Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Piráti a STAN hledají společně “hlídače zemědělských dotací”

12.4.2018
PRAHA [Pirátská strana]

Piráti chtějí, aby měla opozice možnost účinněji kontrolovat vládu. Ve spolupráci s hnutím STAN proto pořádají výběrové řízení na obsazení pozice člena Dozorčí rady Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF). Dozorčí rada kontroluje činnost fondu při rozdělování významné části zemědělských dotací.

„Doposud bylo zvykem, že členové dozorčí rady byli poslanci. Tento zvyk ale nemá oporu v příslušném zákoně. Piráti dlouhodobě bojují proti trafikám a proto chceme otevřeným způsobem vybrat odborníka, který dohlédne na zemědělské dotace a to bez ohledu na to, zdali je, či není poslanec,“ uvádí Pirát Radek Holomčík, místopředseda sněmovního Zemědělského výboru.

Výzva k nominaci přišla na poslední chvíli, v úterý 10. dubna odpoledne. Termín odevzdání jmen kandidátů Volebnímu výboru je přitom už ve čtvrtek 19. dubna v 16 hodin. Výběrové řízení proběhne o den dříve. Poslanecká sněmovna pak musí zvolit nového předsedu a dva členy dozorčí rady. Ve výběrové komisi bude kromě zástupce Pirátů a hnutí STAN také nezávislý odborník. Klíčovým kritériem pro výběr vhodného kandidáta je odbornost, profesní zkušenosti, nezávislost a bezúhonnost. Kandidát také nesmí být jakýmkoliv způsobem napojen na zákulisní lobby.

„Pro Piráty je otevřené výběrové řízení s předem stanovenými pravidly standard. Jsme rádi, že se nám daří měnit politické prostředí a že s námi ostatní strany spolupracují ve stejném duchu,“ uzavírá pirátský poslanec Tomáš Martínek.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz