Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vyzkoušejte si práci ošetřovatele u slonů nebo hrochů

7.12.2017
DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM [ZOO Dvůr Králové]
Autor: Andrea Jiroušová, tel: 499 311 299, 773 786 158

V ZOO Dvůr Králové si lidé mohou prostřednictvím zážitkového programu vyzkoušet práci ošetřovatele v zoo na jeden den u vybraného druhu zvířat. Díky velkému zájmu o tyto zážitky zařadila zahrada do své nabídky nově hrochy a znovu se do ní vrací také nosorožci a sloni.

"Pro mnohé lidi je práce s africkými zvířaty velkým přáním, které u nás mohou sobě nebo svým blízkým velmi jednoduše splnit. Strávit den v doprovodu zkušeného ošetřovatele a pomoct mu s péčí o svěřená zvířata je tak možné u žiraf, šelem, ptáků, ryb a plazů ve Vodním světě a od příštího roku také u nosorožců ve spojení s hrochy nebo u slonů," říká vedoucí zoolog Jaroslav Hyjánek.

Zážitkové programy jsou velmi oblíbené, zoo z toho důvodu navýšila nejen počty stanovišť, ale přidala do rozvrhu i den navíc. Stát se ošetřovatelem tak mohou zájemci od dubna do října každé úterý, čtvrtek a od roku 2018 také v sobotu. *

Zoo v letošním roce z bezpečnostních důvodů nenabízela zážitkový program u nosorožců. Reagovala tak na zvýšené riziko napadení zvířat pytláky v návaznosti na útok ve francouzské Zoo Thoiry. „Zvýšená bezpečnostní opatření zůstávají, zážitkový program Ošetřovatelem u nosorožců jsme však do nabídky vrátili s tím, že se bude odehrávat pouze v expozici nosorožců, která je i běžným návštěvníkům přístupná po celý rok. Složení programu zážitku zůstává zcela stejné jako v minulých letech," popisuje Jaroslav Hyjánek.

Kromě zážitku Ošetřovatelem v zoo na jeden den mohou lidé využít dalších programů, kde poznají zákulisí zoo a zvířata více zblízka. Všechny informace jsou uvedeny na webových stránkách v sekci Zážitky.

Poznámka:
* Zážitkový program Ošetřovatelem v zoo na jeden den u nosorožců ve spojení s hrochy je možné objednávat pouze v dubnu. Od května do října obsahuje program pouze nosorožce. Hroši jsou totiž během sezony přestěhováni z pavilonu do přírodního výběhu, kde už není zážitek možné uskutečnit.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz