,“ říká zoolog.

Pěší safari navazuje na klasickou část zahrady a návštěvníci jím procházejí pěšky napříč velkými výběhy afrických kopytníků a ptáků zčásti po vyvýšené dřevěné lávce. Nyní se tam kromě dalších zvířat prohánějí tři čerstvá mláďata zeber Böhmových, dvouměsíční antilopy koňské nebo půlroční mláďata přímorožců jihoafrických.

Dvorský safari park patří ke světové špičce v chovu kopytníků. Kromě početných stád antilop, tu jsou k vidění největší skupiny žiraf a nosorožců v Evropě.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz